Beylikdüzü Civarından Ev | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beylikdüzü Civarından Ev

Arkadaşlar 200 bin tl bütçem var. Yaklaşık 1 senedir Bayrampaşa’dan Esenyurt akçaburgaz mahallesinde ki işime gidip geliyorum ama artık vücudum kaldırmıyor, canıma da tak etti. Beylikdüzü civarından ev almak istiyorum. Mahalle ve yerleşim yeri olarak önerebileceğiniz yerler varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Esencılıs aka esenyurt.. gerci oraya pasaport isteniyor ama vize alip gidip gelebilirsiniz

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada bende Bayrampasada ikamet ediyorum. Isyerim topcularda.

Kosarak 7dk da gidiyorum arabayla 45dk sabahlari :asd:

Arkadaşlar 200 bin tl bütçem var. Yaklaşık 1 senedir Bayrampaşa’dan Esenyurt akçaburgaz mahallesinde ki işime gidip geliyorum ama artık vücudum kaldırmıyor, canıma da tak etti. Beylikdüzü civarından ev almak istiyorum. Mahalle ve yerleşim yeri olarak önerebileceğiniz yerler varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

İşim ve ikametim Beylikdüzü' nde. 200 bine düzgün bir ev bulma ihtimalin yok maalesef, son yıllarda çok prim yaptı buralar. Beylikdüzü yerine Esenyurt' un biraz düzgün yerlerini düşünmeni öneririm. Ayne ev E5 in Beylikdüzü tarafında 500 bin ise, Esenyurt tarafında 300 bin mesela. Kuzenim yakın zamanda Beylikdüzü' nde çok araştırdı, sonra gidip Esenyurt' dan aldı da oradan biliyorum...

İşim ve ikametim Beylikdüzü' nde. 200 bine düzgün bir ev bulma ihtimalin yok maalesef, son yıllarda çok prim yaptı buralar. Beylikdüzü yerine Esenyurt' un biraz düzgün yerlerini düşünmeni öneririm. Ayne ev E5 in Beylikdüzü tarafında 500 bin ise, Esenyurt tarafında 300 bin mesela. Kuzenim yakın zamanda Beylikdüzü' nde çok araştırdı, sonra gidip Esenyurt' dan aldı da oradan biliyorum...
Teşekkür ederim düzgün bir şekilde cevap yazdığınız için. Fikir alıp bilgi toplamaya çalışıyorum.

Deprem zamanı Beylikdüzünden ben olsam ev almazdım ama kısıtlı bütçe ile İstanbul’da ev almak gerçekten zor.

Daha sağlam zeminli bir yerden alıp kirası ile işyerine yakın bir yerse oturabilirsiniz

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bazen Ankara'dan İstanbul'a taşınayım diyorum. Ama fiyatlara filan bakınca gözüm korkuyor. İstanbul'un canlılığını istiyorum ve medya sektöründe devame debilirim diye düşünüyorum ama bu bahsedilen mesafelerde bile fiyatlar böyle. Yani bazen İstanbul'da yaşıyorum bile demenin zor olduğu mesafeler değil mi abi? Ben de Üsküdar'da, Kısıklı'da, Altunizade'de oturmak istiyorum :)

Dogma buyume hatta 4 kusak istanbulluyum.

Istanbul suan paranin dondugu kaotik ve metropolitan yapisi disinda tehlikeleri ve yasam standardinin dusuklugu sebebiyle bence yasanacak bir yer degil.

Gecenlerde izmir e ziyaretim oldu. 2gun sonra geri dondum. Orhangaziden sonra istanbula yaklastikca burnum yine o eksoza dayali karbonmonoksit kokusunu aldi.

Istanbulda cok arac var. Hemen hemen her hane de 2 arac var
Bunlar hergun trafikte. Istanbul da solunan hava aslinda omru kisaltiyor.

Bu benim fikrim. Bilimsel bir dayanagi yok ama bu kadar eksoz gazinin tamaminin ucmadigi bir kisminin soludugumuz havada asili kaldigini biliyorum. 20 sene sonra yeteri kadar oksijen alamayan bunyeler nasil hastaliklar cikaracak bilmiyoruz.

Isimi gucumu rayina koyup ata topraklari olan rizeye donmek icin can atiyorum.

Ne zaman ki kontrolsuz bir sekilde afgan suriyeli ve pakistanlilarla bu sehri doldurdunuz o zaman isi bitti istanbulun

Istanbul sizin olsun.. eskisi kadar guzel degil zaten..

Bazen Ankara'dan İstanbul'a taşınayım diyorum. Ama fiyatlara filan bakınca gözüm korkuyor. İstanbul'un canlılığını istiyorum ve medya sektöründe devame debilirim diye düşünüyorum ama bu bahsedilen mesafelerde bile fiyatlar böyle. Yani bazen İstanbul'da yaşıyorum bile demenin zor olduğu mesafeler değil mi abi? Ben de Üsküdar'da, Kısıklı'da, Altunizade'de oturmak istiyorum :)

İstanbul' da yaşıyorum demiyorum zaten, istanbul' un ve 'canlılığı' nın nispeten dışında olmaktan çok da memnunum açıkçası. Tabi ev ve işin aynı yerde olmasının rahatlığı bu. Buradan İstanbul' un içine olabildiğince az gitmeyi kendime düstur edineli çok zaman oldu, zira Avcılar' ı aşmak bile başlı başına bir dert, TEM daha da kötü çoğu zaman...

Rutin hayatımda, buraya çok yakın Esenyurt Kıraç' taki ek işim, tenis oynadığım Esenyurt Koza tesisleri ve B.Çekmece Mimarsinan dışında bir güzergahım yok çok şükür...

Tabi iş durumu belirleyici oluyor. Cazip bir iş imkanı bulursan İstanbul' a gelmekten korkmana gerek yok. İkametini işine uydurmak senin elinde. Üsküdar-Altunizade olmaz da Bağcılar olur, Başakşehir olur, Ataşehir olur vs vs...

İstanbul' da yaşıyorum demiyorum zaten, istanbul' un ve 'canlılığı' nın nispeten dışında olmaktan çok da memnunum açıkçası. Tabi ev ve işin aynı yerde olmasının rahatlığı bu. Buradan İstanbul' un içine olabildiğince az gitmeyi kendime düstur edineli çok zaman oldu, zira Avcılar' ı aşmak bile başlı başına bir dert, TEM daha da kötü çoğu zaman...

Rutin hayatımda, buraya çok yakın Esenyurt Kıraç' taki ek işim, tenis oynadığım Esenyurt Koza tesisleri ve B.Çekmece Mimarsinan dışında bir güzergahım yok çok şükür...

Tabi iş durumu belirleyici oluyor. Cazip bir iş imkanı bulursan İstanbul' a gelmekten korkmana gerek yok. İkametini işine uydurmak senin elinde. Üsküdar-Altunizade olmaz da Bağcılar olur, Başakşehir olur, Ataşehir olur vs vs...

Abi Başakşehir dediği yer ile Ankara Çankaya hatta Keçiören arasında ne fark var ki? İkamet ettiğim yerin ya çok canlı ya da deniz ve yeşil ile yakın olması lazım. Ankara'da en azından hayat daha ucuz ve kolay. İzmir düşünüyorum ama İzmir de kariyer açısından geri adım olur. Bilemiyorum açıkçası tıkıldık kaldık Ankara'ya.

200 bin lira civarına anca piri reis mhllesinde falan bulunabilir o da 1+1

Emlak Ofisinden 1+1, 84 m2 Satılık Daire 195.000 TL'ye sahibinden.com'da - 463285241

Abi Başakşehir dediği yer ile Ankara Çankaya hatta Keçiören arasında ne fark var ki? İkamet ettiğim yerin ya çok canlı ya da deniz ve yeşil ile yakın olması lazım. Ankara'da en azından hayat daha ucuz ve kolay. İzmir düşünüyorum ama İzmir de kariyer açısından geri adım olur. Bilemiyorum açıkçası tıkıldık kaldık Ankara'ya.

Vallahi İstanbul' a kıyasla Ankara' da bir tek alışveriş daha güzeldir diye tahmin ediyorum. Özellikle sezon sonu indirimlerinde, memur kenti Ankara' da alışveriş yapmak çok keyifli; Kızılay, İzmir Cad. filan, her şey ayağının altında; burası çok dağınık o bakımdan. Onun dışında Ankara' yı sıkıcı bulmuşumdur hep...

Tıkılıp kaldığını düşünüyorsan uzaklaşmanı öneririm. İnsanın mesleği ve işi her şeyin önünde gelir. Kariyer açısından imkanların en cazip olduğu yer neresi ise orayı tercih etmelisin; İstanbul ise İstanbul, Hakkari ise Hakkari...İnsan, zekası dolayısıyla en kolay uyum sağlayabilen yaratıktır; bu çok benimsediğim bir sözdür...

Ha, söylemeden edemedim, biraz fazla şey istiyorsun sanki!. Önce iş durumunu halletmen lazım. Gelir düzeyin nispetinde bu dediklerinin tamamı da mümkün olabilir, hiçbiri de mümkün olmayabilir. Parası olan için, İstanbul' dan daha güzel bir şehir yok, benim bildiğim...

Üst Alt