BÖRÜ | Star TV - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BÖRÜ | Star TV

aceleye gelmiş gibi. açıklamadıkları eksik kalan alanlar var. alper çağlar ın yönetmen koltuğunda olmadığı bi filmdi. daha iyi olabilir miydi çok daha iyileri çıkabilirdi bence. neden bilmiyorum ama dizinin bazı bölümleri daha sürükleyiciydi. film içerisinde kopukluklar yaşanıyor. dağ 2 deki ses problemini kaldırmışlar neyse ki ortadan. belki cinemarine kaynaklı bi problemdi ama telsiz konusmaları hiç anlasılmıyodu onda. bunda rahatlıkla duyulabiliyor. flashback ile o soru işaretli alanları giderselerdi efsane olurmuş. filmi yetiştirme çabalarıyla alakalı olsa gerek bu problemde.

aceleye gelmiş gibi. açıklamadıkları eksik kalan alanlar var. alper çağlar ın yönetmen koltuğunda olmadığı bi filmdi. daha iyi olabilir miydi çok daha iyileri çıkabilirdi bence. neden bilmiyorum ama dizinin bazı bölümleri daha sürükleyiciydi. film içerisinde kopukluklar yaşanıyor. dağ 2 deki ses problemini kaldırmışlar neyse ki ortadan. belki cinemarine kaynaklı bi problemdi ama telsiz konusmaları hiç anlasılmıyodu onda. bunda rahatlıkla duyulabiliyor. flashback ile o soru işaretli alanları giderselerdi efsane olurmuş. filmi yetiştirme çabalarıyla alakalı olsa gerek bu problemde.
Film kötü yani kısaca?

biliyosunuz ki 29 ekimde çıkacaktı bu film ama nerdeyse o zaman çekmeye başladılar. sonra oluşan baskıyla aralık 28 e bi şekilde sıkıştırdılar filmi. böyle olunca da eksik birsürü kısım kalmış. düşünemediklerinden değil 2018'e yetiştirme çabalarından pas geçilmiş gibi geldi bana. mesajlar falan iyi ne sağa ne sola bükülüyor film. orda kıvam herkesin içerisinden mesajlar alabileceği bişey olmuş. gidilir bence. en azından çekimler için. standart üstü bi iş gene ülkeyi düşününce.

atatürk detayı ve söyledikleri güzeldi. bütün filmde alamadığım etkiyi o 30sn de aldım mesela. ses tonuyla alakalı bişey sanırım
balyoz esprisi vardı o da iyiydi.

Verdiği mesaj, işlediği konu vs tamamen bir kenara bırakılarak değerlendirilecekse ki öyle değrlendirmek lazım eğip bükmeye gerek yok baya bildiğin kötü bir film, aynı şekilde fetih 1453'te kötü filmdi. Türk filmlerini sinemada pek izlemem, bahsettiğim iki filme de destek olma amacıyla gittim ikisini de bitiremeden çıktım.

Dağ 2'nin çok gerisinde kalmış, üstüne koymasını beklerdim.

Son düzenleme:
Çekim olarak ham. Yani bu ekip için ham. Ama konu olarak ne bekleniyordu ki??? Propaganda filan denmiş ama alakası yok. O gece 2 şey kurtardı memleketi.

1) Ülkücü güvenlik görevlileri

2) Diyanet İşleri Başkanının sela okutma kararını tüm birimlerine iletmesi

kimse zaten iktidar için sokağa çıkmadı. Selanın 15 temmuz için perşembe geceleri okunmaya başlandığını sananlar manasını bilmez zira darülislamda vakitsiz sela okunması cihat çağrısıdır. Erdoğan da şaşırdı zaten. O gece tüm etkin olan önderleri de çok fazla rağbet gördüğünden görevden aldılar. Diyanet İşleri Reisi, Paşalar vesaire... O yüzden bence teknik olarak iyi uçak sahneleri aslında gerçekte olmadı aksiyon için hollywooda selam çakılmış.

Onun dışında hemen hemen birebir yaşananlar kurgulanmış. Bu bir sinema filmi gibi değil de dizi film finali... Öyle bakın destek olmak isteyen gitsin gitmek istemeyen gitmesin zira dizi izleyicisi olmayan bir şey anlayamaz ki bu da teknik olarak sinema filmi olmadığının ispatı...

Üst Alt