Berk Yıldız A Takım Antremanında | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Berk Yıldız A Takım Antremanında

Galatasaray futbol takımı'nın altyapısına 2008 yılında karşıyaka'dan kattığı ve 12 yaşında profesyonel imza attırdığı ,altyapıda büyük övgü toplayan, geleceğin aslanlarından berk yıldız dün sabahki antrenmanda yer aldı.

[video=youtube;d-5ikBFAsy8]https://www.youtube.com/watch?v=d-5ikBFAsy8&feature=player_embedded[/video]

Cevap: Berk Yıldız A Takım Antremanında

kupa maclarinda fark oldukdan sonra max 10 dk. oynat sergencim.

Kafayı mı yediniz ya.. 15 yaşında ki çocuga şimdiden A takımında şans mı buluyosunuz? Gülüyorum...

Tabii ki bende inanıyorum bu çocugun bir çok şey yapabileceğini, ama daha çok erken..

Kendisi için çok iyi bir deneyim olmuştur bundan sonraki antrenmanlarında hep aklına gelir burada yaşadıkları ve daha bir şevkle çalışır diye düşünüyorum. Tüm altyapı oyuncularının en az 1er kez A takımla çalışmalarından yanayım o havayı solumaları lazım

Kafayı mı yediniz ya.. 15 yaşında ki çocuga şimdiden A takımında şans mı buluyosunuz? Gülüyorum...

Tabii ki bende inanıyorum bu çocugun bir çok şey yapabileceğini, ama daha çok erken..

Bu tepkini anlayamadim ama neden boyle dusundugunu merak ettim.Bu cocuk arkadasin soyledigine gore 16 olacak.Suanda tam zamani a takim ve sonradan oyuna girmeler icin.Elbetteki ilk 11 beklemiyoruz ama cok gec kaliyoruz bazi seyler icin sonra bu pissin diye cocugun 2 senesini baska takimlarda kiralik olarak gecirmesine neden oluyoruz.Bu yaslarda antremana ciksa sonradan oyuna girse 1 2 sene herneyse boyle devam etse sonra 18 yasinda a takim tecrubesi yuksek bir genc olmus olsa kotumu olur ?

Elbetteki Fatih hoca fizigine bakiyordur ve ona gore bir karar verecektir ancak ben senin bu yorumun hakkinda olumsuz dusundum acikcasi.Bence eger bir yetenek varsa 15 16 a takim icin gayet guzel bir yas.Oynaya oynaya tecrube kazanacak diyorsunuz ama a2 de oynatmaya calisiyorsunuz sonra cocuk 20 21 yasiyor gozunuzun onunde olmuyor.

abartma kanka, 15 yasinda neolmus? antremana baslar.. 16 yasinda maca cikabilir.. 20 yasinda A takima cikabilir diye bi kritermi var?

hem bu cocuk maclari oynaya oynaya deneyim kazanir tecrube kazanir, futbol oynamasini ogrenir.. Pafta oyniyarak degil..

beyler shaqiri dediğimiz adam;

18 yaşında toplamda 54 maça çıkmış 7gol 6 asist yapmış

19 yaşında toplamda 57 maça çıkmış 12gol 11 asist yapmış

şu an ise toplamda 26 maça çıkmış 4gol 4asist.

tamam şimdi ilk onbir çıksın demiyoruzda bazı şeyler için çok geç kalıyoruz misal

ALtyapımızdan şuana kadar çıkmış en yüksek bonservise satılmış medai iftaharımız ARDA TURAN;

18 yaşında sadece 2 maça çıkmış(bu shaqiride 54tü.)

19 yaşında 40 maça çıkmış ama bu genede shaqiriden tam 17 maç eksik demekki 17maçta bir ilk yarı anlamına gelir.

20 yaşına geldiğinde avrupa kupaları falan toplamda 62maça çıkmış oluyor.

işin özeti arda turanın 20 yaşında ulaştığı tecrübeye shaqiri 18 yaşında ulaşmış oluyor.

bi sonuç çıkarmıycam siz yorumlayın.

Üst Alt