BMW 7 Serisi mi? Mercedes S Serisi mi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BMW 7 Serisi mi? Mercedes S Serisi mi?

BMW 7

2010-bmw-7-series-hamann.jpg

Mercedes S

2010-Brabus-Mercedes-Benz-SV12-R-back-view.jpg

Teknik veriler:

Mercedes S65 AMG -

Önde uzunlamasına yerleştirilmiş çift turbolu V12 motor; motor hacmi: 5980 cc; maksimum güç: 612 HP-4750 d/d: maksimum tork: 1000 Nm-2000 d/d; 5 ileri vitesli otomatik şanzıman; 0-100 km/s: 4.4 sn; maksimum hız: 250 km/s; tüketim: 14.5 It/lOOkm

BMW 7.60Lİ -

Motor Tipi OHC (üssten çift eksantrik), Motor Hacmi :5972 cc, Silindir Sayısı :12 adet, Valf :48, Besleme :Çok Noktadan Enjeksiyonlu, Yakıt Türü :Kurşunsuz, Yakıt Deposu :88 lt., Max Güç :445/6000 HP, Max Tork :600/3950, Maximum Hız :250 km/s, 0-100 km Hızlanma :5,5 saniye, Çekiş :Arkadan itiş

2009_bmw_750li_vs_2009_mercedes_benz_s550_02_gallery_image_large.jpg

Cevap: BMW 7 Serisi mi? Mercedes S Serisi mi?

7'nin görüntüsü feci yakıyor. Benzini de feci yakar tabi :D Konfor olarak farkları neler peki?

BMW 7 'nin konfor üzerine olduğunu pek sanmıyorum:D BMW her zaman öndedir.

İkisinin de konfor ve performans açısından bir farkı yok.

Spor görünümlü istiyorsanız BMW,klasik tutkunuysanız Mercedes.

S'i bedava verseler almam gibi saçma bir yorum yapmayacağım tabi ama o derece beğenmiyorum :D

BMW mercedesten daima önde bana göre ama bu seride bence mercedes biraz daha klas

Anlaşılacağı gibi BMW mi? Mercedes mi? kıyaslaması yapmadım. :) Bu serilerin amacına göre yani uzun yolda en iyi konfor ve performans olarak bakıldığında Mercedes üstün.

BMW mercedesten daima önde bana göre ama bu seride bence mercedes biraz daha klas

Ne bakımdan önde?

Mercedes konfor, kalite ve teknoloji'de bir markadır.BMW yanına çoğu unsurda yaklaşır; sportiflik ve tasarım açısından bazı ürünlerinde geçer fakat totalde Mercedes BMW'den biraz daha üstün bir otomobildir.

Yıllık ciro gelirleri ve ürün yelpazesinin çeşitliliğini araştırırsanız bunu anlayabilirsiniz.

Fakat seçim tamamiyle zevk meselesidir.

Ne bakımdan önde?

Mercedes konfor, kalite ve teknoloji'de bir markadır.BMW yanına çoğu unsurda yaklaşır; sportiflik ve tasarım açısından bazı ürünlerinde geçer fakat totalde Mercedes BMW'den biraz daha üstün bir otomobildir.

Yıllık ciro gelirleri ve ürün yelpazesinin çeşitliliğini araştırırsanız bunu anlayabilirsiniz.

Motor ömrü olarak Mercedes kendini ispatlamıştır ayrıca. Çıkardıkları her modeli 1.000.000 km testine tabi tutuyorlar.

Ne bakımdan önde?

pek takip etmiyrm son zamanlarda ama genelde 2li karşılaştırmalarda BMW biraz daha fazla puan topluyor artı dediğim gibi bana göre 7 serisi hariç bmw tasarım olarak mercedesten daha iyi,sportifliği ve ağırlığı bir arada barındırıyor çünkü, bildiğim kadarıylada BMW mercedesten daha çok satıyor.

Motor ömrü olarak Mercedes kendini ispatlamıştır ayrıca. Çıkardıkları her modeli 1.000.000 km testine tabi tutuyorlar.

Sağlamlılık ve konfor konusunda Mercedes her zaman öndedir. Ayrıca sanırım Mercedes'in yıllık cirosu BMW ve VW'nin toplamından fazla.Yani ürün yelpazesi bu kadar geniş olup da konfordan ödün vermeyen bir otomobil firmasını bir kalemde silmek olmaz :)

Bence BMW son yıllardaki turbo motorları ve tasarımıyla çok ilgi çekici fakat tercih tamamen zevk meselesidir.

Üst Alt