Boniface N'Dong Resmen Galatasaray MP'da - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Boniface N'Dong Resmen Galatasaray MP'da

Cevap: N'Dong Galatasaray'da!

[video=youtube;qUGPIB7SJmQ]https://www.youtube.com/watch?v=qUGPIB7SJmQ&feature=player_embedded[/video]

Ergin hocayı cidden transfer ve takım mühendisliği konusunda çok beğeniyorum.. Adam ihtiyaç olan bölgelere hep kaliteli oyuncuları istiyor.

Adım adım

PG: Jamont Gordon-Engin Atsür- Ender Arslan

SG: Henry Domercant-Göksenin Köksal

SF: David Hawkins-Cenk Akyol

PF: Milan Macvan-İlkan Karaman-Ersin Dağlı

C : N'dong-Furkan Aldemir

Çok dengeli kadro bence.Ama oyun kurma konusunda sıkıntı çıkar mı diye korkmuyor değilim.Has 1 numara yok sanki kadroda.Bunun dışında gerekirse Gordon 2, Hawkins 2 oynayabilir.Ersin 5'e kayabilir.Cenk Akyol 2 oynayabilir.ALternatif çok kadro içinde yani.

Ersin Dağlı daha çok 5 numara olarak kullanılr Ndong transferinden sonra. Ndong en fazla 15 dakika süre alacaktır çünkü.

Orası Barca N'dong kemiksiz 25-30 arası oynar Ergin hoca rotasyon sevmez fazla zaten dar rotasyonla inandığı oyuncularla yüksek sürelerle oynar, fizik olarak 5 yabancımızda buna uygun alınan isimler, yaşlara takılmayalım, fiziksel olarak 25 gibiler(Domercant-N'Dong-Hawkins)

25 gibi falan değil beli dönmüyor adamın eski fiziksel gücü falan da yok maksimum oynayacağı 20 dakika olur sonrasında verim alamayız zaten. Adam eski çabukluğun falan kaybetmiş boşuna polyannacılık yapmayın.

Cevap: Aslan, N'Dong'la Anlaştı İddiası

galatasaray ilk önce yerli transferleri (kiralık olan İLKAN geri geldi ardından ENGİN-ERSİN-CENK) şimdi yabancı için yavaş ama takıma katkı sağlıcak oyuncular N'Dong kesin katkı sağlar hemde baya ii katkı sağlar şimdi domercant olmazsa hawkins bekliyelim görücez

Hayırlı olsun. Yaşından dolayı pek istemiyordum ama hoca istediyse bildiği vardır faydalı olacaktır.

25 gibi falan değil beli dönmüyor adamın eski fiziksel gücü falan da yok maksimum oynayacağı 20 dakika olur sonrasında verim alamayız zaten. Adam eski çabukluğun falan kaybetmiş boşuna polyannacılık yapmayın.

Sezon başlayınca görürüz yine, hafif takımlara karşı dediğin süreler olabilir ama zorluk derecesi artan maçlarda 25-30'u var, N'dong'un güç sorunu asla kariyeri boyunca olmadı, bel konusu ise her oyuncunun bir sıkıntısı olsada bu onun sürelerini doğrudanda etkilemez, Beşok'ta sakat sakat 34 dakika oynadı unutmayalım, Ergin hoca 15 dakikalık yabancı asla almaz bikere, hele arkada Furkan dışında iş yapıcak 5 numarası yoksa.

Senin mantığına göre yıllardır kırık parmak sıkıntıları ceken Domercant'a 15 dakika oynar o zaman, Hawkins'te yaşlı bırakın bu işleri Barca'da rotasyon gereği süresi o kadardı zaten Barca 10 dakika oynayabileceği soylendıgınde kadroya almadı, vazquez, perovıç varken N'dong 30 dakika oynaycak dğil her halde.

Basketbolda takımı transfer polıtıkasını en cok elestıren ksııyım nasıl polyanacı oluyorum anlamadım, sızler Savovıc, Dedoviç geldiğinde bunlar 5. sınıf oyuncular furkan adriyatıkte 20 rib ortalama ıle oynar Dedoviç hıkaye yıllardır beklenenı veremeyen balon dedıgımde herkez bana sallıyordu sımdımı polyanacı olduk, 14 yıl bu spora emek verdım yıllardır seyırcısıyım söz konusu basketbol oldugunda her zaman objektıf olurum, olmaya çalışırım takım ismi önemsemeden.

Ülker'in aldığı Batiste 'de 77 'doğumlu, uzun oyuncularda 34-35 yaşlar o kadar da sorun değil Barcelona bu adamın 1 yıl daha sözleşmesini uzatmak için herşeyi yaptı, fakat biz yıllık ücreti daha fazla verince bizi tercih etti N'dong.. Geçen sene Euroligde yaptığı savunmayı herkes biliyo, en az 20 dk süre rahatlıkla alıcaktır ve çok katkı sağlar takımımıza..

Ndong = Mike Batiste

Hawkins > Bogdanovic

Domercant =Sato

Macvan > Andersen ( Yasindan dolayı bence Macvan daha yararlı olucak)

Bo > Jamont.

Yerli rotasyonumuzda Fenerden daha iyi.

Sezon başlayınca görürüz yine, hafif takımlara karşı dediğin süreler olabilir ama zorluk derecesi artan maçlarda 25-30'u var, N'dong'un güç sorunu asla kariyeri boyunca olmadı, bel konusu ise her oyuncunun bir sıkıntısı olsada bu onun sürelerini doğrudanda etkilemez, Beşok'ta sakat sakat 34 dakika oynadı unutmayalım, Ergin hoca 15 dakikalık yabancı asla almaz bikere, hele arkada Furkan dışında iş yapıcak 5 numarası yoksa.

Senin mantığına göre yıllardır kırık parmak sıkıntıları ceken Domercant'a 15 dakika oynar o zaman, Hawkins'te yaşlı bırakın bu işleri Barca'da rotasyon gereği süresi o kadardı zaten Barca 10 dakika oynayabileceği soylendıgınde kadroya almadı, vazquez, perovıç varken N'dong 30 dakika oynaycak dğil her halde.

Basketbolda takımı transfer polıtıkasını en cok elestıren ksııyım nasıl polyanacı oluyorum anlamadım, sızler Savovıc, Dedoviç geldiğinde bunlar 5. sınıf oyuncular furkan adriyatıkte 20 rib ortalama ıle oynar Dedoviç hıkaye yıllardır beklenenı veremeyen balon dedıgımde herkez bana sallıyordu sımdımı polyanacı olduk, 14 yıl bu spora emek verdım yıllardır seyırcısıyım söz konusu basketbol oldugunda her zaman objektıf olurum, olmaya çalışırım takım ismi önemsemeden.

Ben Barcelona'da oynadığı süreye bağlı olarak söylemiyorumki bunu geçen yıl izlediğim maçlara bağlı olarak söylüyorum. Orada oynayamadı diye burada da oynayamaz diye bir mantık yok yani. Eski temposu falan hiç yok eyvallah küçük maçlarda yine ezer geçer ama ciddi maçlarda ondan yeteri kadar faydalanabileceğimizi sanmıyorum. Lakovic transferi gibi olacak geliyor bana.

Domercant - Hawkins falan hala düzenli olarak oynayan oyuncular ve fiziksel seviyelerinde fazla eksikleri yok Ndong ise öyle değil o açıdan diyorum.

Deodovic - Savovic ikilisini kim övdü yahu bu arada?

Hayırlı olsun Galatasarayımıza...

Yalnız bu sene Basketbol Ligini mi izlesek ne yapsak.. Burdaki rekabet futbolu 2-3 e katlayacak anlaşılan.

Üst Alt