Beşiktaş, Ersan Gülüm'ü Transfer Etti! - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beşiktaş, Ersan Gülüm'ü Transfer Etti!

Cevap: Beşiktaş Ersan Gülüm'ü Transfer Etti

Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıltım ve Beşiktaş taraftarıyım öncelikle forumunuzun genel itibariyle seviyeli olduğunu söylemek istiyorum seviyeyi düşürmemeyen arkadaşlara teşekkür ederim..

Ersan konusunda sizin aksinize sevinen tarafım bizde isim yapmış bir oyuncunun en büyük rakiplerimizden birine gitmiş olması beni üzerdi.. Ayrıca eleştiri olarakda oyuncunun açık açık hangi klüpde oynamak istediğini söylediği halde transfer etmek bence etik değildir. ( bkn. m.topuz)

saygılar..

Bu yüzden bir yıl Beşiktaş'ta oynamış, orada milli takıma yükselebilmiş Ersan'ın sonuçta Beşiktaş'a gitmesine ben de sevindim. Ama Topuz örneği bundan çok farklıydı. Sözleşmesi 1 yıl daha devam eden bir oyuncuyla görüşüp ikna ederek, fiyat düşürme yoluna gidiyor, karşı tarafı zor durumda bırakıyorsa bu yanlış. Sonuçta futbolcu bir kulübe gitmek istiyorsa gider zaten, kimse zorla imza attıramaz.

Eğer başkan "Ersan'la ilgilenmedik" dediyse durum çok daha incitici olmuş oluyor. Sonuçta Ersan, sakatlık yaşayan bir oyuncuydu ve 4 milyon avro riske edilmeyecek kadar da büyük bir meblağdı. Açıkçası ben Ersan'ı beğensem de, tam olarak iyileşemeyeceğini düşündüğümden alınamayışına sevindim bile. Ama bu tip, gol olmuş topu kaleden çıkarma çabaları çok komik duruyor. Aynısını Fenerbahçe de yaptığında hep kızmışımdır. Geçenlerde Selçuk İnan transferinden sonra Serdal Adalı da benzer, komik bir açıklama yapmıştı. Bu tip hareketler yaşanan hayal kırıklığının daha büyük olduğunu göstermekten başka bir işe yaramıyor. Üstelik Abdürrahim Albayrak ile Bülent Tulun'un açıklamalarını göz önünde tutarsak çok incitici duruyor.

Bildirim yapıldı. Sözleşme fesih bedeli 2 milyon euro. Ancak performansına bağlı olarak 2 milyon euro daha ödenebilirmiş.

Beşiktaş, genç oyuncu Ersan Adem Gülüm transferi konusunda Adanaspor Kulübü ile her konuda anlaştı.

Beşiktaş kulübünün İMKB'ye gönderdiği açıklama şöyle;

Oyuncu Ersan Adem Gülüm'ün transferi konusunda Adanaspor Kulübü ile anlaşma sağlanmış olup; sözleşme fesih bedeli olarak Adanaspor Kulübü'ne 2.000.000.Euro ödenecektir. Ayrıca oyuncunun 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarında Süper Lig, Türkiye Kupası ve UEFA Kupası karşılaşmalarında yer almasına bağlı olarak Adanaspor'a sezon başına 1.000.000.Euro'ya kadar ek ödeme yapılabilecektir.

Peki, anlaşma böyleyse 4 milyon euro verilmesinden iyi olmuş; Ersan iyiyse bizi Şampiyonlar Ligi'ne taşır, o zaman da zaten 1 milyon euronun lafı olmaz.

Üst Alt