Bilim İnsanları, Gençleşmenin Sırrını Buldu! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bilim İnsanları, Gençleşmenin Sırrını Buldu!

İngiltere'de bulunan Exeter ve Brighton Üniversitelerindeki araştırmacılar oldukça heyecan verici bir keşfe imza attı. Bilim insanları yaşlanmış hücreleri tekrar gençleştirmenin bir yolunu buldu.

İnsanların yaşlanma biçimini değiştireceği söylenen keşif, bilim insanları tarafından 'sihir gibi' olarak nitelendirildi. Bilim insanları, üzerinde çalıştıkları yaşlı hücrelerin tekrar bölünebildiklerini keşfetti. Araştırmacılar birkaç saatlik tedaviyle ortaya çıkan 'mucize'nin hücreleri gençleştirdiğini ve telomerlerinde de uzama gerçekleştirdiğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Doktor Eva Latorre, “Deneyi bir kaç kez tekrarladık ve her durumda hücreler canlandı. Sihir gibiydi… Yaşlı hücreler yalnızca gençleşmiş görünmüyorlardı aynı zamanda tekrar gençmiş gibi de davranıyorlardı. ” ifadelerini kullandı.

Bu keşifle birlikte insanlar, yaşlanmanın verdiği kötü etkiler olmadan yaşlanabilecek ve tüm yaşamı boyunca sağlıklı kalabilecek. Araştırmayı yürüten ekibin lideri Profesör Lorna Harries, yaptığı açıklamada elde ettikleri verilerle, bu kimyasalları kullanarak yaşlanmayla beraber kapanan gen sınıfını yeniden açabileceklerini belirtti. Harries, "Yaşlı hücrelerin fonksiyonlarını onarabileceğiz.” dedi.

280ef9e2f47e465a2e58f7f5a3ac0036e22ea9c0.jpeg

Araştırmacılar tarafından hücrelerin gençleştirilmesi için kullanılan kimyasallara resveralog adı veriliyor ve bu kimyasallar kırmızı şarap, kara üzüm, böğürtlen ve bitter çikolata gibi besinlerde bulunuyor. Bu kimyasallarla uygulanan birkaç saatlik tedavi hücrelerini yeniden canlandırıyor. Ne düşünüyorsunuz buradan ölümsüzlüğe de gidilir mi?

webtekno

Featured news - Old human cells rejuvenated in breakthrough discovery on ageing - University of Exeter

hz. Nuh un 950 sene yaşadığı düşünülürse (biz onu 10 asırdan 50 sene az yaşattık ayeti) genlerimiz de bu potansiyel mevcut mevcut olmasına da bu hayat şartlarında 900 sene yaşanır mı orası muamma?

ya da ben ve çocuklarım onca sene yaşasın ama hanımlar kararınca yaşayıp sonrasında bize de yaşayacak zaman bıraksınlar,bu olabilir bak

hz. Nuh un 950 sene yaşadığı düşünülürse (biz onu 10 asırdan 50 sene az yaşattık ayeti) genlerimiz de bu potansiyel mevcut mevcut olmasına da bu hayat şartlarında 900 sene yaşanır mı orası muamma?

ya da ben ve çocuklarım onca sene yaşasın ama hanımlar kararınca yaşayıp sonrasında bize de yaşayacak zaman bıraksınlar,bu olabilir bak
Bir dakikaligina RTE'nin 950 yil yasadigini hayal ettim.

7 Uyurlar efsanesinde ise yata yata 200 yıl boyunca yaşamışlar. hikayeyi merak edenler için;

M.S. 250 Yılında Roma tahtında İmparator Decius oturuyordu Hükümdar aynı zamanda koyu bir Hıristiyanlık düşmanıydı. Oysa , bu din o yıllarda büyük bir hızla yayılıyordu.

Bu yayılışı durdurmak Decius'un en büyük amacıydı. Hıristiyanları inançlarından vazgeçirecek ve onları tekrar puta taptıracaktı.

Yakalanan Hristiyanları ateşte diri diri yaktırdı , kazıklara oturttu , türlü işkencelerle öldürttü.İmparatorun şerrinden bazı hristiyanlar çok uzaklara kaçtılar.Bunların içinde 7 arkadaş bir de köpekleri vardı.

Bu 7 arkadaş Efesliydiler. Romalı askerlerin ellerinden kurtularak Efes'te Panayır Dağı'nda bir mağara buldular ve oraya saklandılar.

Amaçları bir zaman burada saklanıp kendilerini unutturmaktı. Korku ve üzüntüden yorgun düşmüşlerdi. Sürekli dua ettiler . Tanrı'nın kendilerini kurtarmasını dilediler. Bu arada Efes İmparatoru saklandıklarını haber aldı. Derhal adamlarını göndererek mağaranın ağzını koca koca taşlarla ördürdü ve onları içeride açlık ve susuzuktan ölüme bıraktı.

Sonraları bu olay unutulur.

Aradan geçen uzun zaman sonra magranın önündeki taşlari yıkarlar. Buraya koyunlar için ağıl yaparlar, çalışan işçiler ise uyuyan gençleri farketmezler .

7 arkadaş uyandıklarında adı Yemliha olan genç yiyecek almak üzere Efes'e doğru korka korka yola koyuluyor. Yemliha kente girince hemen bir fırıncıya gidiyor ve ekmek istiyor. Karşılık olarak da cebindeki paralardan veriyor.

Fırıncı paraları görünce şaşırıyor. Yemliha'ya bunları nereden bulduğunu soruyor. Yemliha ise daha çok şaşırıyor. Bunun üzerine fırıncı bunların 200 yıl evvel kullanılan İmparator Decius dönemine ait paralar olduklarını söylüyor. Şimdi Roma tahtında İmparator Theodosius'un bulunduğunu anlatıyor.

Yemliha hayretle "Nasıl olur? Ben dün uyudum bugünse uyandım " diyor .

Hemen mağaraya dönüyor ve durumu arkadaşlarına anlatıyor.

Bunun üzerine tekrar yatıp uyumaya karar veriyorlar. Bir daha da uyanmıyorlar.

İmparator Theodosius durumu öğrenince adamlarıyla birlikte hemen mağaraya koşuyor ve onları uyurken görüyor. Anlatılanlara göre yüzleri pırıl pırıl parlıyormuş.

Hemen gidip bir kutu bitter alayim 1-2 yas daha gençleseyim
bitter yemek için değil yanlnız sağınıza solunuza süreceksiniz , vücud deri yoluyla emip gençleşecek.

Değerli vitamin ve bileşenler mide asidiyle nötralize oluyor.

Eğer zorlanırsanız yardımcı olmaya gönüllü birkaç forum müdavimi tanıyorum.

7 Uyurlar efsanesinde ise yata yata 200 yıl boyunca yaşamışlar. hikayeyi merak edenler için;

M.S. 250 Yılında Roma tahtında İmparator Decius oturuyordu Hükümdar aynı zamanda koyu bir Hıristiyanlık düşmanıydı. Oysa , bu din o yıllarda büyük bir hızla yayılıyordu.

Bu yayılışı durdurmak Decius'un en büyük amacıydı. Hıristiyanları inançlarından vazgeçirecek ve onları tekrar puta taptıracaktı.

Yakalanan Hristiyanları ateşte diri diri yaktırdı , kazıklara oturttu , türlü işkencelerle öldürttü.İmparatorun şerrinden bazı hristiyanlar çok uzaklara kaçtılar.Bunların içinde 7 arkadaş bir de köpekleri vardı.

Bu 7 arkadaş Efesliydiler. Romalı askerlerin ellerinden kurtularak Efes'te Panayır Dağı'nda bir mağara buldular ve oraya saklandılar.

Amaçları bir zaman burada saklanıp kendilerini unutturmaktı. Korku ve üzüntüden yorgun düşmüşlerdi. Sürekli dua ettiler . Tanrı'nın kendilerini kurtarmasını dilediler. Bu arada Efes İmparatoru saklandıklarını haber aldı. Derhal adamlarını göndererek mağaranın ağzını koca koca taşlarla ördürdü ve onları içeride açlık ve susuzuktan ölüme bıraktı.

Sonraları bu olay unutulur.

Aradan geçen uzun zaman sonra magranın önündeki taşlari yıkarlar. Buraya koyunlar için ağıl yaparlar, çalışan işçiler ise uyuyan gençleri farketmezler .

7 arkadaş uyandıklarında adı Yemliha olan genç yiyecek almak üzere Efes'e doğru korka korka yola koyuluyor. Yemliha kente girince hemen bir fırıncıya gidiyor ve ekmek istiyor. Karşılık olarak da cebindeki paralardan veriyor.

Fırıncı paraları görünce şaşırıyor. Yemliha'ya bunları nereden bulduğunu soruyor. Yemliha ise daha çok şaşırıyor. Bunun üzerine fırıncı bunların 200 yıl evvel kullanılan İmparator Decius dönemine ait paralar olduklarını söylüyor. Şimdi Roma tahtında İmparator Theodosius'un bulunduğunu anlatıyor.

Yemliha hayretle "Nasıl olur? Ben dün uyudum bugünse uyandım " diyor .

Hemen mağaraya dönüyor ve durumu arkadaşlarına anlatıyor.

Bunun üzerine tekrar yatıp uyumaya karar veriyorlar. Bir daha da uyanmıyorlar.

İmparator Theodosius durumu öğrenince adamlarıyla birlikte hemen mağaraya koşuyor ve onları uyurken görüyor. Anlatılanlara göre yüzleri pırıl pırıl parlıyormuş.

kehf suresinde ayet silsilesidir o

Ashab-ı kehf

kehf suresini okumanızı öneririm

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Oral yolla almaktan memnumum ben :(

sen neden atladın ki hemen,sana mı yazdım çocuğum

ölüme çare bulunmaz. bi şekilde ölüyoruz zaten. uzun ve sağlıklı yaşamın sırları bulunabilir ama bu sırada farklı hastalıklar ve sorunlar çıkar.

veba-verem-kanser biter bi başka hastalık gelir, savaşlar çıkar. ( gibi)

hayırlı olsun ölmeyeceğiz inş klübümüzün 200. yılını kutlayabileceğiz

hayırlı olsun ölmeyeceğiz inş klübümüzün 200. yılını kutlayabileceğiz
galatasaray divan.jpg

Üst Alt