Beşiktaş'ta 850 Milyon TL'lik Şok! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beşiktaş'ta 850 Milyon TL'lik Şok!

besiktas-ta-850-milyon-tl-lik-sok--2381835.Jpeg

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, üyelere mektup gönderip kulübün toplam borcunun 6 Ağustos’ta açıklanan 1 milyar 500 bin TL olmadığını, gerçek borcun 2 milyar 348 milyon 922 bin TL olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan bu sezon da özellikle Şampiyonlar Ligi’nde taraftarların çok şey beklediği Beşiktaş'ta; Divan Kurulu’dan üyelere gönderilen mektup şoke etkisi yarattı...
Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz imzalı gönderilen mektubun içeriğinin kulübün toplam borcuyla alakalı bir rapor olduğu ortaya çıktı. Karadeniz, gönderdiği raporda 6 Ağustos’taki Divan Kurulu toplantısında denetleme kurulu tarafından açıklanan kulübün topam borcunun, gerçekte daha fazla olduğunu rakamlarla üyelere sundu ve uyarılarda bulundu.

Yalçın Karadeniz, 1 milyar 500 milyon lira olarak açıklanan toplam borcun yanlış hesaplandığını ve gerçek borcun 2 milyar 348 milyon 922 bin lira olduğunu raporda belirti.

‘FARKLI RAKAMLAR ÇIKIYOR’

Habertürk’e konuşan Karadeniz, üyelerin denetleme kurulu tarafından yanlış yönlendirildiğini söyledi. Raporların tam olarak incelendiğinde gerçek borcun ortaya çıktığını söyleyen Karadeniz, “Denetleme kurulunun, bilanço esasına göre bize verdiği raporun üzerine nokta virgül koymadan inceledik ve raporda farklılık olduğunu gördük. Bizim kendilerine müdahelemiz yok söz konusu bile olamaz. Sayfa sayfa göstererek konuşuyoruz. Kısa vadede ve uzun vadede borçların toplamı, derneğin borcunu gösteriyor. İktisadi AŞ, İnşaat AŞ, Futbol AŞ, Basketbol AŞ, olarak bunlar toplandığı zaman farklı rakamlar ortaya çıkıyor” dedi.

‘SORDUK KARŞILIK ALAMADIK’

Karadeniz, denetleme kurulu yetkililerinden bu konu hakkında bilgi almak istediklerini ancak bir karşılık alamadıklarını da söyleyen Yalçın Karadeniz, “Bu rakamlar neye dayanıyor?’ diye sorduk ama net yanıt alamadık. Sadece şirketler arasında aktarma yaptık, muhasebe tekniğinde eliminasyon var evet, bu olabilir. Biz de ‘Hangi şirketler arasında yaptınız’ dedik.

Karşılık verilmedi. Divan Kurulu toplantısında da bunu açıkladım. Yönetim kurulu ve denetleme de ordaydı. Kimse sesini çıkarmadı. Denetleme topladı, borç 1 milyar 500 milyon çıktı ben toplayınca 2 milyar 348 milyon çkıyor. İlk raporda son sayfada eliminasyon yapılmış, son raporda ilk sayfada yapılmış.” diye konuştu.

‘MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR’

Karadaniz şu ifadeleri kullandı: “Mızrak çuvala sığmıyor. Ortada farklı bir durum var. Üyelere raporları gönderip uyardım. Alıp b ilançoları incelesinler. Tahminim yönetimin de çok bilgisi yok, bu konuda. Denetlemenin hatası var. Yönetim biz böyle konuşunca kendine karşı yapılmış sayıyor. 2000 divan üyesi bana sürekli net borcu soruyor. Artık bu konuda gerçekler ortaya çıkmalı. Raporlar da farklılık var.”

şampiy10

tüpçü saplamış gitmiş demekki hakikaten bu bizdede var kulüpleri bu hale getirenler komisyon alanlar çalanlardan hesap sorulmadıkça devran gider gelir

Turk futbolu net olarak batmistir. Biz sadece biraz daha iyiyiz mali acidan ve tabi sportif basarimizi kargalarla karşılaştıracak degilim. Ama bu resmen iflastir. Top yekun iflas.

Demek ki fiko olmasa bunlar kepenk indirecek adam idame ettirmeye çalışıyor bir sekilde

Bu imzayı görme yetkiniz bulunmuyor, forum yöneticisiyle iletişim kurunuz.(vBulletin 4.2.2)

Demek ki fiko olmasa bunlar kepenk indirecek adam idame ettirmeye çalışıyor bir sekilde

Bu imzayı görme yetkiniz bulunmuyor, forum yöneticisiyle iletişim kurunuz.(vBulletin 4.2.2)
Fiko yu zamanında ben de baya övdüm de, bu başarılı hamlelerin arkasında Önder Özen ve eski yönetimdeki bazı elemanların olduğu şimdi ortaya çıkıyor.
Bonservis vermez, üstüne oyuncu alırken para isteyecek nerdeyse diyorlardı Fiko için.
Aboubakar'a 1 yıllığına adam 6M gömdü. Opsiyonu da yok. İnler gibi senelerdir 3 büyuüklere kakalamaya çalıştıkları adamı aldı bi ton yıllığa. Leş oğlu leş. Takımı kiralık oyuncularla doldurdu son günlerde. Ortada hiçbir planlama yok. Şenol ağlayınca kanallarda al ulan sana oyuncu der gibi önüne kim gelirse aldı.
Bazı saçma sapan tinerci kafası yaklaşımları ve açıklamalarını da biliyoruz. Adamda vizyon eksilerde.
İlk yıllarda başarılıydı baya kabul ama bunda da onun etkisinin olmadığını görüyoruz. Sıçtı batırdı bu transfer döneminde.
Yakın zamanda da kaç tane leş oğlu leş almışlardı. Kiralayıp durdular. Bi kısmı Anadolu'ya koy orda sırıtır vaziyette.
Adamların kalecisi hala Tolga.
Defans leş oğlu leş.
Caner ve Gökhan gibi 2 milli takım bekini aldık diyor. Sanırsın bana Aurier'i getirmiş. Gökhan gibi balon Sabri vari bi oyuncuya yıllık ne kadar gömdüler...

Son düzenleme:
şampiyon olamasalar takımı komple satıp coluk cocukla mücadele edeceklerdi.

cl'den gelen sıcak para ile dönüyorlar.

farketmez tabi bu sene sampiyon olamasalar gene büyük batıyorlar.

Etrafımdaki bjkli arkadaşların mayıs ayından beri soyledikleri şunlar;

Önümüzdeki 5 sene GALATASARAY diye bir takım yok.
Dünya kadar borçları var.
Kolay kolay toparlanamazlar.
Şampiyonluk bundan sonra 5 sene boyunca fener ve bkk arasında gider gelir vs..

Oysa şikecilerin ve kargalarin durumu bizden çok daha kötü.

HELAK OL YAĞLI SURAT!

daha beter olsunlar diyeceğimde fiko stad açılsında sağlam zemin hazırladı dış yardımlara. bişey olmaz heralde

Yolda herhangi bir bjk'liyi çevirin sorun iki senede şampiyonlar ligi ve kombine gelirleri ile borçlarının kapanacağını ifade edeceklerdir.

Nasıl mı bjk'li olduğunu anlayacaksınız?

Şu sıralar yüzü gülüyor , geleceğe umutla bakıyorsa GS'lidir.

Hafif gö.ü kalkık , ayakları yerden yukarda süzülerek gidiyorsa BJK'lidir.

İfadesiz çökmüş bir suratla geziyorsa FB'lidir.

Son düzenleme:
Eğer borç bu civardaysa sıçtılar. Zira Beşiktaş'ın bu borcu çevirebilecek ödeyebilecek bir gayrimenkulu yok. Onları köşeye sıkıştırmak için tek yapmamız gereken sportif başarı ve şampiyonluklara ambargo koymak.

Üst Alt