Bir Golcü - Bir Büyücü!


Aslan'dan çapraz ateş!

Galatasaray, Türkiye'yi ayağa kaldıracak, dünyaca ünlü iki yıldızın transferi için ayağa kalktı.GAZETE HABERTÜRKhaber_ic_154935.jpg
Sarı kırmızılılar, küme düşen Newcastle United'dan ayrılma kararı alan Michael Owen ve Inter'in gözden çıkardığı Ricardo Quaresma'nın peşine düştü. Başkan Adnan Polat, 30 yaşındaki İngiliz golcünün transferiyle bizzat ilgileniyor. 25 yaşındaki "Mustang" lakaplı Portekizli joker için ise Rijkaard devreye girdi. Hedef iki oyuncuyu da kiralık olarak renklere bağlayıp, Avrupa Ligi'nde fırtına gibi esmek.

Bütün dünyanın yakından tanıdığı Portekizli Ricardo Qaresma ve Michael Owen için tura çıkan yönetim, 1 Temmuz'a kadar transferleri bitirmeye çalışacak. Başkan Adnan Polat'ın yaklaşık mart ayından beri almak için fırsat kolladığı Owen'a Rijkaard'ın da "olur" verdiği, Quaresma'nın transferinde ise tamamen Hollandalı çalıştırıcının tavsiyesi doğrultusunda adımlar atıldığı ifade ediliyor.

Oyun stiliyle vatandaşı Ronaldo'yu andıran ve şu anda Inter'de top koşturan Quaresma'nın bonservis bedeli 15 milyon euroyu bulduğu için bu oyuncu için kiralama yoluna gideceği açıklandı. Ünlü futbolcunun yıllık kira bedelinin 3 milyon euro olduğu ve bu rakamın düşürülmeye çalışıldığı belirtildi.

Polat'ın ısrarla istediği Owen'a ise Lucas Neill'de olduğu gibi Harry Kewell'ın aracılık ettiği öğrenildi. Geçtiğimiz sezon Newcastle United forması giyen ancak takımının Premier Lig'e veda etmesiyle takımdan ayrılma kararı alan golcü oyuncuya menajerlik şirketi aracılığıyla son bir teklifin daha yapıldığı ortaya çıktı. Owen için de yıllık 2.5 milyon euro gözden çıkarıldı.
 
Cevap: Bir Golcü - Bir Büyücü!Owen'ın sözleşmesi bitti. Hakikaten kimden kiralayacağımızı merak ediyorum. Rent A Car tarzı bir firmadan mı nedir?
 
Cevap: Bir Golcü - Bir Büyücü!hata olur. kiralık oyuncular her daim ya kötü oynamışlardır yada iyi oynayıp takıımı tarafından tekrar gözde olup geri çağrılmış arkadasından taraftarın ağızları 1 karış açık bakakalmıştır.
 
Cevap: Bir Golcü - Bir Büyücü!İkisi de mantıklı. Allah derim eğer olursa, ikisinin de formasını alırım. :)
 
Cevap: Bir Golcü - Bir Büyücü!Mondragon ve Perez derim, Sergen derim.

evet 2.ci ihtimalide yazdım mondragon istisnası dışında diğerleri tamamıyle uyuyor 2 ihtimale. perezi geri çağırdılar para olmadığından alamadık. Mondi yi almamız normaldi adamlarda zaten kaleci vardı üstüne bizden küçük klüp metz bu yüzden bize kaldı mondi ne oldu sonrası yine hüsran :) ... sonuçta kiralık oyuncu sıkıntıdır. Sergen içinde aynısı geçerli :)
 
Cevap: Bir Golcü - Bir Büyücü!evet 2.ci ihtimalide yazdım mondragon istisnası dışında diğerleri tamamıyle uyuyor 2 ihtimale. perezi geri çağırdılar para olmadığından alamadık. Mondi yi almamız normaldi adamlarda zaten kaleci vardı üstüne bizden küçük klüp metz bu yüzden bize kaldı mondi ne oldu sonrası yine hüsran :) ... sonuçta kiralık oyuncu sıkıntıdır. Sergen içinde aynısı geçerli :)Perez'i geri çağırmadılar. Sürekli sakatlandığı için yolladılar.
 
Cevap: Bir Golcü - Bir Büyücü!Quaresmayı alırsak ligdeki bütün beklerin bellerinde çatlaklar oluşur:D
 
Cevap: Bir Golcü - Bir Büyücü!Quaresmanın kalitesine laf etmedim bence oyuncu alsak daha iyi kıysınlar biraz paraya. LEo Franco,Zan, farz-ı mishal Neill bonservissiz alındı yani para ödemedik bence yönetim 1-2 oyuncuya basacak alıcak. Rijkaard bence kiralık adam istemez. kendisi oyuncuyu yönlendirmek ve geliştirmek ister.
 
Cevap: Bir Golcü - Bir Büyücü!Perez'i geri çağırmadılar. Sürekli sakatlandığı olduğu için yolladılar.sanmıyorum bunun doğru olduğunu. evet sakatlanıyordu ama bizdede sakat adam vardı o zamanlar bu yıl olduğu gibi. adam sonra gidip oynamıştı bir yerlerde. Herneyse burada söz konusu Quaresma mesela bu adamı kiralasak oynasa güzel güzel bize yar ederler mi ? 1 yıl kalır geri alınır kötü oynarsa zaten paramıza yazık olur. kiralık oyuncu kısacası daha risklidir. Sergen i örnek vermen bence garip lakin Sergen Türk ve Galatasarayımızı tanıyordu.
 
Üst Alt