Bisikletli Ulaşım Hakkında Bilgiler - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Sence hangisi daha güzel Roermond mu Gladbach mı? Veya o civarlarda doğası güzel olan yerler?

Keşke Ren nehiri bizim buradan da geçşeymiş, en çok yakındığım şey bu. Nehir, göl veya deniz kenarında gezmeye bayılıyorum.

Görece olarak Roermond daha güzel gelebilir ama bizim burayla kıyaslamak doğru olmaz sonuçta benzer büyüklükte şehirler değil.

Biraz daha uzak olsa da Eifel tarafının doğası güzel oraya gidebilirsin.

sent via GSC

@Murat Onder abi yaklaşık 20km bisiklet sürdüm. Bahsettiğim seyretme platformuna doğru da gittim ama adamlar bütün girişleri kapatmışlar inşaat mı ne varmış.

Iftar yaklaşıyor diye geri döndüm yoksa herhalde bi 25-30 km ye doğru giderdim. Bi de çok susadım malûm oruç yüzünden.

Uzun zamandır bisiklet turuna çıkmamıştım, konuyu açman iyi oldu bak forumdan direk birisini etkiledin. Bundan sonra bol bol bisiklet sürmeye çıkarım.

sent via GSC

Hem uzun süre çıkmadım diyorsun, hem de oruçlu ona rağmen gayet güzel. Hem ramazan, hem de süreç geçene kadar böyle ısınmalar yaparsan ondan sonra seni kimse tutamaz.

Sende bir ara sağlık problemi vardı bu konuları doktora danışıyordun, sanırım doktorunda onayı var senin adına sevindim.

@Murat Onder abi yaklaşık 20km bisiklet sürdüm. Bahsettiğim seyretme platformuna doğru da gittim ama adamlar bütün girişleri kapatmışlar inşaat mı ne varmış.

Iftar yaklaşıyor diye geri döndüm yoksa herhalde bi 25-30 km ye doğru giderdim. Bi de çok susadım malûm oruç yüzünden.

Uzun zamandır bisiklet turuna çıkmamıştım, konuyu açman iyi oldu bak forumdan direk birisini etkiledin. Bundan sonra bol bol bisiklet sürmeye çıkarım.

sent via GSC

Hem uzun süre çıkmadım diyorsun, hem de oruçlu ona rağmen gayet güzel. Hem ramazan, hem de süreç geçene kadar böyle ısınmalar yaparsan ondan sonra seni kimse tutamaz.

Sende bir ara sağlık problemi vardı bu konuları doktora danışıyordun, sanırım doktorunda onayı var senin adına sevindim.
Sağol abi.

Dizimle sorunlarım var, iki kere çapraz bağlarım koptu. Hatta iki denemez, bir defa koptu ikincisinde de kısmen koptu bağlar. Maalesef amatör takımda futbol oynayamıyorum artık ama yoksa herşeyi yapabiliyorum. Quadriceps kaslarını güçlü tuttuğum sürece sorun olmaz demişti doktor.

Ikinci defa ameliyat olmak istememiştim çünkü olsaydım kendimi çok iyi biliyorum yine futbola devam ederdim daha 30 yaşına varmadan önce 3 kere bağları koparıp dizi tamamen pert etmek istemediğim için böyle karar vermiştim zamanında.

sent via GSC

Bisiklet de dize en çok yük bindiren durum alçak sele, konu da onunla ilgili video var, belki önceden de biliyor olabilirsin. Seleyi boyuna göre ayarlarsan dize çok fazla yük binmiyor.

Sağol abi.

Dizimle sorunlarım var, iki kere çapraz bağlarım koptu. Hatta iki denemez, bir defa koptu ikincisinde de kısmen koptu bağlar. Maalesef amatör takımda futbol oynayamıyorum artık ama yoksa herşeyi yapabiliyorum. Quadriceps kaslarını güçlü tuttuğum sürece sorun olmaz demişti doktor.

Ikinci defa ameliyat olmak istememiştim çünkü olsaydım kendimi çok iyi biliyorum yine futbola devam ederdim daha 30 yaşına varmadan önce 3 kere bağları koparıp dizi tamamen pert etmek istemediğim için böyle karar vermiştim zamanında.

sent via GSC

Bisiklet de dize en çok yük bindiren durum alçak sele, konu da onunla ilgili video var, belki önceden de biliyor olabilirsin. Seleyi boyuna göre ayarlarsan dize çok fazla yük binmiyor.
Biliyorum onu abi. Dizim hiç ağrımadı bugün Allah'tan, kondisyon eksikliğinden bacaklarım ağrıdı ama tabi :D

Zaten spor salonları kapanmadan önce orada da koşu bandını değil de bisikletleri kullanıyordum daha çok.

sent via GSC

20 km. deyip geçme bizim evden Seyrantepe Ali Sami Yen'de yaklaşık 20 km. Mecidiyeköy eski Ali Sami Yen 13 km. dışarından bakınca 20 km. dikkat etmeyenin gözünde büyüyor ama şikayet edilen ulaşım mesafelerinin bir çoğu büyük şehirlerde 10-15 km. civarı.

Biliyorum onu abi. Dizim hiç ağrımadı bugün Allah'tan, kondisyon eksikliğinden bacaklarım ağrıdı ama tabi :D

Zaten spor salonları kapanmadan önce orada da koşu bandını değil de bisikletleri kullanıyordum daha çok.

sent via GSC

Günaydin arkadaslar, ben de zürih havaalaninin etrafinda tur atiyorum genelde... cok güzel oluyor. Bi tur 20 km yaklasik.

Gesendet von iPhone mit GSCimbom Forum

Vala bende kendime alacaktım bu hafta fiyatları görünce ertelemiştim. Günde 6-7 km yürüyüş ve koşu yapıyorum birde bisiklete başlarsam iyi olur gibi sanki. 4 kilo daha vermem lazım.

İstanbul'da merkezi arterlerin aydınlatmaları genel de iyi. Bir de hem gündüz hem gece en önemli dikkat etmek gereken sağa çok yanaşmamak. Çünkü sağdan ana yola çıkan araçların buna motosiklet de dahil görüş şansı çok düşük. Aynı şekilde arkadan gelen araç da çok sağa yanan iki tekerli aracı görme şansı çok az.

Motosikletler bile genelde sağa çok yanaştıkları için tehlike ve sıkıntı yaşıyor. Sağa çok yanaşmak her zaman sıkıntı. Şehir içinde şeridi tam ortalamasam bile yolun durumuna göre en az %20 -30 civarı pay bırakıyorum. Aynı şekilde bende sağdan giren araç varsa görüp biraz daha sola alıp rahatça geçiyorum.

Pratik ile alakalı bir konu. Pratik arttıkça risk çok az iniyor.

Ha trafik canavarları yok mu var. Onlar sırf bizim için değil, her türlü araç için tehlike.

Gece sürmek çok sıkıntılı değil mi yav? Görmeyenler, sıkıştırankar olmuyor mu? Karanlıkta müdahale şansında zor yaralanabilirsin.

Saçmalamış sağ şerit boş gözüküyor. Ha kamyon en sağ da olsa tamam başka gidecek seçeneği olmazda, sağ taraf boşken neden oraya girersin.

Veya ileriden bir yerden sola dönüş durumu olsa yine anlarım ama oda yok.

Sakat

Yokuş aşağı giderken panik yapıp ön frene basıp taklalar atan ahbabın var burada. Her yerim dağılmıştı.
ben de yaptım ama bunu yokuşun düzlükle buluştuğu yere yakındı yoksa çok fena olablrdi
bisiklete korna takmıştım onu kurcalıyodum tam basayım derken önüme taksi çıktı frenleri karıştırdım cumburlop 3 4 takla attım Allah'tan fazla bir şey olmamıştı düştüğüm yer topraklıydı biraz :)

Üst Alt