Beşiktaş Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!] | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beşiktaş Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Maçın adamı Sivok

855754555.jpg

Beşiktaş’ın yıllardır yaşadığı defans boşluğunu, büyük ölçüde dolduran Sivok, dün gece, golü atmasa bile yine de maçın kahramını olacak güzellikte futbol oynadı.

Siyah-beyazlı oyuncu, hem savunmada hem de hücumda klasını konuşturdu, attığı golle de başarısını süsledi. İki haftalık aradan sonra dönüşü gerçekten de muhteşem oldu.

Fırsata hayır demedi

624059999.jpg

Favori Beşiktaş kazandı. Maçtan önce rakiplerinin hepsinin puan kaybetmesi Beşiktaş’ın iştahını daha da kabartmıştı.

24 / 11 / 2008 09:18

Rıdvan Dilmen-Milliyet

Fırsata ‘hayır’ demedi

Favori Beşiktaş kazandı. Maçtan önce rakiplerinin hepsinin puan kaybetmesi Beşiktaş’ın iştahını daha da kabartmıştı. Zaten iştah konusunda pek problemi olmayan Beşiktaş, sahaya çıkmadan alınan sonuçlardan sonra daha da agresifleşti, tempolu oynadı.

Aslında gole kadar bu temponun getirmesi gereken pozisyonları bulamadı. Ama “bugün ben bu üç puanı alacağım” izlenimi bırakmıştı zaten. Eskişehir fizikli bir takım. En uçta Youla’yı bırakıp, arkasından iki oyuncuyla sürpriz ataklar yapmak istediler ama bunu başaramadılar.

Beşiktaş hep üçlü oynayacak diye bekliyoruz. Muhtemelen Ümraniye’de de 3-4-3’e göre hazırlanıyorlar ama rakibin durumuna göre oyuncular pozisyon alıyor. 1. dakikadan itibaren iki kişi kaldılar savunmada. İbrahim Toraman ve Zapotocny, onların önündeki üçlü, geride Sivok, sağda Ekrem, solda İbrahim Üzülmez. Onların önünde Cisse ve Delgado. Üçlü forvetin sağında Holosko, solunda Tello, en uçta Nobre. Aslında 2-5-3 de diyebiliriz. Sadece 2-0’dan sonra Youla’nın yanına bir forvet daha yaklaşınca Sivok geriye gelerek tekrar üçlüye döndüler son bölümde.

Riskli gözükse de öncelikle öndeki oyuncuların arkasında libero gibi oynayan Sivok’un temposu Eskişehirspor hücumlarını başlamadan bitirdi. Beşiktaş takımında İbrahim Toraman ile Zapotocny çok riskli oynayan bir takımda dikkatli ve iyiydiler. Takımın Cisse ve Delgado dışında kötü oynayan oyuncusu yoktu. Ama 11 kişide 2 kötü bile galibiyet için yeterli oluyor. Mustafa Denizli önce Tello’yu, ardından kart sınırındaki Nobre’yi çıkararak Fenerbahçe maçını yaşamaya başladı bile.

Hüseyin Göçek gördüğünü çalan bir hakem. Hata da yaptı ama, adil maç yönetti en azından.

595295368.jpg

Tello fırtınası

Mustafa Denizli'nin takımın başına geçmesinden sonra performansında büyük artış gözlenen Beşiktaş'ın Şilili yıldızı Rodrigo Tello, Eskişehirspor maçının kahramanlarından biriydi.

667466874.jpg

Son birkaç haftadır durgun gözüken, bu durumu da 'maddi soruna' bağlanan yıldız futbolcu, siyah- beyazlı yönetimden 'devre arası için zam sözü' aldıktan sonra çıktığı ilk maçta coştu. Mustafa Denizli'nin saha içinde özgür bıraktığı Tello, dün gece atılan iki golün de yaratıcısıydı.

432808315.jpg

Sivok'a yaptığı orta ile golün asistini yapan Şilili oyuncu, Nobre'nin attığı golde de pozisyonu başlatan isimdi. 'Özgür Çocuk' Nobre'ye asist yapan Holosko'ya, attığı ara pasla golü adeta yarattı.

725297258.jpg

Erman Toroğlu-Hürriyet

Büyük ikramiye

Maçın başlama düdüğü çalındığında Beşiktaşlı futbolcularda şu gözüktü. İki gün oynanan bütün maçların neticeleri, bu maçta alınacak galibiyete bağlı.

Yani bu maçı alırlarsa, resmen büyük ikramiye çıkmış gibi olacak. Ve tek başına rulet masasındaki bütün paraları kaldıracaksın. Hatta bunun hevesiyle Beşiktaş’ın attığı kornerlerde bile bazen futbolcular kendilerini kaybedip Eskişehirspor hücumcuları ile teke tek kaldılar. Neredeyse Mustafa Denizli sahanın içine girip futbolcuların birkaçını kollarından tutup oraya çekecekti.

Haklı olarak Mustafa Hoca takımı hücum oynadığı anlarda bile hep takımının defansı ile uğraştı. Kantratak yememek için kenarda zıpladı durdu. Bence de doğru yaptı. Çünkü bu Beşiktaş nasıl olsa Eskişehirspor’a gol atacak ama bir tane yerse iki tane atmak zorunda kalacak ve psikolojik gerginlik olacak. Nitekim Eskişehirspor’un kontrataklarını Beşiktaş kapatınca dönen bütün toplarla oyun Beşiktaşlı hücumcularla Eskişehir defans anlayışı arasında geçti. Koca bir ilk yarı Eskişehirspor’un cılız bir atağı bile yok.

Nöbeti Tello’ya devretmiş

Beşiktaş’ta da çok kötü oynayan oyuncu yok. Ama Delgado’da bir gerginlik olduğu kesin. Çünkü onun Beşiktaş’taki oyun kaptanlığı nöbetini Tello almış durumda. Belki de morali ondan bozuk. Ama Tello ile beraber ikisi etkili olsalar fena mı olur? O zaman rakibin bütün silahları çöker. Kornerden gelen vuruşta top çizgiyi geçti mi geçmedi mi? Yardımcı hakeme baktım, yerinde duruyordu. Zaten o iptal etti. Bize de fazla bir şey söylemek düşmez.

Hatırladığım kadarıyla Eskişehirspor’un korneri yok. Doğru dürüst hücumu da... Ama bu sene lige çıktılar, hedefleri kümede kalmak. Böyle olduğu zamanda bile Mustafa Hoca defansı hep sağlama aldı. Maç 2-0 olduktan sonra zaten Beşiktaş çok da fazla sıkmadı. Herhalde haftaya oynayacakları F.Bahçe maçını düşünüyorlardı. Ama Beşiktaş seyircisi F.Bahçe maçını düşünmüyordu. Çünkü sen bu maçı almışsın, haftaya da Kadıköy’e gidiyorsun. Niye toz kaldırıp küfür ederek rakibini sinirlendirip tahrik ediyorsun. Beşiktaş’ın bu sene şu avantajı da var. Yedek kulübesinde bekleyenler etkili isimler. Girenle çıkan oyuncu arasında çok fazla fark yok. Bu önemli bir olay.

Hakeme katılıyorum

Hüseyin Göçek’in bu maçtaki penaltı pozisyonları yorumlarına katılıyorum. Bir takım için kaleci çok şey demek. Eskişehirspor’un kalesinde olacak iyi bir kaleci bu maçı berabere bitirebilirdi. Mesela yediği ilk gol. Aynı pozisyonda Rüştü çıktı aldı, ona faul yaptılar. Aynı pozisyonda Eskişehir kalecisi Ivesa golü yedi. Bir önemli nokta da Eskişehirspor’un aldığı ithal oyuncular. Daha etkili isimler almaları gerekirdi.

390890425.jpg

Korkut Göze-Hürriyet

Tello ve Delgado

Beşiktaş’ın oynadığı oyundan tat ve keyif almadığım maçlarda, gözlerim bir süre sonra iki adama kayar.

Biri, Matias Delgado diğeri Rodrigo Tello... Teknik adamın bu ikiliye yükleyeceği görevi hiç düşünmeden Beşiktaş’ın kötü bir gününden ve skordan öncelikle onları sorumlu tutarım.

İnanırım ki, her ikisi de Beşiktaş’ı yönlendirecek, kötü giden bir oyunun kaderini değiştirecek özelliklerle donatılmıştır.

Dün gece Beşiktaş’ın özellikle ilk yarıda hücum organizasyonunda sıkıntılar çektiği dakikalarda gözlerim yine bu iki adama yöneldi.

Delgado, oyuna hiç elini sürmedi. Bir-iki çalım ve birkaç pasın ötesinde varlığı hiç hissedilmedi. Fizik açıdan da sağlıksız bir görüntü verdi.

Rodrigo Tello, Delgado’nun kaybolduğu dakikalarda oyuna asıldı. Rakip yarı alanın her bölgesinde hareketli ve etkiliydi.

İlk golde, Sivok’un kafasına kestiği orta nefisti. Ve golden önce kornerden direkt kaleye gönderdiği top, tartışmalı bir pozisyonu da beraberinde getirdi.

Bana göre, Tello’nun vuruşunda Eskişehirspor kalecisi Ivesa, topu içerden çıkarttı!

Tribünler bastı yaygarayı... Hadi, orta hakem Hüseyin Göçek pozisyonu kaçırdı. Yan hakem Murat Şahin nerelere bakıyordu...

* * *

BEŞİKTAŞ, ikinci yarıya farklı bir coşku ile başladı. İkinci golün hazırlanışı Beşiktaş’ın özlenen görüntülerinden güzel bir kareydi...

Tello, Holosko’ya mükemmel bir pas attı. Holosko, çizgiden taşıdığı topu Nobre’nin önüne bıraktı...

Bu gol, bir bakıma üç puanın garantisiydi. Daha sonraki dakikalarda aklım hafta sonu oynanacak Fenerbahçe derbisine takıldı. Ve kafamı kurcalayan bazı sorulara yanıtlar aradım...

Dün Youla’yı, İbrahim Toraman’la kontrol altında tutan Denizli, herhalde derbide aynı kilidi Alex’e uygulayacak. Acaba, hangi futbolcuyu kullanarak...

Kenarda beklettiği Gökhan Zan’ı Kadıköy’de sahaya sürecek mi?

Hücumdaki tercihi yine Nobre-Holosko mu olacak? Bobo, kenarda mı bekleyecek?

Orta sahanın göbeği Eskişehir maçındaki gibi Sivok-Cisse ikilisinden mi oluşacak?

Biliyorum, Delgado’nun formuna hiç aldırmadan, kaptanı direkt sahaya sürecek. Benim bu konudaki merakım, acaba Delgado, Denizli’nin bu güvenine derbide nasıl bir karşılık verecek.

Söylediğim gibi Beşiktaş’ın Kadıköy derbisinden alacağı sonuçta bu iki adam Rodrigo Tello ve Matias Delgado önemli rol oynayacak.

254065328.jpg

Sanlı Sarıalioğlu-Yenişafak

Derbi şimdi daha kolay

Sol kanatta Tello'ya, Üzülmez yardım etmez diye düşünüyordum. Öyle de oldu. Ama Tello, “Ben tek başıma da işi bitiririm” dedi. 15. dakikada Holosko'nun kafasına topu uzattı. Holosko kötü vurdu. 35'te Sivok'a, “Haydi bir de sen dene” mesajını yolladı. Sivok, havada da usta olduğunu gösterdi, golünü attı. Tello, 40'ta bu kez Zapotocny'e bir başka hava ikramında bulundu. Zapotocny bu ikramı elinin tersiyle itti. Tello, bu arada 32'de köşe atışından, bana göre, bir de gol attı. Yardımcı hakem aynı kanıda değildi. Tam hizada değildim, fazla itiraz edemem.

Tello'dan sonra Beşiktaş'taki ikinci kahraman Sivok'tu. Çek oyuncu defansta, orta alanda, hücum hattında her yerde başarılıydı. “Her derde deva” derler ya, işte tam öyle. Vatandaşı Zapotocny de çok sağlamcı. Aslında savunma bloğu tümüyle dikkatliydi. Hiç riske girmediler. Basit ve garanti oynadılar.

Toraman, Youla'yı adım adım izledi. Eski takım arkadaşına adım attırmadı. Toraman her geçen gün daha iyi oynuyor. Sağda Ekrem çok koşuyor, çok çalışıyor. Çabuk, hızlı, sert, sağlam. O çizgide durmadan gidip geliyor.

İkinci yarının başında Nobre'nin kendisini yere atmasını hakem yemedi. Peki neden Nobre'ye sarı kart göstermedi?

İşte gerçek Holosko!

Beşiktaş'ın ikinci golü yapılış olarak çok güzeldi. Esas çocuk Holosko'ydu. Nobre'ye “Haydi topu boş kaleye yuvarla” komutunu verdi. Holosko ikinci yarıda çok çok iyiydi. Nihayet o beklediğimiz görüntüsüyle karşımıza çıktı. Eskişehir defansına duman attırdı. İşte gerçek Holosko bu. Bu Holosko Beşiktaş'ı tek başına sırtlar. Cisse ne iş yapar ben anlamıyorum. Oynasa ne fark eder, oynamasa ne fark eder? Topu alıyor 1-2 metre sağına, soluna veriyor o kadar. Hiç değilse Eskişehir oyundan düştükten sonra 1-2 gol girişiminde bulunamaz mıydı?

Rüştü bir topu yanlış degajla rakibe verdi. Tribünler ayağa kalktı, Rüştü'yü alkışladı. İşte taraftar buna denir. İyi hareketi herkes alkışlar. Önemli olan kötü gününde futbolcunun yanında olmaktır. Delgado, Emre'nin kıskacındaydı. Her şeye karşın yine de klas işler yaptı. Elbette ki bundan daha iyi oynamalı. Ancak rakibin de bütün gözü üzerinde.

Nobre'de attığı gole karşın bir performans düşüklüğü var. Gerçi bu kez karşısında da fizik yönünden çok güçlü iki stoper vardı. Onlarla fazla boğuşamadı. Yerine giren Bobo da küskün, dargın gibi. Sonradan girmek ağırına gidiyor herhalde. Oysa bu takımın Bobo'ya çok ihtiyacı var. Zaman zaman öyle işler yaptı ki, herkesi kendine hayran bıraktı.

Eskişehirspor gücü yettiğince karşı koydu. Oyunu hiçbir zaman çirkinleştirmedi. En etkili gol yolları ölü toplardı ve bir de Youla. Toraman Youla'yı bağlayınca Eskişehir kayboldu gitti. Yarıştaki rakiplerinin puan kaybettiği bir haftada Beşiktaş üç puanın yanı sıra moral olarak da güçlendi. Şimdi Kadıköy derbisine daha bir rahat gidecek. Aradaki puan farkı en büyük avantajı.

'Göğsümü gere gere Kadıköy'e çıkacağım'

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 29 Kasım Cumartesi günü Fenerbehçe ile yapacakları maça gururla gideceğini söyledi.

Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra ilk defa rakip takımın teknik adamı olarak Kadıköy'e gideceğini belirterek, ''Bu çıkışlarımdan hayatım boyunca onur duydum. Hayatım boyunca hizmet ettiğim, bana görev veren kulüpler için her türlü çabamı harcadım. Bunların görev yaptığım her camia tarafından bilindiğinin bilincindeyim. Kadıköy'e göğsümü gere gere çıkacağım. Başımı öne eğmek için hiçbir neden yok. Orada gururla görev yaptım. Bu gururu nasıl bu camiada taşıyorsam, her camiada gururla görev yaptım'' dedi.

Derbi maçlarında sonucun ne olacağının bilinmeyeceğini kaydeden tecrübeli çalıştırıcı, ''En azından belirgin iç saha üstünlüğü yok. Beşiktaş BJK İnönü'de, Fenerbahçe'de Kadıköy'de oynadığı maçlarda her türlü sonucun diğer derbiden daha ihtimalli sonuçlara sahne olduğunu biliyoruz. Ayrı bir heyecan olacak. Neticede görev yaptığım büyük bir camianın, taraftarının bulunduğu stada gideceğim'' diye konuştu.

-''DERBİLERİN HEYECANI FARKLIDIR''-

Siyah-beyazlı takımın teknik adamı, derbi maçların heyecanın farklı olduğunu dile getirdi.

Bütün derbi mücadelelerinin heyecanlı ortamda geçtiğini ifade eden Denizli, şunları söyledi:

''İster bir takımın başında olarak çıkın, isterseniz bir futbolsever olarak izleyin, derbilerin heyecanı farklıdır. Gündemi oluşturması farklıdır. Ligin üçte birlik bölümü sona ererken derbi heyecanının da bu atmosfere katılması güzel ve keyifli bir durum. Ayrı bir lezzet. Tahmin ediyorum ki, güzel ve keyifli bir maç olacak. İzleyen herkese en azından Beşiktaş olarak, her şeyiyle 90 dakikaya yakıştığını dedirtebilmek için mücadele edeceğiz. İnşallah bu konuda başarılı olacağız.''

-''FAVORİ YOK''-

Denizli, kamuoyunun maçın favorisi olarak Beşiktaş'ı göstermesine de katılmadığını söyledi.

Favori oldukları düşüncesine katılmadığını ifade eden tecrübeli teknik adam, ''Bunu yaşıyorum, yıllarca da yaşadım. Son oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçı dahil, favori takım konusundaki düşünenleri yanılttı. Şartlar ne olursa olsun ilk defa kulübümün başında derbi maçına çıkacağım. 100 yıldır bunların favorisi olmadığını defalarca yaşamış bir ülkeyiz. Bu bakımdan o günün görüntüleri ve verileri itibariyle bir takımın artıları fazla olabilir. Ama maç içinde ölçü almak, kabullenmek söz konusu değil. Mümkün değil. O günkü heyecan çok farklı. Futbolcuların ve taraftarların hissettiği çok farklı. Düşünülenler ortaya konulduğu müddetçe düşünülebilir. Ters şeylerle karşılaşabiliyoruz'' diye konuştu.

Mustafa Denizli, 90 dakikanın sonucunu bilemeyeceklerini vurgulayarak, ''En azından Beşiktaş olarak derbide bize yakışan futbol ortaya koymayı amaçlıyoruz. Çalışmalarımız neticesinde bunu gerçekleştirmek istiyoruz'' dedi.

-''KADIKÖY ZOR DEPLASMAN''-

Beşiktaş'ın çalıştırıcısı, Kadıköy'ün zor deplasman olduğunu herkesin bildiğini vurguladı.

Kadıköy'de oynamanın hem zevkli, hem de ayrı heyecan taşıdığını anlatan Denizli, ''İki taraflı yaşayan insan olduğum için biliyorum'' dedi.

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Portekiz'in Porto takımıyla yaptığı maçta aldığı sonuca üzüldüğünü dile getiren Denizli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Dün Fenerbahçe talihsizlikler yaşadı. Tempolu başladı, pozisyonlar üretti. Fenerbahçe'nin kadrosunda değerli futbolcular olduğunu göz ardı etmemek lazım. Fenerbahçe bazı konularda gelişmiş bir takım. Bu sezon itibariyle yüzde yüz koymayalım ama çok iyi yaptığı işler var. Büyük kulüplerin şampiyonluk potasından uzaklaşmamak için her türlü çabayı koyduğunu biliyoruz. Fenerbahçe'ye göre avantajlı bir görüntüdeyiz. Bunu devam ettirmek düşüncesindeyiz.''

Teknik adamların derbideki etkinliklerinin oynanan 90 dakikadan ziyade maça hazırlamasında ortaya çıktığına dikkati çeken Denizli, ''90 dakika öncesinde takımın hazırlanma sürecinde teknik adamın daha etkili olduğunu düşünüyorum. Futbolcularımla bu iletişimde iyi olduğumu düşünüyorum. Çok iyi değil ama ilerleyen dönemlerde çok iyi de olacak. Ümit ediyorum etkin olurum'' diye konuştu.

Denizli, takımını Fenerbahçe karşısında nasıl bir kurgu ve sistemle oynayacağı yönündeki soruya şu yanıtı verdi:

''Futbolda bazen doğru çalışmalar doğru sonuç vermeyebilir. Bu hafta Eskişehirspor'a karşı kazandığımız golden önceki Tello'nun kullandığı serbest vuruş bölge olarak az yapılan bir çalışmadır. Korner ve kaleye yakın yerdeki vuruşlar için çalışmalar daha fazla zaman alır. Bu çalışmalar gol getirmeyebilir. Ancak takım üzerinde alışkanlık oluşturur. Dünya futbolunda gol alanları öyle asgariye indi ki bu toplar önem kazandı. Bunun için yeni alışkanlıklar geliştiriyoruz.''

Fenerbahçe'nin Porto karşısında aldığı sonuca çok üzüldüğünü, ancak sarı-lacivertli takımın toparlanıp kendileri ile yapacağı maça hazırlanacağını belirten Denizli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Fenerbahçe'nin kazanması, ülke futbolunun puan kazanması ayrı bir şey. Fenerbahçe taraftarı, yöneticisi ve oyuncusunun üzüntüsü bugün devam eder. Bu çok uzun süreli olmaz. Psikolojileri değişir. Ayrıca Fenerbahçeli oyuncuların telafi etmek isteyeceği konu, bir önceki maçın görüntüsünü değiştirmektir. Bu onlar için ayrı itici bir güç olacaktır.''

-''BELLİ BİR DEFANS KURGUMUZ YOK''-

Mustafa Denizli, belli bir defans kurguları olmadığını, rakibin anlayışına göre oynadıklarını anlattı.

Tek forvetle ya da ikili forvetle hücum eden takımlara karşı aynı şekilde oynamayacaklarını dile getiren Denizli, ''Rakibin hücum şekline göre defans kurgumuzu oluşturuyoruz. Bu konuda zorluk yaşamıyoruz. Görev verdiğimiz futbolcular birkaç yönlü oynayabilirler'' dedi.

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren takımların fazla olmasının tat vereceğini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, şöyle konuştu:

''Beşiktaş olarak Fenerbahçe maçında düşünce ve sonuç açısından bize yakın bir olguyu gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun birinci şıkkı da kazanmaktır. Onun dışında düşüncemiz olamaz. En az Fenerbahçe kadar mücadele etmeli ve koşmalıyız. En az onlar kadar kontrollü ve sakin olmalıyız. Bu eşitliği sağlamak lazım. Sonuç ne olur bilemem. Maç içinde neler yaşanacağını tahmin edemeyiz. Hem saha çalışması olarak, hem de teori olarak maça kadar hazırlanacağız. Çalıştıklarımızın ne kadarını gerçekleştiririz bilemiyorum. Ama futbolcularımın isteklerinin üst düzeyde olduğunu görüyorum. Bunun üzerine artılar koyarak ilerlemek istiyoruz.''

Hayatı boyunca ''Beraberlik iyi sonuçtur'' ifadesini kullanmadığına dikkati çeken siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, ''Beraberlik bir kere iyi sonuçtur. O da son maçta bu sonuç seni şampiyon yapıyorsa iyi sonuçtur'' dedi.

Denizli, ''Alex için bir önlem veya markaj düşünüyor musunuz'' sorusunu ise ''Alex takımın etkili oyuncularından biri. Yüksek kalitede bir oyuncu. Ancak düşündüğünüz manada bir şey planlamıyoruz. Yapılması gereken neyse onu yapacağız. Onun dışında farklı şeyler veya önlemler ortaya koyacak değiliz'' diye yanıtladı.

-HAKEM KONUSU-

Denizli, maçın hakeminin erken açıklanmasının doğru olup olmadığı sorusunu ise şu şekilde yanıtladı:

''Beni bu işlere bulaştırmayın. Bünyamin Gezer'i ilk defa Trabzonspor maçında gördüm. Ülkemizin çok değerli hakemlere sahip olduğu bir gerçek. İster Bünyamin Gezer, isterse başkası olsun. Sonuç ne olursa olsun benim hakemlerimizle ilgili ağzımdan olumsuz bir kelime duymayacaksınız. Hakemin hata yapabileceğini bilen biriyim. Bir derbi heyecanı camialarda nasıl varsa bunu yönetecek kişilerde de olacaktır. Önemli olan hepimiz adına maçın olumlu bitmesi.''

829369461.jpg

Derbide herkes iki kişilik oynayacak

Sahadan 3 puanı alarak ayrılan tarafın kendileri olacağına inandığını dile getiren Kumcuoğlu, Beşiktaş'ın şampiyonluk hedefine kararlı ve ısrarlı şekilde yürüdüğünü ifade etti. Teknik direktör değişikliğinin ardından takımın şampiyonluk azminin daha da arttığını belirten Kumcuoğlu, "Bizim için sadece Fenerbahçe ya da Galatasaray ile yapılan maçlar derbi değil, her maç derbi. Şampiyonluk yolunda puan kayıplarına tahammülümüz yok. Bütün futbolcularımız bu bilinçle sahaya çıkıyor." dedi. Kumcuoğlu, şöyle konuştu: "Takımımız gerek yerli gerekse yabancı futbolcularla iyi bir kadroya sahip, ama zaman zaman takımda performans düşüklükleri yaşanabiliyor. Çabamız bunun en aza indirilmesi yönünde. Bu maçta da tek bir kişiden değil, sahadaki tüm futbolcularımızdan yüksek performans bekliyorum. 3 puanı alan taraf biz olacağız."

Beşiktaş, Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını dün yaptığı idmanla sürdürdü. Hafta başından beri sakat oyunculardan dolayı eksik çalışan Siyah-Beyazlı takım, sakatların iyileşmesiyle dün ilk kez Fenerbahçe maçı için tam kadro çalışma fırsatı buldu. Fenerbahçe ile yapılacak önemli derbi maç öncesi sakatlıkları nedeniyle takımdan ayrı kalan Tello, Gökhan Zan, Nobre, İbrahim Üzülmez'in takıma katılması teknik heyeti sevindirdi. Tello, Gökhan Zan ve Nobre'nin ardından İbrahim Üzülmez'in de Fenerbahçe maçında forma giyebileceği açıklandı. Spor Servisi

zaman

829369461.jpg

Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'de yarın Fenerbahçe ile yapacağı derbi maçın hazırlıklarını tamamlayarak kampa girdi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde basına kapalı gerçekleştirilen taktik ağırlıklı antrenmana kadrodaki tüm oyuncuların katıldığı açıklandı.

Teknik direktör Mustafa Denizli, antrenmanın ardından 18 kişilik maç kadrosunu açıklarken, Ali Tandoğan, Batuhan, Aydın ve Tuna'yı kadroya almadı.

Hafif sakatlığı bulunan Tello'nun yarınki derbide oynayabileceği öğrenilirken, idmanın ardından kampa giren siyah-beyazlılar, maç saatini beklemeye başladı.

Mustafa Denizli sert çıktı / VİDEO

613154884.jpg

Fenerbahçe'nin 2-1 kazandığı derbiden sonra eleştirilen Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli haftalık olağan toplantısında derbi eleştirilerine sert çıktı. Maçın kadrosu, yapılan hamlelerle ilgili kendine çok ağır eleştirirelin yapıldığını belirten Mustafa Denizli sart konuştu. Mustafa Denizli Tello ve Holosko'nun ilk 11'de oynamaması konusunda Tello'nun maç anına kadar durumunun netleşmediğini ancak sakat olduğu için oynamadığını söyledi. Denizli Serdar Özkan'ın Holosko'nun yerine ilk 11'de saya çıkıp başarılı olmasının ardından yine de Holosko neden ilk 11'de başlamadı eleştirilerine katılmadı. Denizli kendine ağır eleştiriler yönelten spor yazarlarına sert çıktı...

Spor Haberleri - Tümspor.com - Sporun en keyifli adresi - Mustafa Denizli sert çıktı / VİDEO

Mustafa Denizlmi Seric'i sildi

549226779.jpg

Denizli Seriç'i sildi

Ankaraspor hazırlıkları başlanırrken, Mustafa Denizli, derbideki hatalar nedeniyle futbolcuları uyar-dı. Denizli, taktik çift kale maçında ise Seriç'i oynatmayarak soyunma odasına yolladı.

Beşiktaş yemekte buluştu

374374399.jpg

Beşiktaş yemekte buluştu

Siyah-beyazlı takımın teknik direktörü Mustafa Denizli, bu sabah yapılan antrenmanın ardından futbolcularına Boğaziçi'nde yemek verdi.

Teknik kadronun ve futbolcuların tamamının katıldığı ve basına kapalı gerçekleştirilen yemekte keyifli anlar yaşandığı belirtildi.

Şunu Bilir Şunu Söylerim..

Beşiktaş Külübünün Bu Yönetimden Kurtulmadıktan Sonra Şampiyonluk Şansının Zor Oldugunu Düşünüyorum..

Kim tutar Bobo'yu?

581660141.jpg

Kim tutar Bobo'yu

İdmanlardaki süper performansını sürdüren Brezilyalı´nın, Ankaraspor maçında ilk 11´de soyunması bekleniyor. Cezalı Cisse´nin yerine de Uğur görev yapacak.

435646063.jpg

Mustafa Denizli’nin göreve gelmesinin ardından lig maçlarında yedek soyunan Bobo, Ankaraspor karşısında nihayet ilk 11’de yer alacak. Dünkü çift kale maçta Holosko ile birlikte A Takım’da yer alan Bobo, oynadığı futbol ve attığı gollerle dikkati çekti.

136727755.jpg

Mustafa Denizli, Nobre’ye ise yedek takımda şans verdi. Siyah-Beyazlılar’da, derbide iki sarı karttan atılan Cisse’nin yerine de Uğur İnceman’ın görev yapacağı belirtildi. Bu arada derbinin hakemi Bünyamin Gezer’in yakın çevresine, “Cisse, rakibinin topuğuna arkadan bastı. Ben bunu 1-2 metre mesafeden çok net bir şekilde gördüm. Ancak bu hareket görüntülerde olmadığı için ilk kartlık pozisyona ‘faul yok’ diyorlar. Kararımın doğruluğundan eminim” dediği öğrenildi.

593270801.jpg

Beşiktaş'a Tello müjdesi

Beşiktaş'ın Şilili yıldızı Tello, ligde cumartesi günü Ankaraspor ile oynanacak karşılaşmada takımdaki yerini alacak. Sakat olduğu gerekçesiyle Fenerbahçe derbisinde teknik direktör Mustafa Denizli tarafından riske edilmeyen Tello, takımla birlikte çalışmalara başladı. Dün yapılan antremanın tamamında yer alan Şilili futbolcu, idmanda hazır bir görüntü çizdi. Bu sezona istediği başlangıcı yapamayan ancak Mustafa Denizli ile birlikte yeniden doğan Tello'nun Ankaraspor'a karşılaşmasında ilk 11'de görev alması bekleniyor.

AYDIN'A OPERASYON

Öte yandan dün sabah Tello'nun da yer aldığı antremana, sağ dizinde dış menüsküs olan Aydın Karabulut, ufak sakatlıkları bulunan Batuhan, Seriç, Gökhan Zan katılmadı. Kulüp doktoru Ayhan Optur, Aydın Karabulut'un hafta içinde ameliyat olacağını ifade etti. Kartal bugün Ankara hazırlıklarını sürdürecek.

sabah

329560968.jpg

Denizli'den eskiye dönüş

F.Bahçe derbisinde savunmanın göbeğinde Gökhan Zan'la Zapotocny'yi oynattığı için yoğun eleştirilen Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Ankaraspor maçında savunmada revizyon planlıyor. Teknik direktörlerin de hata yapabileceğini belirten Denizli, önceki maçlarda olduğu gibi Zapatocny-Sivok ikilisine Ankara maçında yer verecek. Tecrübeli çalıştırıcının bu ikiliyi bundan böyle bozmayı düşünmediği ifade edildi.

TEORİ VE PRATİK BAŞKA

Denizli'nin orta saha ve forvette de değişiklik yapacağı bildirirldi. 'Maç önce kafada kazanılır' tezini savunan Denizli, yapılan planların pratikte gerçekleşmesinin her zaman mümkün olmayacağını belirterek, “Eleştirilere rağmen takımın oyunundan memnunum. Ben futbolcuların ve genel oyununu değerlendiririm. İyi yoldayız. Eleştirenleri sezon sonunda göreceğiz' dediği öğrenildi.

Önce idman sonra yemek

Beşiktaş, Ankaraspor maçı hazırlıklarını sürdürdü. Siyah-beyazlılar yarı sahada pas çalışması ve kontrollü minyatür kale ve çift kale maç yaptı. Mustafa Denizli çalışmada sık sık futbolculara uyarılarda bulundu. Sağ dizinde dış menisküs olan Aydın, sağ alt adalesinde darbeye bağlı kas içi kanama olan Seriç, belinde ağrıları bulunan Batuhan ve kasıklarında ağrısı olan Gökhan Zan katılmadı. Aydın'ın ameliyat olacağı belirtildi. Denizli, antrenmanın ardından tüm futbolculara Boğaziçi'nde yemek verdi.

Kat kat dert

401384672.jpg

Fulya Süleyman Seba Projesi, Beşiktaş Yönetimi’nin başına sorun oldu. Bir yandan mahkemeyle uğraşan siyah-beyazlıların yöneticileri, şimdi de soruşturma ve denetlemeyle karşı karşıya kaldı. Muhalefet de yeni imar planı sonrasında çıkılan 5 kattan gerekli payın alınması için bastırıyor

Beşiktaş’ın geleceği olarak gösterilen Fulya Süleyman Seba Projesi, siyah-beyazlı yönetimin baş ağrısı oldu. Son yapılan mali genel kurulda, ibra etmeyen üyelerin açtığı mahkeme devam ederken, yönetim şimdi de soruşturmayla karşı karşıya kaldı. Ocak ayında açılışı yapılacağı açıklanan projede kulüp, Aşçıoğlu İnşaat ile yaptığı sözleşmenin aslını bir türlü mahkemeye sunmayınca, mahkeme hakimi de İstanbul Dernekler Müdürlüğü’nden mali ve cezai yönden denetim ve soruşturma yapılmasını istedi.

446125065.jpg

Ne kadar gizli!

Davalının bir spor derneği olduğuna dikkat çeken hakim, Dernekler Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verdi:

“Davalı derneğin, Dernekler Yasası amir hükümlerince denetlendiği mahkememizce bilinmekte, gizli maddeler içerdiği bildirilen sözleşmeyi hangi yasal çerçeve içerisinde imzaladıkları anlaşılmadığından, mahkememizce sözleşmenin incelenmesi de gerekli olduğundan, bir dernek oldukları halde mahkemeye dahi açıklanamayacak gizli hükümler içeren bir sözleşme imzaladıkları anlaşılan dernek yetkilileri hakkında, mali ve cezai yönden gerekli denetim ve soruşturma yapılarak sonucunun mahkememize bilgi verilmesi rica olunur.”

Bir daire 750 bin YTL

Muhalefet de yeni imar planı sonrasında ortaya çıkan 40 dairenin, sözleşme gereği yüzde 67’sinin yani 28’inin derneğe kalması gerektiğini savunuyor. Divan Kurulu’nun düzenlediği istişare toplantısına katılan yönetici Ertunç Soğancıoğlu, 16 daire karşılığı olarak şirket ile 12 milyon YTL’ye anlaştıklarını açıklamış, bunun yarısını tahsil ettiklerini belirtmişti.

254065328.jpg

Sanıl Sarıalioğlu-Yenişafak

Treni kaçırma Denizli

Ne demişti Denizli: “Beraberlik bir kere iyi sonuçtur. O da son maçta seni şampiyon yapıyorsa.” Şimdi soruyorum, Beşiktaş Kadıköy'de kazanmak için mi yoksa, beraberlik bizim için iyidir mantalitesiyle mi oynadı? Kafanızı boşuna yormayın. Denizli'nin on biri ve sonradan yaptığı değişiklikler tamamen ve tamamen korku senaryosuydu. Beraberliğe bayılarak Kadıköy'e gittiği çok açık ve net olarak belliydi. “Kendim ettim kendim buldum” diye bir şarkı var ya işte aynen öyle oldu. Denizli rüzgar ekti, fırtına biçti.

Mustafa Hoca durmadan “Şampiyon olacağız, şampiyon olacağız. 26. haftadan sonra iki takım kopacak” diyor. Böylesine puan hovardası bir takım nasıl şampiyon olur. Ligin kalbur üstü takımları karşısında Beşiktaş'ın eli ayağı tutmuyor. Sivas, Kayseri, Fenerbahçe maçlarından çıkarılan sadece 1 puan.

Mustafa Hoca, Fenerbahçe maçı ile ilgili eleştirilere çok sinirlendi. “Maçtan sonra ve skora bakarak ahkam kesmek kolaydır” dedi. Sevgili hocam, en azından ben kendim için konuşayım. Maçtan önce Lig TV'nin canlı yayın yorumcusu olarak daha kadrolar elimize geldiğinde şaşkınlığımı ve kadro yanlışlığını altını çizerek dile getirdim. Holosko ve Bobo'nun oynatılmayışını eleştirdim.

Beşiktaş, Denizli ile 7 maçta 10 puan kaybetti. Lafla peynir gemisi yürümez. İcraat çok kötü. “Olsun efendim siz işin sonuna bakın” gibi laflara da kimse itibar etmez. Beşiktaş şu anda mükemmel bir puan avantajına sahip olacakken, Galatasaray ve Fenerbahçe ile aynı duruma geldi. Rakipleri bu denli puan kaybetmeseydi Kartal şimdi arkadan nal toplayacaktı. Bu iş böyle devam ederse Beşiktaş 26. haftaya bayrak çekerek girer. Herkes bu gerçeği görerek adımlarını atmak zorunda. Daha sonra saç baş yolmak bir işe yaramaz. Tren kaçar gider.

Güiza'nın gözyaşları

Bu Güiza'nın suratı içimi parçalıyor. Ağlamaklı bir yüz. Dertli mi dertli. Hüzünlü mü hüzünlü. Hayattan bıkmış gibi. Acıların çocuğu. Beşiktaş'a mükemmel bir gol attı, adamın yüzünden düşen yine bin parça. Herhalde eski kaçırdığı golleri kafasından çıkaramıyor. İspanya gol kralının şu acınası haline bir bakın hele.

Beşiktaş maçında iki metreden kaçırdığı golden sonra bir fotoğrafı var ki adamı öldürür. Kale direğine başını yaslamış, iki eliyle de yapışmış, alnında kırışıklar, ekşimik bir surat. Bugüne kadar Güiza için “Yardım almıyor, yanına kimse yaklaşmıyor” gibi laflar ediyordum. Artık vazgeçtim. Güiza bu ruh haliyle yanında beş yardımcı da olsa nafile. İçine korku girmiş bir kere. Güiza'ya gerekli olan psikolojik destek. Bu aşamada Aragones'e ve futbolcu arkadaşlarına da büyük görev düşüyor.

Güiza'nın golcü olduğu gerçek. Yetenek birden bire kaybolmaz. Golcülerin zaman zaman böyle duraklamasının nedeni, özgüven azalmasıdır... Ve bir de elbette yeni ortam yeni koşullar yeni yüzlere alışmak, uyum sağlamak da hiç kolay değil.

Güiza şu anda geçiş döneminde. Çok kısa sürede İspanya'daki görüntüsünü yakalar ve tribünleri yine golleriyle ayağa kaldırır.

Derbiden inciler

Beşiktaş Asbaşkanı Kenan Öner “Hakemler aleyhimize ince kararlar veriyor” diye dert yandı.

--- İncesi Bünyamin Gezer'in yaptığı ise kalını nasıldır, doğrusu çok merak ediyorum.

Denizli “Fenerbahçe'yi önce durdurup sonra vuracaktık. İkinci yarıda silahlarımızı (Bobo, Holosko) sahaya sokacaktık. 10 kişi kalmamız bunu geciktirdi” savunmasını yaptı.

--- Evet hocam, silahlarınız elinizde patladı.

Aragones, Kazım'a “Yerimde olsan bu halinle kendini oynatır mısın?” diye sormuş. Kazım sesini çıkaramamış.

--- Bu soruyu Aragones, Kazım'ı vazgeçilmez prensi olarak gören Fatih Terim'e sorsa, acaba nasıl bir yanıt alır?

Denizli, Tello için şu açıklamayı yaptı. “Sakattı, oynayacak durumda değildi 18 kişilik kadroya derbi havasını yaşasın diye aldım.”

--- Hocam, stadyumlar düğün evi mi? Çocuğu da yanımızda getirdik. Görsün, eğlensin, alışsın... Var mı böyle bir uygulama?

Aziz Yıldırım, bir röportajında “Hoca ile iki aydan beri futbolcularla 3 aydan beri konuşmuyorum. Bir tek Kayseri maçında soyunma odasına girip hemen çıktım” dedi.

--- Sayın Başkan, belli oluyor. Fenerbahçe puanları toplamaya başladı.

Mustafa Denizli, “Hayatım boyunca haklı haksız çok fatura ödedim” dedi.

--- Hocam hayat acımasız, hamama giren terleyecek.

Bobo, Roberto Carlos için “Artist gibi davrandı. Palavradan kendini yere attı” suçlamasını yaptı.

--- Bobo gözünü seveyim sen de bir şey yap da dişimizi kıralım.

Colin Kazım, Fenerbahçe tribününden kendisine laf atana sinirlenmiş ve “İn aşağıya” demiş.

--- Demek ki Kazım'ın asıl branşı boks. Acaba onda nasıl?

Mustafa Denizli, köşe atışından yedikleri ilk gol için, “O pozisyonu idmanda 50 kez çalıştık biri bile gol olmadı” dedi. Selçuk da “Biz en az 500 kez çalıştık” diye karşılık verdi

--- Hocam, demek ki 450 kez daha çalışmanız gerekiyormuş! Şaka şaka.

Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç, Beşiktaş maçından sonra futbolcularına “Niye sevinmiyorsunuz?” diye sormuş. Futbolcular da, “Bizim için sıradan bir maçtı” demişler.

--- Vay canına! Şu mütevaziliğe (!) bir bakın hele. He he he Beşiktaş da ne ki!

Pazartesi akşamı Kanal Türk'ün Bizim Stadyum programında Fenerbahçe'nin eski futbolcularından İlker Yağcı ve Cem Pamiroğlu, Mustafa Denizli'ye onay verdiler ve, “Çıkardığı kadro doğruydu” dediler.

--- Çok merak ediyorum, Fenerbahçe'de Alex, Güiza, Deivid kulübede oturtulsaydı bu kardeşler acaba ne diyeceklerdi?

Galatasaray kaosu seviyor

Galatasaray'ın UEFA'da 6 puanı var. Bir üst tura, bu puan bile onu taşıyabilir. Ligde Beşiktaş'ın bir puan altında... Ve Cimbom'da fırtınalar kopuyor. Taraftar takımını çeşitli şekilde protesto ediyor. Sırtını sahaya dönüyor. Metin Oktay ile nostalji yapıyor.

Şimşekler hep Skibbe'nin üstünde. “Gitti gidiyor” lafları bitmek bilmiyor. Artık adama acımaya başladım. Bir insana bu kadar yüklenilir mi? Skibbecik hergün ip üstünde cambazlık yapıyor. Herkes “Düştü düşecek” diye bekliyor.

Geçen sezon Kalli'nin gitmesi için de aynı taktik uygulanmıştı. Kalli, o ağız kokularını çeker mi, kapıyı çarpmıştı hepsinin yüzüne.

Ünlü Alman Dergisi Kicker, Feldkamp'ın teknik danışmanlığa getirilmesini okuyucularına şöyle duyurdu. “Feldkamp, Skibbe'ye göz kulak olacak, elinden tutacak.” Haydi iyi tutmalar. Kalli, beş karış suratla gitmişti. Şimdi güle oynaya geldi. Peki ne oldu da geldi. Efendim, altyapıyı organize edecek ve bir de Skibbe isterse kendisine danışmanlık hizmeti sunacakmış.

Ben bu Galatasaray'ı anlayamıyorum. Adeta kaosla besleniyor. En iyisi sözü Cimbom uzmanı Tanburacı'ya bırakayım.

Ne diyor bu Sanli hirbosu ya zaten 10 tane birbirinden kotu espri yapmis.

Onune geleni kose yazari yapmayin kardesim ne bu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt