Belhanda: "Öncelikli hedef şampiyonluk" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Belhanda: "Öncelikli hedef şampiyonluk"

27b5e3f3b22d4a3f9b62545bac0dc670.jpeg

Yeni transferimiz Younes Belhanda, Galatasaray forması ile ilk röportajını Galatasaray Televizyonu’ndan Deniz Gülen'e verdi.

Belhanda'nın açıklamaları şu şekilde:

"GALATASARAY'I DUYUNCA ÇOK SEVİNDİM"
Transfer süreci çok iyi geçti. İlk görüşme için bir telefon geldi. Bilgiyi menajerim verdi. Galatasaray'ın benimle ilgilendiğini duyunca hiç düşünmedim bile... Çok sevindim. Fas'ta da Sportif Direktörümüz Cenk Ergün ile görüştük. Galatasaray söz konusu olunca hiç düşünmeden kararımı verdim.

"TARAFTARIN COŞKULU DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR"
Genellikle oyuncuların Türkiye'de nasıl sıcak karşılandığını biliyordum. Havaalanında geldikten sonra taraftarın inanılmaz ilgisi beni çok etkiledi ve duygulandırdı. Takımla çalışmaya başladığımız andan itibaren taraftarın bu coşkulu desteğini yanımızda hissedeceğimizi biliyorum. Buna da ihtiyacımız var.

"GALATASARAY'I BİLMEMEK MÜMKÜN DEĞİL"
Galatasaray her şeyden önce Türkiye'nin en büyük takımı... Çok büyük başarılara imza atmış bir camia. Bundan dolayı Galatasaray'ı bilmemek mümkün değil. Öncelikli hedefim iki senedir şampiyonluktan uzak kalan Galatasaray'ı yeni sezonda şampiyonluğa taşımak için katkı sağlamak.

"ÖNEMLİ OLAN TAKIM İLETİŞİMİ"
Takım içinde Fransızca konuşan isimler olması benim açımdan iyi bir şey ama ekibimiz sadece onlardan oluşmuyor. Farklı dilleri konuşan çok oyuncu var. Önemli olan tüm takım arasında iletişimi sağlam tutmak. İngilizce bize yardımcı olacaktır. Türkçeyi de yavaş yavaş öğrenmek lazım.

"AMRABAT ÖVGÜYLE ANLATTI"
Amrabat ile konuşma fırsatımız oldu. Sportif direktörümüz ile konuşma öncesi Amrabat bana Galatasaray'ın ne kadar büyük ve iyi bir takım olduğunu anlattı. Övgüyle söz etti. Cenk Ergün de aynı şekilde anlattı. Karar vermemde bunların katkısı oldu.

"TARAFTARA TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Havaalanına bu kadar büyük bir kalabalıkla beni karşılamaya geldikleri için, destekleri için, sıcak yaklaşımları nedeniyle taraftara büyük bir teşekkür borçluyum. Bundan sonra stadı doldurmalarını istiyorum. Gelip bize güç vermelerini istiyorum. Sezon içinde onların bu gücüne ihtiyacımız olacak.

http://galatasaray.org/haber/futbol/oncelikli-hedef-sampiyonluk/35947

umarım tudor uefa yı öncelikli hedef olarak belirlemez. uefa umrumda degil, yedeklerlede cıkabiliriz. bu sezon ligde sampiyon olmamız lazım. özledik ulan.

umarım tudor uefa yı öncelikli hedef olarak belirlemez. uefa umrumda degil, yedeklerlede cıkabiliriz. bu sezon ligde sampiyon olmamız lazım. özledik ulan.
Sebep uefada sampiyonluk hedefleyebilirsin guzel bir takimin varsa yari final oyle mucize falan degil. Dogru yatirimlarla sampiyon olup s.ligine gidersin.
Artik sunu asmamiz lazim sampiyonluk orgazmini birakmamiz gerekir. Bizim her sene oyle yada boyle s.ligindr olmamiz lazim bitti gitti.

Sebep uefada sampiyonluk hedefleyebilirsin guzel bir takimin varsa yari final oyle mucize falan degil. Dogru yatirimlarla sampiyon olup s.ligine gidersin.
Artik sunu asmamiz lazim sampiyonluk orgazmini birakmamiz gerekir. Bizim her sene oyle yada boyle s.ligindr olmamiz lazim bitti gitti.

lig sampiyonu olanda cl'ye direk gidiyor. ligde sampiyon olmak benim önceligim olurdu.

gecen sene biz sampiyon olsak önceligim uefa kupası olurdu.

umarım senin için harcanan paranın altında ezilmezsin. o paralarla şu ana kadarki kariyer perfonmansının üstüne çıkman lazım

Iyi bir takim kurunca Uefa da finale kadar kalmak öyle aman aman zor birsey degil. Biz kazandigimizda seviye cok daha yüksekti.

Son 7 sene de yari final/final oynayan orta halli / vasat üstü takimlar:

Celta Vigo, Ajax, Lyon, Villareal, Shakhtar, Dnipro, Fiorentina, Valencia, Basel, Fenerbahce, Bilbao, Sporting, Braga

Burada takimlari kücümsedigim icin orta halli/vasat üstü yazmadim. CL de gruptan cikmayi beceremeyecek takimlar bunlarin cogu.

Son düzenleme:
Bira direncli biraz güclü ve biraz top oynayabilen bir takim ile Uefa da ilerlemek cok zor degil.

Öyle aman aman bir takim kurmaya gerek yok yani bunun icin.

Üst Alt