Beyin Beyin Beyin | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beyin Beyin Beyin

Söylemekten dilimde tüy bitti lakin kimsenin umrunda değil.

____________***_____________

_____***___________***______

***_____________________***

________***_____***_________

__***_________________***____

____________***______________

____________***_____________

_____***___________***______

***_____________________***

__***_________________***____

________***______***________

Bu takıma en gerekli olan transfeeeeeeeeeERRR....

Beyindir, beyin.

Daha öncede söyledim, Galatasaray'ı çok iyi tanıyorum ve bir oyun kurucu, arkadaşlarını organize edecek bir hücum profesörü olmadan, bu takım hiçbir türlü düzenli atak organize edemez. 10 numara devri kapandı çekmeyin şimdi de, şunu kısaca bildireyim, eğer beyinsiz bir sezon daha geçirirsek, 5. 6. olmaktan geri durmayız. Kısır ötesi gol atmayı beklerken saçlarımızı yolduğumuz kilidi açamadığımız bir sezon daha geçer.

Galatasaray ancak bir saha içi lideri varsa başarılı olmuştur tarihinde, bunu sakın unutmayın. Şimdiden böyle bir lider transfer edip (örn Diego) seneyede Avrupa kupaları için iyice oturmuş bir mekanizma yaratmaya mecburuz.

Evet sol back stoper orta saha falan önemli ancak, en önemlisi beyin. Beyin olmadan, hiçbirşey işe yaramaz bunu unutmayın diyorum. Galatasaray'ın ilk yapacağı iş, bu oyuncuyu almaktır. Diğer yerler ama öyle ama böyle idare edilir fakat bu oyuncu olmadan, bir-halt-edemeyiz. Benden söylemesi.

Şimdi herkesten ricam bu mevkide oynayabileceğini düşündüğünüz bir oyuncu yazın bu başlığa.

dipnot : 10 numara devri kapandı diyene süresiz ban :b5:

Cevap: Beyin Beyin Beyin

Usta doğru söylüyorsun da eksik olan o kadar çok bölge var ki o bölgeye transfer olacağı şüpheli.Dediğin gibi inş buluruz bir şekilde o beyni.

Ben de gelenekçi taraftayım. Mutlaka bir playmaker lazım bu takıma. Şu anda tek sevindirici gelişme Selçuk'un bu konuda Arda'ya destek verecek gibi gözükmesi. Ama yeterli olurlar mı bilemiyorum.

Geçen sene de herkes Misimoviç diyordu.Bu sene de Diego'dur gidiyor.

Tutmuyor işte.Israr etmenin anlamı yok.

4-4-2 oynayacağımız için ortasahanın birisi oyun kurucu diğeri b2b olmalı.Selçuk oyun kurucu görevini gayet iyi üstlenebilir,diğer oyuncunun da topu iyi kullanması gerekiyor ama aynı zamanda pozisyon almayı ve defansif özellikleride olması lazım.Şuan bu meziyetlere uygun bi adam yok takımda.Cambiasso cuk oturur ama imkansız işte.

Lincoln'den sonra doğru düzgün 10 numara gelmedi bize, bunu kabul edelim.

Lincoln varken de oynadığımız top ortada geçtiğimiz senelere nazaran özellikle.

Taş gibi bir Lincoln, taş gibi bir Misimovic harcamış bir takım olarak ne yazık ki, bu konuda endişelerim var.

Bu takımda beyin şu anda bulunduğumuz durum için yeterli ama,bu takımı ayakta tutacak omurganın parçaları hala eksik.Lorik Cana'da gitti,yine Mustafa Sarp'a kaldık.O yüzden özellikle ortasahaya,önlibero mevkine sağlam bir isim şart.Gün geçtikçe korkuyorum M.Sarp kalacak diye...

selçuk arda ve yeni yapılacak orta saha transferi ile bu aşılır. bizlerde bıktık artık 10 numaraların karı gibi nazlanmalarından. Selçuk ve iyi kalitede xx orta saha orta sahayı geçen seneden 3-4 gömlek yukarı taşıyacak.

daha öncelikli yerler var kaleci sol bek orta saha ve açık. bunları yaptıktan sonra iskeleti oturttuktan sonra çok iyi bir 10 numara alınsın. O da bu sene olmaz.

Lincoln'ü biz harcamadık.Kendisini harcadı.Ama hala kendisini özlemekteyim.Harika bir topçuydu.

Aynen

selçuk arda ve yeni yapılacak orta saha transferi ile bu aşılır. bizlerde bıktık artık 10 numaraların karı gibi nazlanmalarından. Selçuk ve iyi kalitede xx orta saha orta sahayı geçen seneden 3-4 gömlek yukarı taşıyacak.

daha öncelikli yerler var kaleci sol bek orta saha ve açık. bunları yaptıktan sonra iskeleti oturttuktan sonra çok iyi bir 10 numara alınsın. O da bu sene olmaz.

Teşhis : Hagi Sendromu

Tedavi : "Felipe, Lincoln, Misimovic vs...." "Bakalım bu sene kim ?"

10 numara dünyada kalmadı diyen halt etmiş, 10 numarasız bir takım yok dünyada, sadece 10 numaranın tanımı ve pozisyonu değişti. Artık 10 numaralara takımın beyni diyorlar ; bu oyunları takımının genelde en çok koşan oyuncuları oluyor - çok pres yaptıklarından değil, sürekli top isteyip gezindiklerinden -

Örnek ; Xavi, İniesta, Fabregas, Lampard, Gerrard vs vs vs ...

Bizde de artık bu tarz bir isim var ; Selçuk İnan + zaten var olan ama sakatlıktan oynayamayan Arda var, her ne kadar pozisyon olarak uzak bir yerde olsa da atakları yöneltmek için ortaya çok fazla kayıyor.

Beyin Beyin Beyin tanımına uyan oyuncularımız var olduğunu düşünüyorum, bizim asıl eksiğimiz ise oyunu hızlı oynayabilecek, kontra yapabilecek ve seri adam eksiltebilecek bir Keita'mızın olmaması, gol atmak için rakibi abluka altına almamız gerekiyor, diğer türlü gol atmamız çok zor.

Üst Alt