Haber Benjamin Toshack: "Fatih Terim bir hileci, hiçbir zaman ona güvenmedim"

Alper Yılmazlar

Moderator
Yönetici
Moderatör
Katılım
21 Nis 2013
Mesajlar
36,996
Tepkime Puanı
5,075
Puanları
523
Yaş
28
İngiliz basınına konuşan Beşiktaş'ın eski teknik direktörü John Benjamin Toshack, Fatih Terim'le ilgili olarak, "Türkiye tarihinin en başarılı koçu ve akıllı biri. Terim bir hileci. Psikolojik oyunları iyi biliyor. Ve bu yöndeki planlarıyla maçtan başarılı da çıkabiliyor. Hiçbir zaman ona güvenmedim" dedi.Beşiktaş’ta bir döneme damgasını vuran John Benjamin Toshack İngiliz basınına konuştu. Galli teknik adam Fatih Terim'le ilgili tespitlerini ve anılarını da anlattı. Toshack, “Fatih Terim muhtemelen Türkiye tarihindeki en başarılı koç ve çok akıllı bir insan. Terim bir hileci. Psikolojik oyunları iyi biliyor ve bu yöndeki planlarıyla maçtan başarılı da çıkabiliyor. Hiçbir zaman ona güvenmedim” dedi.

“TERİM BENCE KENDİ BİLDİĞİ YOLDAN DEVAM ETTİ”

2-1 kazandıkları Süper Kupa maçında tünelde bekletildiklerini anlatan Toshack, “Orada Galatasaray'ın da bizimle birlikte bekliyor olması gerekiyordu ancak orada değillerdi. Saatime baktım. Maçtan 10 dakika önce tünelde olmamız gerekiyordu ve biz başlama düdüğünden 12 dakika önce tünele gelmiştik. Başlama vuruşuna 7 dakika kalmıştı ancak Terim'in oyuncuları halen tünele gelip sıraya girmemişlerdi. Ben de oyuncularıma dönüp soyunma odasına gitmelerini söyledim. Geri dönerken Galatasaraylı oyuncular soyunma odasından tünele gelmeye başladılar. O anda hem Terim hem de maç delegasyonundakiler bize tünele geri dönmemiz gerektiğini yoksa cezalandırılacağımızı söylediler. Onlara 'Hayır, cezayı umursamıyorum. Haydi çocuklar soyunma odasına devam edin. Galatasaray bizleri dört dakika boyunca orada bekleyebilir. Biz de hazır olunca tünele geliriz' dedim. Onlara bizimle uğraşmamaları gerektiğini gösterdim. Terim bence kendi bildiği yoldan devam etti. O anda oyuncularımın karşı takımdakiler kadar büyük oyuncular olduklarını bilmeleri gerekiyordu. Bizim üzerimizde oyun oynayamayacaklarını Galatasaraylılar'a hissettirdiğimizi düşünüyorum. Sonunda maça çıktık ve Galatasaray'ı 2-1 yenerek kupayı kazandık.

"HAKEMLER TERCİHLİ MUAMELE YAPIYOR"

Toshack, Galatasaray'a TSYD Kupası'nda 6-0 kaybettikten sonra sezona büyük hayal kırıklığıyla başladıklarını belirterek, "Aklımda Fatih Terim'in burada ve orada hakemler ve görevliler tarafından tercihli muamele gördüğünü hissettim" şeklinde konuştu.

"ORDUYU ELEŞTİRDİM, ÖZÜR DİLEDİM"

Toshack, Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışı verdikleri sırada Oktay Derelioğlu'nun askere çağrıldığını hatırlatarak, "Fenerbahçe'nin ensesindeydik ve derbi oynayacaktık. Oktay Derelioğlu askere çağrıldı. Maçtan önce basın toplantısında bunun garip bir tesadüf olduğunu söyledim" diye konuştu.

Toshack, "Türkiye'de her şeyi yapabilirdiniz ama orduyu eleştirmek sakıncalıydı. Dürüst olmam gerekirse bu benim açımdan cehaletti. O hafta Türkiye'de en popüler kişiydim. Sonra özür diledim" dedi.


Mynet


 

Salih Yaba

Parçalı Üye
Katılım
10 Kas 2013
Mesajlar
1,050
Tepkime Puanı
494
Puanları
233
Yaş
43
Hocam az tokatlamadı bunu..
 

Ahmet Sarı

Tecrübeli Üye
Katılım
27 Şub 2012
Mesajlar
2,635
Tepkime Puanı
1,403
Puanları
303
Başak geçiyor bizle
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Ali Kol

Tecrübeli Üye
Katılım
31 Tem 2014
Mesajlar
3,772
Tepkime Puanı
891
Puanları
223
Yaş
35
Bu yaprak kafali ne zaman fener ile sampiyonluk yarisi verdi? Bu da Luce gibi bunamis ne dedigini bilmiyor.

Bunun döneminde fb sampiyon falan olmadi, bizim 4 sene üst üste koydugumuz döneme denk geliyor.
 

Taha Karadeniz

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
Katılım
26 Ara 2008
Mesajlar
2,477
Tepkime Puanı
1,411
Puanları
353
JB geçmek diye deyim halinde Toshack geçtiğimiz adamın derdine bak. Seviliyorsun Hocam.
 

Cüneyt Tarçın

Moderator
Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Haz 2012
Mesajlar
8,491
Tepkime Puanı
2,673
Puanları
328
Yaş
31

Emrah Oktay

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
Katılım
15 Ara 2008
Mesajlar
6,482
Tepkime Puanı
491
Puanları
308
Yaş
35
Screenshot_20190321-170753.jpg
Screenshot_20190321-170736.jpg


Toshack'lı senelerin puan durumu. İlk senesinde 30 puan fark yiyip 6. Olmasına rağmen kovulmamıştı. İkinci senede de lig sonunda 1 puan fark var gibi gözükse de şampiyonluk garanti olduğu için son haftalarda puan kaybetmiştik. Yani o da çekişmeli bir sezon olmamıştı aslında. Türkiye Kupası'nı kazanıp görgüsüz gibi her yere götürmüşlerdi kupayı ama ertesi sezon Türkiye Kupası finalinde de devirip çifte kupayla sezonu tamamlamıştık.Toshack hoca olarak sıradandı ama eğlenceli bir figürdü. O varken basına çok malzeme çıkarırdı.
 
Üst Alt