Bilgisayarın sürekli çökmesi ( mavi ekran ) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bilgisayarın sürekli çökmesi ( mavi ekran )

Evet arkadaslar

Benim bilgisayar bir süredir hep "cöküyordu" yani mavi ekran geliyordu ve buda genellikle Bilgisayar acilirken oluyordu, ondan sonra Bilgisayar acikkende "cökmeye" basladi ve Bilgisayar fena sekilde yavasladi.

Dün Dayima Format attirdim Bilgisayari ama "cökme" problemi hala devam ediyor.

Bu hata nereden kaynaklanabilir?

not: Bilgisayarin Garantisi yaklasik 1 önce bitmis.

Cevap: Bilgisayarin sürekli cökmesi ( mavi ekran )

Hocam sen en iyisi bi bilgisayarcıya götür:)

Hocam dayim zaten Bilgisayarci gibi birsey ama tam nerden kaynaklandigini net olarak söyleyemedi bende bilgisayari vermek istemedim cünki okullar basladi ve cok lazim olacak tamirciye veya dayima verirsem en az 1 hafta sonra elime gececek buda hic iyi olmiyacak benim acimdan.

Hocam dayim zaten Bilgisayarci gibi birsey ama tam nerden kaynaklandigini net olarak söyleyemedi bende bilgisayari vermek istemedim cünki okullar basladi ve cok lazim olacak tamirciye veya dayima verirsem en az 1 hafta sonra elime gececek buda hic iyi olmiyacak benim acimdan.

simdi nerden yaziyon babuli

Başka bi arkadaşının bilgisayarından Ram yada hard disk falan al o zaman istersen öyle bi dene. Yani takmayı bilmiyosan dayına söylersin. Öyle belli olur yani.

Ram hatasıdır. ramını değiştir bişeyi kalmaz bence. yine de kolay gelsin sana. pc tamircisine vermen en mantıklısı olur 1 saatte yapar

Başka bi arkadaşının bilgisayarından Ram yada hard disk falan al o zaman istersen öyle bi dene. Yani takmayı bilmiyosan dayına söylersin. Öyle belli olur yani.

Ram hatasıdır. ramını değiştir bişeyi kalmaz bence. yine de kolay gelsin sana. pc tamircisine vermen en mantıklısı olur 1 saatte yapar

Tesekkürler arkadaslar Hafta sonu bi gelsin deneyelim bakalim.

Yurt Disinda ufak bir Sehirde yasadigimdan öyle Bilgisayar Tamircisi yok denecek kadar az sadece Media Markt gibi dükkanlarda filan var onlarda kendileri ugrasmiyorlar servise yolluyorlar

Anakart olabilir .

Sen bi teknik servise git onlar anlarlar rammi anakartmı

Ben pek anlamam bundan ama arada sırada benim pcde de oluyor bu mavi ekran sorunu.Sebebine de Ram'in aşırı ısınması deniyor.Ama Rami değiştirince sorun çözülür mü nasıl düzeltilir çaresi nedir bilemiyorum.

Ekran kartı da olabilir.Mavi ekran çıktığında koda bak,daha faydalı bir bilgi sunabilir konu ile ilgili.

Donanımsal bir problem olduğu aşikar. Emre'nin dediği gibi mavi ekranın sana sunduğu kodu bizlerle paylaşman gerekiyor.

Üst Alt