BMW E46 Tuning ( fikirleriniz ) - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BMW E46 Tuning ( fikirleriniz )

Cevap: BMW E46 Tuning ( fikirleriniz )

Önce M type body kit yap kesinlikle

Çamurluklara M3 ızgara göm

Bagaj üstü M type bitişik spoiler yap abartma arkayı

Arka plakalığı iyi bir kaportacıda düzlet ama orjinalindeki bombe aynı kalsın fiat unolara yapıyorlar onlara benzemesin.

Arka lastiklerin yanak genişliğini düşürüp taban genişliğini arttır ve jantları 18-19 inch Mille miglia 5 kol jantlardan bul.

Ön kaputu foliatec'in Carbon filmlerinden istediğin renge göre kaplama yaptır.

Aracın orjinal egzostunu iptal et yerine sağ sol çift çıkış egzost sistemi yap ama egzostlar 1000CC motorlara göre olanlardan olsun, kasar derlerse 4 çıkış yaparsın.

O saçma yan aynaları iptal edip RR900'ün aynalarından bulup değiştir.

Arka tamponun çamurlukla birleşen kısımlarına hava kanalları aç.

Ön farları angel yap bixenon hazırlıklı kitlerden al ama gidip 3 kuruşluk plastiklerden alma.

Kaputa rally type çekme kilitlerden taktır hoşuna giderse.

Arka stop lambalarını ledli tip olanlarla değiştir.

Yan kapı üzerindeki saçma plastikleri çıkart yine iyi bir kaportacıda orayı doldurt.

Arabanı Lamborgihi Gallardonun sedefli ocean blue rengine boyat.

Camlarını laserle(filmle değil) 1 ton koyult.

Arabaya minimum 5 cmlik AP coilover kit taktır.Yerle arasında bir yatık sigara paketi kadar mesafe kalsın. Sertlik ayarını %65'e getir.

...............

Geçmiş olsun.

Not: Bunları yaparken yaptırdığın insanlara eziyet etme acele ettirme bırak çooook uzun sürsün ama gün be gün kontrol et.

@Ertuğrul Güven;

1998cc motorlu arabaya o kadar masraf yapana kadar, o masrafı alacağı arabanın üstüne koyar M3 alır hiç birşey yapmaz daha iyi. :)

@Ertuğrul Güven;

1998cc motorlu arabaya o kadar masraf yapana kadar, o masrafı alacağı arabanın üstüne koyar M3 alır hiç birşey yapmaz daha iyi. :)

Ne bilem adam fikir istemiş :D

Masrafı çok geliyorsa zaten hiç girişmesin zevk meselesi, benim müşteriler vardı veresiye tuningçiler kovalıyordum dükkandan zevkin veresiyesi olmaz diye.

Parası yoksa zaten photoshopla sınırlı kalsın kimse kimsenin sinirlerini kaldırmasın tuning yapıcam diye :D

Önce M type body kit yap kesinlikle

Çamurluklara M3 ızgara göm

Bagaj üstü M type bitişik spoiler yap abartma arkayı

Arka plakalığı iyi bir kaportacıda düzlet ama orjinalindeki bombe aynı kalsın fiat unolara yapıyorlar onlara benzemesin.

Arka lastiklerin yanak genişliğini düşürüp taban genişliğini arttır ve jantları 18-19 inch Mille miglia 5 kol jantlardan bul.

Ön kaputu foliatec'in Carbon filmlerinden istediğin renge göre kaplama yaptır.

Aracın orjinal egzostunu iptal et yerine sağ sol çift çıkış egzost sistemi yap ama egzostlar 1000CC motorlara göre olanlardan olsun, kasar derlerse 4 çıkış yaparsın.

O saçma yan aynaları iptal edip RR900'ün aynalarından bulup değiştir.

Arka tamponun çamurlukla birleşen kısımlarına hava kanalları aç.

Ön farları angel yap bixenon hazırlıklı kitlerden al ama gidip 3 kuruşluk plastiklerden alma.

Kaputa rally type çekme kilitlerden taktır hoşuna giderse.

Arka stop lambalarını ledli tip olanlarla değiştir.

Yan kapı üzerindeki saçma plastikleri çıkart yine iyi bir kaportacıda orayı doldurt.

Arabanı Lamborgihi Gallardonun sedefli ocean blue rengine boyat.

Camlarını laserle(filmle değil) 1 ton koyult.

Arabaya minimum 5 cmlik AP coilover kit taktır.Yerle arasında bir yatık sigara paketi kadar mesafe kalsın. Sertlik ayarını %65'e getir.

...............

Geçmiş olsun.

Not: Bunları yaparken yaptırdığın insanlara eziyet etme acele ettirme bırak çooook uzun sürsün ama gün be gün kontrol et.

usta yorumu bu , aynen dediklerine katiliyorum , hepsini uygulamaya caliscam, öne Angel Eyes ve arkaya Led , ön tamponlara alt lambalarini degistirip led sistemi düsünüyorum ayni 7 li BMW veya yeni A7 lerde oldugu gibi

Ne bilem adam fikir istemiş :D

Masrafı çok geliyorsa zaten hiç girişmesin zevk meselesi, benim müşteriler vardı veresiye tuningçiler kovalıyordum dükkandan zevkin veresiyesi olmaz diye.

Parası yoksa zaten photoshopla sınırlı kalsın kimse kimsenin sinirlerini kaldırmasın tuning yapıcam diye :D

cogunu ben kendim yapacam zaten , front - heckspiler , seitenschweller satin alacam sadece . birde folye cektircem. Cantlar hazir olursa arabada süper olur olmazsa onlarida alirim. Araba boyama ve folye ceken arkadasim var . Motor felan koymam 320 motoru iyi zaten.

yapmam gerekenler

ön tampon

arka tampon

bagaj ovallik ( kendim yapacam)

yan tampon

photoshopda cizdigim gibi farllarin üstüne sinirli bakis , (bunu kendim kaynak yapacam )

Angel Eyes

Sinyal lambalar

Arka lamba

hava cikislari (kendim yapacam)

Cant (insallah vardir arabada )

Boya/folya

arabayi indirmek , (Tieferlegung)

tekerlek kismini az disari cikartmak ( kendim yapacam)

Ferrari ye yapsan bunu elinden alırdı arabayı. :D

evet haklisin , biri Ferrari ile resimdeki seyle (almancasi anhänger ) gezmis , elinden almislar arabayi :)

2027035.jpg

Ön kaputla asla oynama sinirli bakış falan hikaye,BMW'de ne yaparsan yap çirkin duruyor. Sırf bu yüzden kanına girdiğim en az 5 araç sahibine mahçup oldum ve orjinale çevirmiştik tekrardan.

Tabiiki zevk meselesi ama gerçekten olmuyor.

Kaputun folyolarıda kesinlikle Foliatec olsun, daha kalitelisini arama boşa.

eger böyle bisey yaparsan, elimden geldigince engel olmaya calisirim. BMW'nin güzelim imaji yerle bir olmus, ilerde belki Mühendis olarak BMW'de calisacagim, hicbir BMW'yi kimsenin bu hale sokmaya hakki yok.

Afedersin ama igrencin igrenci olmus...

yok hocam bu ilk denemem photoshopla yani ilk defa Tuning yapmaya calistim , bu biraz abarttili olmus , ama farlari iyi yapmisim kötü yönlerine bakmayin sadece , motor kapaginin far tarafi süper bence , farlarda güzel ama fikirlere acigim.

insallah is yönünden istedigin olur sevinirim :)

aldaki arabaya hastayim

22-04-46-305.jpg

bmwe46hst.jpeg

Ön kaputla asla oynama sinirli bakış falan hikaye,BMW'de ne yaparsan yap çirkin duruyor. Sırf bu yüzden kanına girdiğim en az 5 araç sahibine mahçup oldum ve orjinale çevirmiştik tekrardan.

Tabiiki zevk meselesi ama gerçekten olmuyor.

Kaputun folyolarıda kesinlikle Foliatec olsun, daha kalitelisini arama boşa.

hocam sen anlarsin bu isaretledigim yerlerin hangisi original ?

tehd5pzd.jpg

İkinci resmi göremediğim için yorum yapamam, Emre'nin yorumuna güvenirim orası ayrı.

Ama BMW'lere modifiye yapılmasın cümlesine katılmıyorum, çok çok güzel BMW modifiye örnekleri var, zaman bulabilirsem birkaç tanesinin resmini koyarım buraya.

Bulamadın galiba, bulacağını da sanmam çünkü dediğin gibi bişey olamaz.

Üst Alt