Benhur Babaoğlu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Benhur Babaoğlu

benhurbabaoglu1970siirt.jpg

Benhur Babaoğlu

Forvet

Galatasaray Eski Futbolcusu

29 Mart 1970 Siirt 'te doğdu. Profosyonel anlamda futbola Malatyaspor'da başladı. Siirtspor'a transfer oldu. 1993-1994 sezonunda Teknik Direktör Rainer Hollmann döneminde Galatasaray'a transfer oldu. Forvet oyuncusuydu. Daha sonra Antalyaspor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Y.Yozgatspor, Diyarbakırspor, Sakaryaspor, Uşakspor, Beykoz formalarıyla kariyerine devam etti. 2002-2003 sezonunda Beykozspor'da oynarken ciddi bir sakatlık sonucu futbol kariyerine son noktayı koymak zorunda kaldı. 1 kez U-21 Milli Takımda Danimarka'ya karşı oynadı.

Sevgiyle kalın..

Cevap: Benhur Babaoğlu

Nasibi böyleymiş, kısmetinde bu varmış. Türk Futboluna ve Galatasaray'a verdiği hizmetlerden dolayı kendisine şükranlarımı iletiyorum.

Yanlışlık var hocamız HOLLMANN değil Reinhard SAFTİG tir.Bize 94-95 sezonunu rezil eden Arif i joker olarak kullanmaktan başka iyi bir hatıra bırakmayan,Kuzmanovski GİBİ BİR KAZMAYI TRANSFER ETTİREN,Sigi HELD le beraber en kötü alman hocalardır...

Yanlışlık var hocamız HOLLMANN değil Reinhard SAFTİG tir.Bize 94-95 sezonunu rezil eden Arif i joker olarak kullanmaktan başka iyi bir hatıra bırakmayan,Kuzmanovski GİBİ BİR KAZMAYI TRANSFER ETTİREN,Sigi HELD le beraber en kötü alman hocalardır...

Evet .Saftig'in teknik direktör olduğu, Falko ve Stumpf gibi kaliteli defans oyuncularımızın satılıp yerine Kuzmanovski kazmasının transfer edildiği, iki sezon üst üste şampiyon olmuş takımın berbat edildiği sezon (94-95). Özellikle ligin ikinci yarısında haftalarca galibiyet alamadığımızı hatırlıyorum.

Barça'ya golü vardı yanlış hatırlamıyorsam :S veya Galatasaray'ın Avrupada ki 100. golünü atmıştı, veya her ikisi birden veya ikisi de değil. Bu ne biçim bir bilgi oldu ya, doğrusunu bilen yazsın.

Evet .Saftig'in teknik direktör olduğu, Falko ve Stumpf gibi kaliteli defans oyuncularımızın satılıp yerine Kuzmanovski kazmasının transfer edildiği, iki sezon üst üste şampiyon olmuş takımın berbat edildiği sezon (94-95). Özellikle ligin ikinci yarısında haftalarca galibiyet alamadığımızı hatırlıyorum.

Falco'yu satan Saftig değildi, Stumpf'tan sonra bir sene daha oynadı biliyorum.

Barça'ya golü vardı yanlış hatırlamıyorsam :S veya Galatasaray'ın Avrupada ki 100. golünü atmıştı, veya her ikisi birden veya ikisi de değil. Bu ne biçim bir bilgi oldu ya, doğrusunu bilen yazsın.

Avrupadaki 100. golümüzü Cihat atmıştır.CL ye ilk kaldığımız sezon son maçta Spartak Moskova ya karşı kornerden gelen topa kafayla atmıştır...

Benhur şu an hapiste diye biliyorum ben..Amcaoğlunun sakaryaspordan oda arkadaşıydı çok değişik karakterde bir insan diye anlatıyordu...Garip biriymiş yani..

galatasaray199495.jpg

Benhur Babaoğlu 'lu Galatasaray Kadromuz

Sezona 5 maçta 5 galibiyetle başlayan,ilk yarıyı lider bitiren ancak ligin ortalarında 10 gün içinde Ali Sami Yen Stadı'nda önce Samsunspor'a 1-0,sonra Gaziantepspor'a 2-1,ardından erteleme maçında Antalyaspor'a 3-0 yenilen 1 hafta sonra da Kadıköy'de Fenerbahçe'ye 3-0 yenilen ve kafa kafaya götürdüğü şampiyonluk yarışında 15 günde Beşiktaş'ın 12 puan gerisinde kalan buna rağmen Beşiktaş'ı Ali Sami Yen'de 3-1 İnönü'de 3-2 yenme başarısını gösteren Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona'yı Ali Sami Yen'de deviren,Nou Camp'ta ecel terleri döktüren,kendi sahasında Manchester United'la 0-0 berabere kalan,ligi 3. bitirip,Türkiye Kupası'nda yarı finalde Fenerbahçe'yi eledikten sonra finalde Trabzonspor'a 2 maçta da yenilerek elenen sezonu Başbakanlık Kupası'nda Fenerbahçe'yi yenerek tamamlayan iniş-çıkışları üst düzeyde,sağı solu belli olmayan,2 senelik şampiyonluğun ardından 3. yılda çuvallamayı başaran çocukluk yıllarımın Galatasaray kadrosu..

Evet, Hikmet Karaman'ı yazmayı unutmuşum :(

Dikkatiniz ve anımsatmanız için teşekkürler.

Sevgiyle kalın.

burada bir sürü yazılar yazılmış da, daha sonra febe ye Sedat Balkanlı ile beraber gittiği unutulmuş nedense.

ondan sonra da bir daha ortalarda gözükmedi zaten. taa ki peynir koyup alıntı olana kadar..

:b5:

Üst Alt