BinGezi/Murat Önder - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BinGezi/Murat Önder

Geçmiş olsun. Çok zor.

Pandemiden ve zeminden dolayı oldu ya, doğal kondüsyonum çok iyidir benim yani kolay kolay yorulmam ve sakatlanmam normalde ama geçen ilk baharda ağustosa kadar yatıp yoğun koşulara başlayınca ve toprak sert zeminde koşunca ödem oluştu stres kırığına bağlı olarak neyse toparladım Mart gibi yine yoğun koşulara başladım yine oluştu, ikincisi net benim mallığım :D

O yüzden daha dikkatli ve yavaş ilerleyeceğim bundan sonra, koşmaktan çekiniyorum biraz. Yüzme ve bisiklet alternatif aktiviteler oluyor bu durumda.

Sendeki ödemin sebebi neymiş, menisküste sorun varsa sanki kiloyla da alakalıdır?

Pandemiden ve zeminden dolayı oldu ya, doğal kondüsyonum çok iyidir benim yani kolay kolay yorulmam ve sakatlanmam normalde ama geçen ilk baharda ağustosa kadar yatıp yoğun koşulara başlayınca ve toprak sert zeminde koşunca ödem oluştu stres kırığına bağlı olarak neyse toparladım Mart gibi yine yoğun koşulara başladım yine oluştu, ikincisi net benim mallığım :D

O yüzden daha dikkatli ve yavaş ilerleyeceğim bundan sonra, koşmaktan çekiniyorum biraz. Yüzme ve bisiklet alternatif aktiviteler oluyor bu durumda.

Sendeki ödemin sebebi neymiş, menisküste sorun varsa sanki kiloyla da alakalıdır?

Yıllar önce spordan futboldan kaynaklı olmuştu yırtık. Fizik tedavi ile ağrılarım geçti. Spor falan yapmaz oldum. Pandemi hamlaşınca yürüyüş koşuya başladım yine nüksetti. Çok yürümezsen ameliyata gerek yok dedi. Kararsızım bu konuda yapsam mı yapmasam mı.

Hayır. Tütün hiçbir şekilde yok.

Geçmiş olsun toparlayabilirsin de işte adım adım ilerleyip vücudu alıştırmak gerek başta.

Bana açma germe yapıp koşsan böyle olmazdın demişti doktor.

Gerçi koşucularda ve sporcularda bu stres kırığı çokça oluyor, hastane bir kaç kulübün sponsor hastanesiydi, sporculara laf anlatamıyorumki sana nasıl anlatıcam falan da dedi.

Diz çok sıkıntılı mekanizma ya, MR çekile çekile okumayı da öğrendim :D Herhangi bir rahatsızlık kronikleşince toparlamak zor oluyor o yüzden dizde. Psikolojik olarak da etkiliyor bir ara ayağımı yere basmaya korkar olmuştum.

Geçmiş olsun toparlayabilirsin de işte adım adım ilerleyip vücudu alıştırmak gerek başta.

Bana açma germe yapıp koşsan böyle olmazdın demişti doktor.

Gerçi koşucularda ve sporcularda bu stres kırığı çokça oluyor, hastane bir kaç kulübün sponsor hastanesiydi, sporculara laf anlatamıyorumki sana nasıl anlatıcam falan da dedi.

Diz çok sıkıntılı mekanizma ya, MR çekile çekile okumayı da öğrendim :D Herhangi bir rahatsızlık kronikleşince toparlamak zor oluyor o yüzden dizde. Psikolojik olarak da etkiliyor bir ara ayağımı yere basmaya korkar olmuştum.
Senin durumun benimkinden çok farklı. Doktor dizini tam açma kapama diyor. Hafif kırarak otur. Ben sandalyede bile bazen dizimi kalça altına alarak otururdum. Ölümcül duruş diyor. 180 derece dümdüz yapmak da sıkıntı diyor. Kemik erimesi tedavisinde kullanılan D vitamini ve kan sulandırıcı ilaç verdi. Psikolojik olarak çok rahatsız edici bir şey. İlacı aldığımda tanıdık eczacı anneme aldığımı sandı.

MR çok berbat bir şey. Her ay giriyorum MR'a ilaç tedavisi yanıt veriyor mu görmek için. Gereksiz yürüme diyor doktor ama ben 2 km uzaklıktaki işime yürüyerek gidip geliyorum isteyerek. Onu da yapmazsam günde 500 adım atmam. Bu sefer başka sağlık sorunları çıkacak. Bakalım sonu nereye varacak.

Üst Alt