GSC Scout - Berat Ayberk Özdemir | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Scout Berat Ayberk Özdemir

1576676683766.png

Tam adı : Berat Ayberk Özdemir
Doğum tarihi :23 Mayıs 1998 (21 yaşında)
Doğum yeri :Melikgazi, Kayseri, Türkiye
Boyu: 1,83 m (6 ft 0 in)
Mevkii :Orta saha

Kulübü :Gençlerbirliği

Sezon başında Antalyaspor'lu Ufuk Akyol'dan umutluydum ama Tamer Tuna geldikten sonra nedense yedeğe düştü.. Son dönemlerin yıldızı da Gençlerbirliği forması giyen Berat Ayberk Özdemir.

Geçen sene 1.lig şampiyonluğunda ara ara oynayan bir isimdi. Bu sene de sezon başı banko 11 çıkıyordu ama daha sonra Hamzaoğlu onu yedeğe çekti. Son maçlarda tekrar formayı aldı ve çok iyi oynuyor..

Fiziği gerçekten iyi. İki yönlü bir oyuncu. Sürekli ceza sahasına giriyor, deniyor. Özellikle uzun paslarını çok beğeniyorum. Eksikleri çok fazla. Ülkemizde ne yazık ki oyuncular geç olgunlaşıyor.. Ben yine de İrfan Can Kahveci potansiyeli görüyorum.. İrfan Can, Başakşehir'e gittiği zaman Gençler'de sürekli oynayan biri değildi. Başakşehir'de de geçen seneye kadar hep yedekti. Geçen seneyle beraber banko oldu..

Berat'ta sezon sonu için orta saha adaylarımızdan biri olmalı. Mutlaka bütçe düşecek. Bu tarz oyuncuları alıp geliştirmemiz şart. Fatih Hoca daha çok hazır oyuncu ister ama tekrar ayağa kalkmak için olmuş değil olmak isteyen oyuncu lazım bize.

taylan'ı eski takımına gönderip takasla berat'ı almak mantıklı olur diye düşünüyorum. Berat'ta bence henüz bizim seviyede değil ama çok iyi fiziği var ama tekniği çok iyi. Biraz eğitilirse banko 11 olur.

Üst Alt