Bir insanın ideal uyku saati


Genelde tartışma konusudur. Bilim adamları ve doktorlar 8 saatten fazla uyku zararlı diyorlar genelde. Mesela benim ortalamam en az 10 saattir. İşim yoksa 15 uyuduğum çok olur.Sizce kaç saattir ideal uyku saati?
 
Cevap: Bir insanın ideal uyku saatiİdeali nedir bilmiyorum ama , kafamı yastığa koyduktan 2 saat sonra ancak uyuyabiliyorum.Toplamda 8 saat ancak uyurum. Özellikle gündüz hiç bir şekilde uyuyamam.Ortam çok sessiz ve karanlık olacak.Düşünmeden asla uyuyamam ,o süreçte 2 saati buluyor.
 
Cevap: Bir insanın ideal uyku saatiİdeali nedir bilmiyorum ama , kafamı yastığa koyduktan 2 saat sonra ancak uyuyabiliyorum.Toplamda 8 saat ancak uyurum. Özellikle gündüz hiç bir şekilde uyuyamam.Ortam çok sessiz ve karanlık olacak.Düşünmeden asla uyuyamam ,o süreçte 2 saati buluyor.Başak burcu musun abi ?
 
Cevap: Bir insanın ideal uyku saatiİdeali nedir bilmiyorum ama , kafamı yastığa koyduktan 2 saat sonra ancak uyuyabiliyorum.Toplamda 8 saat ancak uyurum. Özellikle gündüz hiç bir şekilde uyuyamam.Ortam çok sessiz ve karanlık olacak.Düşünmeden asla uyuyamam ,o süreçte 2 saati buluyor.İnanılmaz sinir bozucu bir durum bu.Bende de hemen hemen aynı sorun var.Uykuya dalma süresi çok uzun,sese ve ışığa inanılmaz derecede duyarlıyım.Yanlız ben 8 saatten çok uyuyorum ki bu da ayrı bir sorun.İdeal uyku saatine gelince NŞA da 6-8 saat yeterlidir ama kaliteli bir uykuysa söz konusu olan.edit: anketteki saat aralıkları olmamış.

4-6

6-8

8-10

10 ve üstü olabilirdi kanımca.
 
Cevap: Bir insanın ideal uyku saatiBaşak burcu musun abi ?Oğlak :)images
 
Cevap: Bir insanın ideal uyku saati8-9 saat yeterli.. fazlası uyuşturuyor adamı.. ha ben kaç saat uyuyorum? bi gün 12-13 saat uyuyorsam, ertesi gün 4-5 saat anca.. yani 2 günün ortalaması 8 saat falan yapıyor, bu da ideal saate denk geliyor :D
 
Üst Alt