Black Mirror | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Black Mirror

Black-Mirror.jpg

Aslında öneriyordum satır aralarında ama, konusunu da açalım. Teknolojinin insan hayatını ne seviyelerde etkilediği ve gelecekte ne seviyede etkileyeceğine yönelik bir dizi. 2 sezondan ve 6 bölümden oluşuyor, bölümler birbirinden tamamıyla bağımsız. Her biri kısa filmler olarak düşünülebilir.

İzlemenizi tavsiye ederim.

Birinci sezon ilk iki bölümü 'ulan ya, vay be' gibi tepkilere neden olur. Üçüncü bölüm pskoloji bozar.

Çok başarılı bir yapım.

Ilk sezonu izledim. Bolumler bagimsiz oldugu icin bir sonraki bolumde ne olacak acaba tarzi bir merak olusmuyor, bir de biraz fazla negatif buldum ama yine de hem farkli hem de cok kaliteli bir dizi.

2x02 de iyiydi baya doğru. Bir tek su sanal sevgili bölümünü çok sevmemistim ama sonra uzerine düşününce o da hoşuma gitti

-Tapatalk-

Ikinci sezonu da izledim. En begendigim bolumler 1.3 ve 2.2 benim de. 1.3'teki konsept gelistirilip ayri dizisi yapilabilecek kadar ilginc.

Sevilen dizi “Black Mirror” Noel’de özel bölümüyle geri dönüyor

Channel 4’un bilim kurgu serisi “Black Mirror” beklendiği gibi üçüncü sezonla dönmüyor ama üç hikayenin iç içe geçtiği özel bölümüyle Noel döneminde ekranlarda olacak. Oyuncu kadrosu henüz belli olmayan diziyi Channel 4 “En akıl almaz ‘Black Mirror’ bölümü” olarak tanımlıyor. Dizinin yaratıcısı Charlie Brooker, “Noel’de iyi bir hayalet hikayesi dinlemekten her zaman hoşlanmışımdır ve 70'lerde Amicus Yapımcılığın elinden çıkmış korku filmlerinin hastasıyım. Amacımız onun ‘Black Mirror’ karşılığını yaratmak” diye konuştu.

Noel özel bölümünün detayları netleşmedi fakat dizinin şimdiye kadar yayımlanan birbirinden bağımsız altı bölümü insanlığın teknoloji takıntısı ve bunun sonucunda ortaya çıkan distopik hikayeleri ele alıyordu.

Channel 4’un komedi bölümünün başındaki Phil Clarke Noel özel bölümüyle ilgili, “Charlie Brooker distopik gelecekte geçen bir bayram hikayesi kaleme aldı. Dramatik ve heyecan verici sürprizli bir sona giden, iç içe geçmiş üç hikaye izleyeceğiz” yorumunu yaptı.

Üst Alt