Bitiricilik Sorunsalı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bitiricilik Sorunsalı

Sorun o zaten. Golü atacak adamları pozisyona sokamiyoruz. Mohamede pozisyon hazırlayabilsek her mac hattrik yapar.
ceza sahasını besleyecek adam yok uzun zamandır. feghouli ve mariano yapıyordu biraz. mariano gitti, feghouli devam ediyor ama o da emekli oldu artık. zaten iyiyken de hiç bir zaman çok etkili yapamadı bu işleri.

bulduğumuz pozisyonlar düzgünce hazırlanmış pozisyonlar olmuyor. ya bir savunma hatası ya da karambolden denk geliyor. adam eksilten kimse olmayınca yerleşik savunmaya karşı top çeviriyoruz sadece. rakip savunmayı bu şekilde dengesiz yakalamak imkansız. dünyanın en iyi pas yapan takımı olsanız bile imkansız. man city gibi oynamaya çalışıyoruz ama bir tane delici oyuncumuz yok.

bu kadar kısır top oynanmasının büyük sebeplerinden biri saçma sapan ısrarlarından ötürü ft diğeri de bu dengesiz kadro yapısı bence.

Bitiricilik yanında başka sorunlar da var bence 80 e kadar pek bir şey oynamadık.

Benim izlediğim oyunda en çok gözüme batan yardımlaşma; muslera stoperler bekler ve Libero oyuncusu, kendi aralarında pas pas pas pas ileri geri ileri geri top gitmiyor geçmiyor 3. Bölgeye bunun çözümü nedir? Benim futbol anlayışıma göre forvet ve ofansif oyuncular ortasahaya kadar KOŞMALI top 3. Bölgeye taşınınya karar yardım etmeli istenen oyun gelişince tekrar KOŞARAK pozisyon almalı. Bizim takımı izleyince muhtemelen futbolda bilmediğim kurallar var diye düşünüyorum, mesela.. Forvet oyuncusu orta sahaya asla gelemez gelirse kart ile cezalandırılır gibi. Ne desek boş ya bu kadroya inancım yok benim.

Oynamamız gereken oyun ne olursa olsun rakibi kendi yarimiza çekip Muhammed ile rakip defansi oyalarken onyekuruyu içeri salmak.
Karşımızda 10 kişi varken bunu yapamayız solucan hızında rakip sahaya gidiyoruz yedlin, donk, marcao ne varsa direkt ileri bindiren oyuncuya oynamamız gerekiyor.
Marcao alsın donka
donk taylana
Taylan falcaoya
Falcao belhandaya
belhanda geriye linnese
Linnes marcaoya
Marcao onyekuruya
Onyekuru saracciye
Saracci falcaoya
Falcao belhandaya
Belhanda onyekuruya
Bu oyunun peşinde olduğumuz sürece bizim oyunculari defansta 8 kişi karsilar paso kontratak yeriz.

Marcao dikine defans arkasına onyekuruya.
Yedlin defans arkasına Emre'ye
Taylan defans arkasına kereme
Mustafa'ya bunu yapmamız lazım.

O top dönüp durmayacak arkadaşım tek topla hızlıca atağa cikacaksin bu kadar.

Ben bumac çılgınlık yapıp yeedlini kanat oynatirdim misal o herif kadar sağ açık oynayabilecek oyuncumuz yok.
Abi hiçbir şey bilmiyorsak açalım bizim s.ligi maclarini madrid-psg ne yapmış ona bakalım. Geçen sene seri ile 50 bin kisi önünde feneri nasıl hoş eyledik onu izleyelim. Bu kadar zor olmamalı

Konsantrasyon meselesi. Besiktas´da oyuncularin cok bariz bireysel hatalar, yada konsantrasyon eksikligi gösterdigi pozisyonlar görmüyorum. Cözemedigim bir gayri ciddilik var bizde. Kasimpasa macinda 3 puan aldik, ama aslinda kayip saymak lazim. Balcik gibi zeminde hata yapma lüksün yokken, koskocaman Muslera cikiyor gol yediriyor yok pozisyondan. Mucize o macin o camurda dönmesi. Bugün Linnes cikiyor rahat pozisyondan Gradel´in önüne hic yoktan assist birakiyor. Beraberligi yakalamisken, bu sefer yine Muslera cikiyor kaleyi bosaltiyor rakibe...
Bu sürekli oyuncularin kale önünde rahat gol kacirmalari ile uyumlu bir davranis. Böyle gayri ciddi bir mental yapiyla basarili olamaz kimse. Bir pozisyon, iki pozisyon kacar sonra atarsin golü.

Tüm hersey bir yana, bu olay bir yana. Herseye ragmen rakibe pozisyon vermedigimiz maclarda puan kaybi yasiyoruz. Mustafa hersey bir yana, cok degisik bir ciddiyetli oynamasi, bize asiri fayda sagladi. Adam kale önünde tesadüfe birakmiyor isini.

Yine dönüp dolaşıp buraya geldim. 21 Şubat'ta açtığım konu. Dün itibari ile sampiyonlugu kaybettik. Sezonun geneline bakınca hakem olaylarından tut yönetim hoca seçimler futbolcular bir sürü sebep var şampiyonluğu kaybetmemizde. Ama şöyle durup düşününce bunca şeye rağmen. Onyekuru bir kaç fırsatı gole cevirse. Halil ve Kerem Sivas'a son anlarda o bomboş pozisyonda golü atsa. Emre Akbaba penaltıyı kacirmasa. Bunca şeye rağmen yine sampiyon olacaktık. Yani geldiğimiz nokta yine bitiricilik konusunda sınıfta kaldık ve onca kötü maça rağmen yine atsak o fırsatların bazılarını sampiyonduk. Benim anlamadığım birşey var. Bir taraftar olarak ben 21 Şubat'ta bunun farkına varıp yazmama rağmen. Ne futbolcular bireysel olarak buna çalışıp kendini geliştirdi. Ne teknik ekip bu duruma müdahale etti. Sonuç ortada. Tekrarlamakta fayda var. İster iyi oyna ister kötü oyna ister hakem hata yapsın ister hatalı gol ye. Futbolun temel bir gerçeği var. Yakaladın mi atacaksın. Atamazsan olmuyor işte. Umarım seneye bu konuya biraz olsun çalışılır. Ne diyim uyarmıştık ama dinlemedi kimse....

Üst Alt