Bisikletli Ulaşım Hakkında Bilgiler - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
arabaların yoldan giderken sizi yoksayarak ilerlemesi,5 santim dibinizden hızla geçmesi gibi nedenler yüzünden Türkiye'de bisiklet yolları hariç sürmüyorum. bisikletlileri öldürmek ister gibi sürüyorlar.
Ne zaman tüm yollara kapalı bisiklet yolu yapılır bisikletle ulaşım sağlama işi işte o zaman düşünülür ancak.
Zaten Bisiklet yollarında da insanlar yürüyor sürekli.

ben de yaptım ama bunu yokuşun düzlükle buluştuğu yere yakındı yoksa çok fena olablrdi
bisiklete korna takmıştım onu kurcalıyodum tam basayım derken önüme taksi çıktı frenleri karıştırdım cumburlop 3 4 takla attım Allah'tan fazla bir şey olmamıştı düştüğüm yer topraklıydı biraz :)

Ben caddeye çıkıyordum. Oranın cadde olduğunu bir anda anladım. Panik oldum ve takla attım. Asfalttı benim her yerim kanamıştı. Neyse ki caddeye varmamıştım.

Güzel bir konuya değindiniz ana konu da söyleyecektim konu çok olunca atladım.

Yapılmaması gereken en önemli hata (1 numaralı), alışveriş yapıp poşetleri gidona asıp sürenler var. O poşetler giderken lastik ile maşa arasına girerse buyurun size ani ön fren.

Yokuş aşağı giderken panik yapıp ön frene basıp taklalar atan ahbabın var burada. Her yerim dağılmıştı.

ben de yaptım ama bunu yokuşun düzlükle buluştuğu yere yakındı yoksa çok fena olablrdi
bisiklete korna takmıştım onu kurcalıyodum tam basayım derken önüme taksi çıktı frenleri karıştırdım cumburlop 3 4 takla attım Allah'tan fazla bir şey olmamıştı düştüğüm yer topraklıydı biraz :)

Güzel bir konuya değindiniz ana konu da söyleyecektim konu çok olunca atladım.

Yapılmaması gereken en önemli hata (1 numaralı), alışveriş yapıp poşetleri gidona asıp sürenler var. O poşetler giderken lastik ile maşa arasına girerse buyurun size ani ön fren.

Vay canına daima yaptığım şeydi. Bakkala giderdim. Üstelik mühendislik zekamla poşeti ikiye böler dengeli ve sağlıklı sürüş için sağ ve sol gidona asar giderdim :D

@Ercan Önder @Mehmet Sesen (Dün gelen bir mail) İBB, İBB Ulaşım Daire Başkanlığı'na bağlı İBB Bisiklet Birimi, bisikletli ulaşım altyapısı ve bisiklet kültürünün oluşturmak adına önümüzdeki dönemde Yenikapı sahilinde yeni binasında olacak.

Binanın ortak etkinlik mekanı (söyleşi, film gösterimi, workshoplar için), cafe (rota planlamalarında mola noktası olabilirliği) ve toplanma alanı şeklinde değerlendirilmesi şeklinde planlanıyor. Bu konuda herkesin fikrini merak ediyorlar.

https://goo.gl/maps/4iC24cPGHZPmU6Eh6

Görsel01.jpg

Mevcut bisiklet yolları şu an çöp bir halde, ben bisiklet yolu olan yerde bisiklet yoluna alternatif olan normal güzergahı kullanıyorum. Ama işin doğrusu yönetmeliğe uygun bisiklet yolları olması ve bende dahil herkesin oradan gitmesi. İlla da oraya gitmenize gerek yok, birimin mail adresini de burada, mail ile de fikirlerinizi söyleyebilirsiniz.

3.png

@Can BÜYÜK kardeşim bende son günlerde akşam el ayak çekilince son dönemin acısını çıkartıyorum.

Dün bilgisayarda Ubuntu'dan, Mint'e geçis yapıp sistemi yenilerken kaza ile harici diskteki sosyal verilerimin orjinal yedeğini de uçurdum (sosyal medya da bir kısmı var ama orjinallerin hepsi güm).

Şimdi yeniden siftah yapıyoruz. Buda benden olsun.

1.jpg

@Ercan Önder @Mehmet Sesen (Dün gelen bir mail) İBB, İBB Ulaşım Daire Başkanlığı'na bağlı İBB Bisiklet Birimi, bisikletli ulaşım altyapısı ve bisiklet kültürünün oluşturmak adına önümüzdeki dönemde Yenikapı sahilinde yeni binasında olacak.

Binanın ortak etkinlik mekanı (söyleşi, film gösterimi, workshoplar için), cafe (rota planlamalarında mola noktası olabilirliği) ve toplanma alanı şeklinde değerlendirilmesi şeklinde planlanıyor. Bu konuda herkesin fikrini merak ediyorlar.

https://goo.gl/maps/4iC24cPGHZPmU6Eh6

Ekli dosyayı görüntüle 80395

Mevcut bisiklet yolları şu an çöp bir halde, ben bisiklet yolu olan yerde bisiklet yoluna alternatif olan normal güzergahı kullanıyorum. Ama işin doğrusu yönetmeliğe uygun bisiklet yolları olması ve bende dahil herkesin oradan gitmesi. İlla da oraya gitmenize gerek yok, birimin mail adresini de burada, mai,l ile de fikirlerinizi söyleyebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 80396

@Can BÜYÜK kardeşim bende son günlerde akşam el ayak çekilince son dönemin acısını çıkartıyorum.

Dün bilgisayarda Ubuntu'dan, Mint'e geçis yapıp sistemi yenilerken kaza ile harici diskteki sosyal verilerimin orjinal yedeğini de uçurdum (sosyal medya da bir kısmı var ama orjinallerin hepsi güm).

Şimdi yeniden siftah yapıyoruz. Buda benden olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 80397

Kendine dikkat et abi :hat:

Varolan bisiklet yollarının giren motor ve yayaların ceza almasını ve bisiklet yolunun kenarlarının kapatılmasını önerebilirsiniz. İzlediğim videolarda insanlar bisiklet yolunda bisiklet süremez haldeydi İstanbul'da...

İzmir'de ise bisiklet yolu yapıldı, sonra hiç bir büyük gelişme olmadı İzmir'de.

Covid-19 öncesi İstanbul'da son 2 senede trafik büyük ölçüde iyileşmişti. Covid-19 sonrası trafik eski görüntüsünden daha yoğun ama 2 sene öncesi çok daha kötü trafikler vardı.

Tabi yinede bu tam kriter değil, şu an okullar kapalı ve trafikde okul servisleri yok. Şehirler arası seyahat yasağının kalkması sonrası her yaz olduğu gibi şehirde trafik azalması da var.

Yaklaşık 3-4 ay sonra bu konu daha belirgin olacak. Bu sürede havalar güzelken bisiklette sürüş pratiği kazanıp kendi ulaşım özgürlüğünüzü kazanabilirsiniz.

Hayırlı olsun, fırsat buldukça geliyorum. Kusura bakma mesajını yeni gördüm. Keşke bildirim yollasaydın.

Sor bakalım, elimizden geldiğince yardımcı olalım. Bu şekilde başlamayı düşünenler içinde belki güzel fikirler ortaya çıkabilir.

Alet ebike(legend etna )
500w 45km/h -sehir ici kullanimi yasakmis

Hic bu tarz bisi deneme sansim olmadi,dag bisikleti burda(mayorka) 400 km lik dag parkurlari var ufaktan deneyevegim bakalim .

Bu arada daha elime ulasmadi stok bekliyorum,1 ay daha beklerim gibi.

Geçen D100'de Kumburgaz - Mimarsinan arası bunlardan birine denk geldim. Rampada rüzgara karşı yardırıp gidiyordu. Ha tabi birebir aynı modelmiydi bilemem ama 3 aşağı 5 yukarı buna benzerdi. Zaten elektirik olayı olmasa dişli lastikle rüzgara karşı yokuş da kullanıcı fena gebertir.

Elektrik avantaj bu açıdan.

Hayırlı olsun, umarım biran önce gelir, kullanmaya başlar ve bizle deneyimlerini paylaşırsın.

Alet ebike(legend etna )
500w 45km/h -sehir ici kullanimi yasakmis

Hic bu tarz bisi deneme sansim olmadi,dag bisikleti burda(mayorka) 400 km lik dag parkurlari var ufaktan deneyevegim bakalim .

Bu arada daha elime ulasmadi stok bekliyorum,1 ay daha beklerim gibi.

Üst Alt