Besle Kargayı, Bulsun Sarı-Kırmızıyı... - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Besle Kargayı, Bulsun Sarı-Kırmızıyı...

2 ay kadar önce papağan sahiplenecektim ama kısa bir süre sonra vazgeçmiştim, Türkiye'de kuşlara yönelik veterinerlik hizmeti aşırı derecede kısıtlıymış olur da hastalık falan olursa pek bir şey yapılamıyormuş bu yüzden vazgeçmiştim.

Benim gibi evcil hayvanlarının ölümünü kaldıramayanlar için papağan falan iyi bir seçenek çünkü ömürleri epey uzun, şans yaver giderse seni gömme ihtimalleri yüksek. Ama işte veterinerlik hizmeti olmaması sıkıntı, kargaların ömürleri de uzundu yanılmıyorsam 40 yıl falan olması lazım.

Papağanların anavatanı iklim olarak farklı olduğundan buralarda bünyeleri hassas oluyor..
Ama kargalar oyle değil heryerde ve daha da önemlisi çk çok daha geniş bir beslenme yelpazesine sahipler. Onun için bünyeleride metabolik olara diğer kuşlara göre daha dayanıklı oluyor fikrindeyim.
Ayrıca otçul olmalarının yanısıra etçil de olmalarının, yaz günlerinde evde haşeratla mücadele de büyük faydaları da olabilir..

Son düzenleme:
Üst Alt