Birbiriyle yan yana oynayamayacak olan futbolcular | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Birbiriyle yan yana oynayamayacak olan futbolcular

Turkcell superlig yavas yavas fizigi kuvvetli lige donusuyor.

kuvvetli, fizikli, ikili mucadeleleri olan ve alan takim neredeyse yenilmiyor kolay kolay.

ben bugun su kaniya vardim.

Elano nun fizik olarak kotu gorunmesinde ki neden mecburiyetle kendisinden cok daha guclu oyunculara karsi oynamasidir.

mesela Pana macina bakin. Elano muthis oynuyor ve 2 gol bir assist birakiyor.

talinn macina bakin. Elano yine assistini birakiyor. yanindaki oyuncular

mehmet topal ve Baris.

besitas macinda Elano oyuna girdikten sonra iyi paslar atip 1 de assist yapiyor.

fizigin ligde daha oncelikli oldugunu goruyoruz.

Ayhan kaldiramiyor hem cok pas hatasi yapiyor hem de mucadelelerin hicbirini alamiyor.

mustafa-topal-tobias-baris

bu 4 li den ikisi oynadiginda Elano cok daha rahatlayacaktir.

arkasinda iki guclu cok top calan oyuncu oldugunda arkasina bakmadan ileri cikip golleri siralayabilir daha de onemlisi assistlerini cok daha fazla yapabilir.

ya elano ya Ayhan.

En azindan Elano nun yerine rotasyonda Ayhan olmalidir.

Cevap: Ligimizde Elano-Ayhan beraber Oynayamaz.

Ayhan a yorum yapmak için erken. iki aydır elano yu bekliyoruz, bu adamda sakatlıktan çıktı, biraz da onu bekleyelim. İyi bir ayhan orta sahaya koyacağım ikinci isimdir. (Birincisi;Linderoth)

Elano mevzusu başka..Elano'nun gol attığı yada asist yaptığı maçlardada fizik olarak güçsüzdü..Ayhansa her takıma lazım tipte bir oyuncu fakat tek yönünü eleştiriyorum,serbest oynarken,çevresi boşken en kolay pas atma anında hata yapması..Kolayı pek sevmiyor :)

werder bremene bakin.

mesut ozil o ligde nasil ayakta duruyor dersiniz

bakin arkasinda vranjes-borowski-frings gibi 3 ayibogan var.

bizde ayhan-m.topal ustelik.

lincoln bu ligde ayakta duramayip almanya liginde cosmasinin nedeni de budur.

o zaman Elano dan cok sey beklyeyemeyiz.

maclarda assist gol atacaghi yerine top calacak pres yapacak.

elimize ne gececek?

werder bremene bakin.

elimize ne gececek?

Artık öyle oyuncularla ve öyle bir taktikle oynamamaya çalışıyoruz. Arda geriye gelecek, keita geriye gelecek, elano ortada çok koşup mücadele edecek. Elano ilerde beklesin arkada barış-topal her tarafa bassın, top kapsın; geçen seneki hadiseydi. Onun da sonu iyi olmadı zaten. Bizim deney ne kadar sürede bir şeye benzer? Göreceğiz, sabır diye bu yüzden diyoruz...

Artık öyle oyuncularla ve öyle bir taktikle oynamamaya çalışıyoruz. Arda geriye gelecek, keita geriye gelecek, elano ortada çok koşup mücadele edecek. Elano ilerde beklesin arkada barış-topal her tarafa bassın, top kapsın; geçen seneki hadiseydi. Onun da sonu iyi olmadı zaten. Bizim deney ne kadar sürede bir şeye benzer? Göreceğiz, sabır diye bu yüzden diyoruz...

renkdas bende sabir diyorum herkese

ama Ayhan in en iyi yaptigi seyi sorsam pas diyeceksiniz

falan filan

benim gorusum ayhan icin Elano nun sadece yuzde 30 kapasite ile oynamamasi lazim.

Ayhan in yarardan cok zarari var takima.

cok pas hatasi yapip fizik olarak orta sahada cokmemize neden oluyor.

zaman gosterecek hakli oldugumu. iki derbi oncesi simdiden soyluyorum

AYHAN-ELANO oynamamali. kesinlikle 50-60 dan sonra cokeriz.

topal-tobias oynamali. elano takimi ataga cikarmali.

mesela tobias oyun kalite olarak hem Ayhan dan cok daha iyi paslar atip fizigini de cok iyi kullaniyor.

orta sahaya top kullanabilen güclü oyuncular lazim

baris - güclü ama top kullanamiyor

mehmet - güclü ama top kullanamiyor

mustafa - güclü ama top kullanamiyor

ayhan - güclü ve topu iyi kullanabiliyor

elano - gücsüz ama topu cok iyi kullanabiliyor

linderoth - sakat

malesef sezon öncesi cok büyük bi hata yaptik

linderotha güvenip sezona basladik

onun yerine güclü ve topu kullanabilen bi adam alsaydik hic bi sorunumuz olmazdi

elano nun da hazir olmamasi bizim icin sansizlik

devre arasi bitane libero alsak yeter ernst tipinde

renkdas bende sabir diyorum herkese

ama Ayhan in en iyi yaptigi seyi sorsam pas diyeceksiniz

falan filan

benim gorusum ayhan icin Elano nun sadece yuzde 30 kapasite ile oynamamasi lazim.

Ayhan in yarardan cok zarari var takima.

cok pas hatasi yapip fizik olarak orta sahada cokmemize neden oluyor.

zaman gosterecek hakli oldugumu. iki derbi oncesi simdiden soyluyorum

AYHAN-ELANO oynamamali. kesinlikle 50-60 dan sonra cokeriz.

topal-tobias oynamali. elano takimi ataga cikarmali.

mesela tobias oyun kalite olarak hem Ayhan dan cok daha iyi paslar atip fizigini de cok iyi kullaniyor.

Anlıyorum. Ancak ayhanın bu derece kötü olmasını sakatlıktan çıkmasına bağlıyorum. Bence ayhan-linderoth, barış-linderoth ideal ikililer. Farklı özellikleri var bu ikililerin ama şöyle diyoruz ya hep "Top bizdeyken onlar gol atamaz". Eğer bu felsefeyi benimsediysek, ayhan-linderoth önlerinde arda oynar. Elano da sol ya da sağ kanatta oynayabilir şu anki haliyle. Arda ortada çok daha etkili oluyor. Ha şu anki haliyle ayhan da oynayamaz o ayrı. Genel bir formsuzluk ve moral bozukluğu var takımda analiz yapmak için çok doğru bir zaman değil bence. Ayhan-Elano bu halleriyle birlikte oynamaz buna katılıyorum. Ancak anladığım kadarıyla sizin düşünceleriniz genel. Bakalım göreceğiz, şu trabzon maçını kayıpsız atlatmak çok önemli.

bunun bizim ligle alakası yok dünya futbolu artık hem top yapan hemde cok koşan kuvvetli oyuncular üzerine kurulu , elano iyi futbolcu olmasına rağmen elano-arda-baros-keita gibi bir dörtlüyü orta göbekde ancak iki tane essiyen taşıyabilir aksi halde sağlam bir takımdan 6-7 gol yeriz...

Ayhanın sorunu genel değil bence, sakatlık sonrası bir düşüş yaşadığı muhakkak, normalde yapmayacağı acemilikleri yapıyor, anlaşılamayacak derecede top kayıpları yaşatıyor, hem Elano, hem de Ayhan tam anlamıyla seviyelerine çıksınlar, tanısınlar birbirlerini, rahatlıkla oynarlar diye düşünüyorum, unutmayalım ki 4-3-3 te illa çok sert, çok fizikli orta saha oyuncularınız olmak zorunda değil, pas trafiğini yeterince yapabilirsek fizik avantajın çok önemi kalmaz, ya da sahada gözükmez top biz de olduğu sürece, ancak basit oynamaya hala alışamadığımız için oyuncularımız gereksiz yere yoruluyor ve oyundan düşüyor. Aslında Elano'nun hazır olduğunu düşünüyorum, maçlarda dikkatle izlemeye çalışıyorum, dikkatimi çeken hızlı pas yapmaya çalıştığı, ancak bunu yaparken de zaman zaman top kayıpları yapıyor, sebebi bence diğer oyuncuların pozisyon alamamasıdır.

Ayhan olmayınca da oyun kuramıyoruz takım uzun oynuyor. Son maçtaki Ayhan'dan bahsetmiyorum, formda Ayhan'ın nasıl oynadığını biliyoruz.

werder bremene bakin.

elimize ne gececek?

Bir kere verdiğin örnek yanlış.Bundesliga Tsl gibi sert bir lig değil.Mehmet-Mustafa-Barış Ayhan'dan daha genç oldukları için orta sahaya daha direnç getirebilirler ancak zaten ileride top tutamayan bir Baros'la eğer Ayhan'da oynamazsa takım 3.bölgede etkili olamaz.Elano fizik olarak hazır olduğunda sertliğe cevap verecektir.Ayrıca Lincoln'ün bu ligde ayakta duramaması gibi birşey yoktur.Lincoln istediğinde bu ligi çok rahat domine ederdi.Tıpkı 1 yarıda sezonun asist kralı olması gibi.

Abartıldı bu Elano konusu iyice. Elano Arda'yla beraber oynayamaz, Elano Ayhan'la beraber oynayamaz vs. E kimle oynayacak bu adam. Arda ve Ayhan'dan da vazgeçilemeyeceğine göre bu takımda bize herhalde "Güle Güle Elano" demek düşüyor.

Bilmiyorum ben mi tarafli bakiyorum ama izledigim maclarda hep Ayhan'i takip ederim. Bir mac boyunca ileri dogru ya bir yada iki pas atar, geri kalanlar hep yana dogrudur. Bence Ayhan'a kalenin yanlarda oldugu söylense iddia ediyorum cok daha iyi oynar. Tabi kiyaslanan diger orta alan oyuncularimiz Topal-Sarp olunca ayhan iyi pas yapiyor diyoruz ama iyi pas yapmak ile alakasi bile yok bence.

Öte yandan "Elano-Ayhan beraber oynayamaz"in su an ki kadrodaki karsiligi olan sarp-topal-elano üclüsü ile bence fena dagiliriz. sarp ile topal inanilmaz formsuzlar ve hic top yapamiyorlar. Tobi iyilesse ne ala ama bence de kesinlikle bir orta saha oyuncusu sart. (Nedense Baris'tan bahsetmemisim bile alla alla neden acaba? :) )

Bizim acilen

Topal.....Linderoth........Ayhan

üçlüsünü oturtmamız gerek.

Ondan sonra ister Elanoyu oynat Arda yı oynat çift forvet oynat ama orta

sahamız takımı ayakta tutar.

Elano Ayhan diğil, Elano Arda oynıyamaz. İkisi oyunu farklı yönlendirmeye çalışıyor, total futbol aksıyor...

Cevap: Ligimizde Elano-Ayhan Beraber Oynayamaz

Beraber oynayamaz dediğin iki oyuncu sadece 60 dakika oynadı şimdiye kadar beraber. Tüm takım kötüyken içerisinden cımbızla bunu nasıl seçip çıkardın ? iyilerdi demiyorum ama mesela neden mehmet topal değil elano ile ayhan..

Üst Alt