Beşiktaş yönetim kurulundan sert açıklama | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beşiktaş yönetim kurulundan sert açıklama

Yönetim Kurulumuz’un son haftalarda yaşanan olaylar ile ilgili açıklamasıdır:

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu daima hakeden kulübün kazanmasından yana olduğunu dile getirmiş, birtakım güçlerin maç sonuçlarına tesir ederek belirleyici olmamaları gerektiğini defalarca ifade etmiştir. Bununla birlikte aynı güçlerin istedikleri bir takımı şampiyon yapmak için bariz bir şekilde göreve soyundukları, spor kamuoyunun gözü önünde birtakım oyunların sergilendiği açıkça görülmektedir.

Tarafsızlığını aşikârca yitirmiş olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, bir kulübümüzün yurtdışı voleybol müsabakasına katılmakta, yine aynı kulübün Düzce’de yapmakta olduğu tesis inşaatını ziyaret etmekte ancak UEFA Avrupa Ligi'nde bu yıl Türkiye’yi temsil etmiş tek kulüp olan Beşiktaşımız’ın davetine katılmayıp, Futbol Federasyonu’nu temsilen bir yetkili göndermemekte sakınca görmemektedir.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın Sadri Şener’in bugün gündeme gelen açıklamaları ve tarafımızdan yapılan bu açıklama ile ilgili iki kulüp arasında herhangi bir görüşme olmamıştır. Ancak, Sayın Sadri Şener’in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı ile ilgili söyledikleri, Başkanımız tarafından bir yıldır dile getirilmekte ve spor kamuoyu tarafından bilinmektedir. Ne yazık ki birçok kulübün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın dikta rejiminden çekindikleri için susmayı tercih ettikleri de bir gerçektir.

Sahaya çıkan hakemlerin belirli talimatlarla görev yaptıklarını örnek vermek gerekirse; Beşiktaş-Trabzonspor müsabakasında oyuncumuz İsmail Köybaşı’na yapılan ve dört hafta sahalardan uzak kalmasına sebep olacak kasti hareket görmemezlikten gelinmiş, yine oyuncumuz Simao Sabrosa’nın attığı nizami gol sayılmayıp, rakip takımın oyuncusu Burak Yılmaz’a yapılan bariz penaltı verilmemiştir. Böyle bir zihniyetin sahaya beraberlik skoru talimatı ile çıktığı aşikârdır. Yine benzer zihniyet ile dün akşam oynanan Gençlerbirliği - Fenerbahçe maçında bariz ofsayt pozisyonunda golü veren ve olmayan bir penaltı yaratan kişilerin hangi talimatlarla sahaya çıktıkları merak konusudur.

Öte yandan, tüm bu kasıtlı hareketlere, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün "Dünya Kulübü" olma yolunda diğer kulüpleri geçtiğinin açıkça farkedilmesi, ayrıca bu konuda duyulan haset ve kıskançlığın bariz bir şekilde ortaya çıkması neticesinde başvurulduğu da tarafımızdan memnuniyetle farkedilmektedir.

Türk Futbolu’nun mihenk taşı olan, her zaman doğruları savunarak şerefli ikincilikleri ile övünen Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Yönetim Kurulu olarak, Türk Futbolu’nu bu zihniyetteki kişilerden kurtarıncaya kadar mücadelemize devam edeceğimizi spor kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu

Cevap: Beşiktaş yönetim kurulundan sert açıklama

"Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün "Dünya Kulübü" olma yolunda diğer kulüpleri geçtiğinin açıkça farkedilmesi, ayrıca bu konuda duyulan haset ve kıskançlığın bariz bir şekilde ortaya çıkması neticesinde başvurulduğu da tarafımızdan memnuniyetle farkedilmektedir"

Besiktas ve Dunya Kulubu ve Kiskanclik ? Bunlar ne iciyorsa banada versinler :)

Bursa da bu koroya dahil olursa işler iyice sarpa saracak Aziz'in. :)

Sahaya çıkan hakemlerin belirli talimatlarla görev yaptıklarını örnek vermek gerekirse; Beşiktaş-Trabzonspor müsabakasında oyuncumuz İsmail Köybaşı’na yapılan ve dört hafta sahalardan uzak kalmasına sebep olacak kasti hareket görmemezlikten gelinmiş, yine oyuncumuz Simao Sabrosa’nın attığı nizami gol sayılmayıp, rakip takımın oyuncusu Burak Yılmaz’a yapılan bariz penaltı verilmemiştir. Böyle bir zihniyetin sahaya beraberlik skoru talimatı ile çıktığı aşikârdır

Bakalım Adnan Bey de Aziz ve Fenerasyon'a karşı cephe alabilecek mi ?

Galatasaray'dan da bir çıkış beklerdik. ;)

Fırsat bu fırsat.

Daha geçen hafta konuşmuştu zaten Polat:

---------------

Galatasaray Başkanı Adnan Polat Kanaltürk’teki “Telegol” programına ilginç açıklamalarda bulundu.

G.Saray Başkanı Adnan Polat dün gece Kanaltürk‘teki “Telegol” programına konuştu, Futbol Federasyonu ve hakemleri bir kez daha topa tuttu. Geçen hafta Hürriyet’e dert yanan ve “Ligde 1′inciyi ve 2′nciyi hakemler tayin ediyor” diye isyan eden, bu yüzden 21 gün ceza alan Adnan Polat, “Hakem odası mı bastım da bu cezayı verdiler” dedi.

1.5 senede hakemler aleyhine hiçbir şey söylemediğini kaydeden Polat, “Sırf kurullar zarar görmesin, marka değeri düşmesin diye konuşmadım. Ama yeter artık. Hakemler talimat almış gibi maça çıkıyorlar. Galatasaray lehine penaltı verilmiyor. Rakip oyuncu atılmıyor. G.Saray‘ı katlediyorlar.

Mahmut Özgener samimi değil

Hakemler ve başındakiler bizi perişan etmek için elbirliğiyle oyun oynuyorlar. Ben Bülent Yıldırım‘a inanırdım, beğenirdim ama o da hata yapıyorsa artık bu işte kasıt arıyorum. En az 7 maçımızın kaderiyle oynadılar. Şimdi 21 gün ceza veriyorlar. Ayıptır, ayıp. Ben hakem mi kovaladım, soyunma odası mı bastım, küfür mü ettim. Bu ceza anti demokratik bir cezadır.

Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’i hiç samimi bulmuyorum. Kendisiyle ne konuşsam ertesi gün gazetelerde okuyorum. Murat Yalçındağ da konuştu ona da ceza versinler. Hatta tüm yönetime versinler ama seyircimize nasıl ceza verecekler.” diye konuştu. Bu arada Adnan Polat dün maça gitmedi ve Erzurum’daki Kış Oyunları’nın kapanışına katıldı."

--------------------------------

Yanlız 3 başkanda ortak aynı şeyi söylüyor.

Mahmut samimi değil. Bir başka deyişle Mahmut ikiyüzlü oynuyor.

Bizim açıklamada sondan birinci paragrafı gereksiz buldum. Demirören'in megolamanlığına verin.

Galatasaray'ın çıkışacak hali mi var. Yarın önemli bir toplantı var, belki orada bir şeyler söylerler. :)

Bakalım Adnan Bey de Aziz ve Fenerasyon'a karşı cephe alabilecek mi ?

valla bu mahmut özgenere karşı bir şey yapılmazsa çok kötü sonlar olacak adam resmen "fenerden başkası beni ilgilendirmiyor" diyor.

Ahhh ahhh rahmetli Hasan Doğanı birkez daha anıyorum burdan.

Burayı okuyan fnerliler, şaibeli şampiyonluklar peşinde koşmaya devam ettikde yüce rabbim gene nasip etmeyecek size 2 kere son maçta kaçırdınız hala ders çıkarmadınız hayattan

SAhaya beraberlik için çıkan hakem neden her iki tarafın da golünü penaltısını es geçsin ki . İkisini de verince yine berabere olmuyo mu :D

Ama yerinde bir açıklama.

Herkes sadece kendi başına gelince konuştuğu için düzen böyle gidiyor yıllardır! Şaibesiz lig isteyen her kulüp bugün isyan etmeli.

Bugün bu davaya katılmayan kulüp bundan sonra ağlamasın.

obaaaa olay var olay...lk defa br klübün rakp takıma verlmeyen penaltıyı resmi sitesnden sitem ederek dile getiridiğini görüyorum....bursa da karışırsa bu olay çok büyür...yiyin lan birbirinizi haysiyetsizler....fener herkes senden nefret edıyo.ama ts ye acımıyorum geçen sene son maçtakı taraftarlarının tavırlarını hatrlıyorum da altına yatmaya çalıştınız şimdi kalkamıyosunuz a mallar...yıllardır bu fenerle bız başa çıkıyoduk bakalım biz yokken hepsı bırleşip fenere damga vurabılecekler mı

Ama yerinde bir açıklama.

Herkes sadece kendi başına gelince konuştuğu için düzen böyle gidiyor yıllardır! Şaibesiz lig isteyen her kulüp bugün isyan etmeli.

Bugün bu davaya katılmayan kulüp bundan sonra ağlamasın.

Trabzonspor bu açıklamayı yapmasa, Beşiktaş bu açıklamayı yapacak mıydı?

Tabiki hayır.

Aslında bu açıklamalar fazla önemli değil. Her gün yapsan ne olur ki, etkisi olmadıktan sonra..

obaaaa olay var olay...lk defa br klübün rakp takıma verlmeyen penaltıyı resmi sitesnden sitem ederek dile getiridiğini görüyorum....bursa da karışırsa bu olay çok büyür...yiyin lan birbirinizi haysiyetsizler....fener herkes senden nefret edıyo.ama ts ye acımıyorum geçen sene son maçtakı taraftarlarının tavırlarını hatrlıyorum da altına yatmaya çalıştınız şimdi kalkamıyosunuz a mallar...yıllardır bu fenerle bız başa çıkıyoduk bakalım biz yokken hepsı bırleşip fenere damga vurabılecekler mı

Geçen sene son hafta ne yapmışıııızz acaaabaaa ?

Geçen sene son hafta ne yapmışıııızz acaaabaaa ?

sahadaki onurlu furbolcular olmasa hem taraftar olarak hem de yönetim olarak bi tane adam gibi dik duran yoktu...anadoludan başka şampıyon çıkmasın saçmalığyla yenilsek ne olur modundaydı herkes...ama ilahi adalet...fener maçından sonra ts forumlarında bı tane sevinen adam görmedım.hadı bakalım uğraşın şimdi fenerle

:eek:mg: yakinda sahalarda savas cikar ilk hedef 2 haftaki sonraki derbi.. simdiden ortalik karisti derbi haftasinda neler olur neler.. ama hosuma gidiyor yesinler birbirlerini yeterki bize bulasmasinlar..

Üst Alt