Bir Değil İki Değil! Bu Marcao'nun Konsantrasyon Problemini Ne Yapacağız? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bir Değil İki Değil! Bu Marcao'nun Konsantrasyon Problemini Ne Yapacağız?

Geçen yıl Benfica maçlarında ve yine o dönem Trabzon ve Erzurum maçlarında yaptığı hatalarla gündeme gelmişti Bunun dışında ligde Yeni Malatya maçında skor 2-0 iken pek de önem arz etmeyen bir pozisyonda yediği garip kartla fb derbisinde cezalı duruma düşmüş ve yerine Semih Kaya görev yapmak durumunda kalmıştı.

Brezilyalı bu sezona daha da kötü başladı diyebiliriz. Göbekli şekilde kampa katılmasını da göz ardı etmememiz gereken oyuncunun ligin daha ilk maçı 44.dakika da şu müdahaleyi yapıp ikinci sarıdan oyun dışı kaldı maçı kaybettik.

Bu da Akhisar kupa finalinden sonra çıkan haber yine müthiş hatalarla damga vurmuştu.

marcao_6074.jpg

Ve son olarak Ankaragücü maçında sözün bittiği yer.

EMax-kQWsAIItSZ.jpg

Puki Haber

Portekiz ligi sonuncusunun defansını 4 m €'ya aldık şaka gibi. Bir de scout yaptık len biz bunu 15'e satarız len diyenler vardı. Bu işte kimin parmağı varsa, kim komisyon alıyorsa derhal şutlanmalı.

İstenilen seviyede konsantrasyon becerisine sahip değil, bu da bir beceri.

Beceriksiz futbolcu deyince topa düzgün vuramayam adamları düşünüyoruz hemen ama farklı ve aslında bir sporcu için olmazsa olmaz yeteneklere biri bu

Ve Marcao da yok

Marcao çok fazla sorunu olan bir isim

Yazın göbek bağlayıp tatilden dönmesi mesleğine ne kadar saygısı olduğunun göstergesiydi zaten
Sürekli kritik hatalar yapıyor ve bunu devamlı hale getirdi
Geldiği günden beri kendisine hiçbir şey katmadığı gibi sürekli geriye gitti
Bu ligde stoper oynayabilmek için fazla yumuşak her türlü ikili mücadele sonrası kendini yere atmasından sıkıldım
Onu çok farklı kılan top kullanma özelliği vardı artık eskisi kadar inisiyatif kullanmıyor bu konuda

Şu anda tamamen bom boş bir stoper oldu çıktı Marcao hı toplayabilir mi ? geçen sezon gördük ki Marcao bundan çok daha fazlasını yapabilecek bir adam 23 yaşında üstelik ama doğru ortam var mı ? asıl soru bu olmalı ...

Ben anlamadım bu adamdan ne istiyorsunuz ya da bekliyorsunuz? Oyun planı, taktiği, düzeni, vizyonu, hedefi bize taban tabana zıt bir takımdan geldi bu adam. Bir stoperi eleştirecekseniz bütün defans hattı ile birlikte hatta önünde oynayan adamlarla birlikte değerlendirmeniz lazım. Evet Marcao belki sorunlar yaşadı ama birincisi bizim lige göre genç, ikincisi takım zaten rezalet değil Marcao Van Djik gelse 2-3 maç oynar sonra "Ben niye uğraşıyom lan" diyip salar kendini.
Tek bir odağa takılı kalarak eleştirmeyelim.

Ya bizim yapacağımız belli cilala çak. Menajerleri sadece satış islemleri için kullanacaksın 4e mi aldık 15 üstüne satacagiz fark seni diyeceğiz. Futbolun fahişeleri menajerler kardeşim doğru kullanırsan para kazanırsın.

Birde bu çöpe Luyindamadan iyi diyenler vardı.Başta Ugur karakullukçu.Ben geçen sene üzerini çizmiştim bunun.Konsantrasyon ile filan alakası yok.Bu herif bir stoperde bulunması gereken hiç bir özelliğe sahip değil.Tam Adana Demirspor gibi takımların brezilya 2.ligden aldığı 100 bin euroluk oyuncular sınıfında.

5e falan alacak bi enayi bulursak direk götüne tekmeyi basıp Luyinin yanına biraz daha olgun, ayağı top yapan, lider bi stoperi koyup arkaya yaslanmalıyız artık

Üst Alt