Bisiklet Başlığı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bisiklet Başlığı

Cevap: Bisiklet Başlığı

Evet Güvenpark. Alışırsan gelirsin bende 10 km yapıyorum oraya gitmek için ama hiç sarsmıyor. Sincan'dan gelenler bile var.

Seneye Konya'da olacağım, şehir dümdüz ve belediye birçok yere durak yapmış. Bu duraklardan ücretsiz bisikletleri alıp beş saate kadar kullanabiliyorsun, sonrasında kullandığın süre için çok cüzi bir miktar ödüyorsun fakat buna hiç fırsat olmuyor çünkü hep beş saatten önce bisikleti başka bir durağa bırakıp yenisini alıyorsun ve bir beş saat daha :D Bizim arkadaşlar sürekli sürerlerdi ben hiç denememiştim.

İlk mesaja, bir kaç faydalı bilgi ekledim.

Resimlede süsleyelim;

2011-specialized-transition-pro-triathlon-bike.jpg

Gece Ankara'da çiftliğe giderdik kokoreç yemeye her ne kadar gelmesi zor olsada .lol.

Bisiklet bir tutkudur.

Umarım daha da yaygınlaşır bu tutku diyerek konuya destek çıkalım.

Emre Saykal

abi bisiklet almak istiyom şöyle hafif hidrolikli rahat bir şey. 600-800 arası bulmam mümkün mü ?

2. el almanın çok dezavantajları olur mu?

yüzeysel biliyorum hidrolik olunca daha rahat ve hafif bi sistem olmuyor mu ?

tamamdır ben buldugum zaman fikirlerini sorucagım

Hidrolik sadece fren sistemiyle alakalı birşey. Sen sanırım alüminyum veya karbon kadrodan bahsediyorsun. Karbon kadro en iyisi ama en az 3000TL civarı bütçeyi gözden çıkarman lazım. Alüminyum iyidir zaten o fiyat aralığında hep öyle, çelik kadrolar 100-200TL 25-30 kg'dur ve yorar.

Sedona-Carraro-Kron-Salcano-Mosso-Ghost-Bianchi-Giant başlıca iyi markalar. Başka markalarda var tabi ama çok daha pahalılar.

Ne tarz birşey istiyorsun

ben şimdilik şehir içi sokakta sürcem. daha çok yokuş oluyor yollarda zorluk çekmeyecegim siyah renk hafif bir bisiklet istiyorum. ilerde uzun yolda düşünürüm ama şuan o durumda degilim.

çok saglam gözüküyor.

selesi iyidir inş.

boyum 1.82 gibi ve en aşagıda kullanıyorum oturma şeyini.bu popoma olan etkisini etkiliyormudur

M veya L beden alırsın kadroyu denemeden alma zaten. Sele işi kolay, aldıktan sonra rahat etmezsen 20 lira civarına jelli kılıf alırsın.

:D şey ya şuan bi bisiklet kullanıyorum idarelik. boyum 1.82 civarı. ve sele oturak boyu 0 da. hiç kaldırmadım alçakta kullanıyorum. hata mı yapıyorum .? kendi konforumu ve rahat sürüşümü olumsuz mu etkliyorum?

Evet hata yapıyorsun. Seleyi yüksek kullanman lazım. Bisikleti sürerken mesela sağ pedal en aşağıdaykan sağ bacağın hiç katlanmadan dümdüz inmeli pedala.

Üst Alt