Borussia Mönchengladbach Takip Başlığı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Borussia Mönchengladbach Takip Başlığı

Porto Ajax yolunda ilerleyecek Gladbach. Genç oyuncu bulup geliştirmek ile devam edecekler.

Iyi hoş yapsınlar ben de destekliyorum da Allah aşkına şu takıma bi forvet alın yav. Her maç kanser oluyoruz gol yollarında nokta atışı yapan bir herif alın artık. Forvet forvet forvet.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

Porto Ajax yolunda ilerleyecek Gladbach. Genç oyuncu bulup geliştirmek ile devam edecekler.

Iyi hoş yapsınlar ben de destekliyorum da Allah aşkına şu takıma bi forvet alın yav. Her maç kanser oluyoruz gol yollarında nokta atışı yapan bir herif alın artık. Forvet forvet forvet.

Vestergaard gibi mallari almaya devam edecekse, kusura bakma da nah porto ajax yolunda ilerler.

Vestergaard gibi mallari almaya devam edecekse, kusura bakma da nah porto ajax yolunda ilerler.
Sadece onunla kalsalar iyi. Kramer'e falan da 12 bayıldılar salaklar.

Hannover'in dandik stoperi Sane için de 13 Milyon gibi rakamlar konuşuyorlar. Forvet alın ulan forvet yok takımda.

Sadece onunla kalsalar iyi. Kramer'e falan da 12 bayıldılar salaklar.

Hannover'in dandik stoperi Sane için de 13 Milyon gibi rakamlar konuşuyorlar. Forvet alın ulan forvet yok takımda.

ya hakkaten bu mönsingladbachi anlamak güc. Gidip vestergaard gibi KAZMA KÜREK MATKAP ODUN bi stoperi aldilar üstüne de o kadar para bayildilar. Yuh oglu yuh.

Bugün ligin ilk macinda ayriten de ilk derbisinde Köln'ü güzel ve baskili oyun ile yenerek güzel bir sezon acilisi oldu.

Gecen sezondan kalma gol pozisyonunu degerlendirememe sorunu hala devam ediyor. Kopup ve rahatca 3-4'lere gidecek mac 1-0 bitti bugün yine.

Bizim duran top sorunu gibi bu da iyice kronik hale geldi Gladbach da.

Bugün Gladbach ne yapar fikri olan var mı? İç sahada Frankfurt'u yemesi gerekiyor artık ama geçtiğimiz yılki dengesizliğine devam eder mi bilemiyorum. Yakından takip edip son durumu bilen var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Frankfurt ters geliyor son zamanlarda. Demin bayağı polis vardı tren istasyonunda. "Riskli maç" olarak belirlenmiş Frankfurt'un manyak taraftarları yüzünden.

Belki zor geçse bile Gladbach alır diyorum maçı bence. Ama berabere bitme ihtimali de var.

Ben Handikap oynadım ama risk aldığım kuponda :D

sent via GSC

Gladbach uzun yıllar sonra lider oluyor galiba @Can BÜYÜK
IBB maçındaki kötü performanstan sonra yine kabız bir maç bekliyordum açıkçası ama 13 dakika da dağıttık Augsburg'u.

Evet bayağı zamandır liderlik görmemiştik. Rose nin futbol düşüncesi yavaş yavaş oturuyor takımda, iyi bir hoca bulmayı başardılar nihayet Favre hocamdan sonra.

Hava kötü ve yağmurlu ama stad da iyi atmosfer var bugün.

sent via GSC

urn-newsml-dpa-com-20090101-130720-99-01631-large-4-3.jpg

Borussia Mönchengladbach

Stadion_Gladbach.jpg

Bir zamanlar 70'li yillarda hem Almanya hem de Avrupa arenasinda firtina gibi esen Borussia Mönchengladbach takiminin konusunun olmamasi bir GSC ayibidir.

Eski gücüne uzun yillar sonra yeniden yavas yavas ulasmayi basaran nami-diger "Die Fohlen" yani türkce de "Taylar" son senelerde Bundesliga'nin zirvesine oynayan takimlarin arasinda kendine yer edinmeyi bilmistir.

Gectigimiz 2015/16 sezonunda ligin ilk 5 macinda 5 yenilgi ile baslayarak cok kötü bir baslangic yapan Borussia son yillarda edindigi tecrübe ve inanilmaz taraftar gücüyle bunu da atlatip mükemmel bir geri dönüs yapip sezonu 4.sirada bitirip Sampiyonlar Ligi Playoff turu biletini kapmistir. Burada da yeni bir rekor kirmistir, cünkü Bundesliga'da ilk 5 macinin tamamini kaybedip yine de sezon sonunda Avrupa kupalarina katilma hakkini elde eden ilk takim olmustur.

Kulübün tarihi adina yazilacak cok sey var ama kisaca 70'li yillardan bahsedelim. Borussia Mönchengladbach kulüp tarihinin en basarili dönemini bu zaman biliminde yasamistir, bu 10 senelik bölümde Almanya'da bir üstünlük sergileyip lige ambargo kurmustur.

• Bundesliga sampiyonlugu - 1970. 1971, 1975. 1976, 1977
  • Bundesliga ikinciligi - 1974, 1978
  • Almanya kupasi sampiyonlugu - 1960. 1973, 1995
  • UEFA Kupasi - 1975, 1979
  • UEFA Kupasi finali - 1973, 1980
  • Sampiyon Kulüpler Kupasi finali - 1977
  • Kitalararasi Kupasi finali - 1977

Basarilar tabi ki futbolcular ile elde edilir, bu yüzden de bir kac taninmis futbolcudan bahsetmek gerek. Mönchengladbach icin önem tasiyan futbolculardan bazilarini hatirlayalim.

02+-+Jupp+Heynckes+(Borussia+M%C3%B6nchengladbach)+1.png
jupp_heynckes_be3159ad04564bfb90db9e32851ebf9c.jpg

Hepimizin tanidigi futbol adamlarindan biri olan Jupp Heynckes Mönchengladbach dogumludur yani has bir Mönchengladbach'lidir. Kendisi Gladbach'in basaridan basariya kostugu dönemde basrol oynayan oyunculardan biridir ayrica Dünya ve Avrupa Sampiyonlugu da görmüstür Almanya milli takimi ile, Gladbach'in yasayan efsanesi Jupp Heynckes futbolcuk dönemindeki basarilarindan sonra teknik direktör olarak da büyük basarilara imza atmistir. Sampiyonlar Ligi sampiyonlugu (2), Bundesliga sampiyonlugu, Almanya kupasi, Uefa Kupasi gibi her teknik direktörün hayal ettigi kupalarin hemen hemen hepsini kazanmistir.

netzer.jpg
Guenter_Netzer_1305-300x300.jpg

Diger bir taninmis futbolcu ise aynen Heynckes gibi Mönchengladbach dogumlu olan Günter Netzer'dir. Kendisi Gladbach daki 10 senelik döneminde 2 sampiyonluk görmüstür ve sonradan Real Madrid yolunu tutup orada da 2 sampiyonluk elde etmistir. Ayni Heynckes gibi Netzer de milli takim ile Dünya ve Avrupa sampiyonu olmustur 1972 ve 1974 yillarinda. Buraya kadar yollari kesisen bu iki yasayan efsaneyi ayiran faktör futbolculuk dönemlerinin sona ermesi ile basliyor. Heynckes teknik direktörlüge soyunurken Netzer bu adimi hic bir zaman atmiyordur. Bunun disinda 13 yil boyunca Almanya'nin devlet kanali ARD de efsanelesen spor yorumcusu olarak calismistir.

Mönchengladbach maclarini 2004 yilindan itibaren "Borussia-Park" da oynuyor, 54.000 kisilik kapasitesi olan Borussia-Park'in Avrupa maclarinda UEFA'nin güvenlik kriterlerine göre seyirci sayisi 46.500'e iniyor. Ileride istenirse stad 60.250 kisilik kapasiteye cikarilabiliyor. Stad dan bahsetmisken Borussia Mönchengladbach 2006/07 sezonunun acilisini kulübümüz Galatasaray ile yapilan bir dostluk maci ile gerceklestirmistir. Gladbach da yasayan bir Galatasarayli olarak ben de bu firsati kacirmayip tabi ki bu macin yolunu tutmustum. Mactan bir kac kareler, gecen bir internet sitesinde bulmustum.
moenchengladbach_2008_1_coddou__1200px.jpg

6Ditn9H.jpg

Gladbach-Choreo-650x420.jpg

Ts__28_07_06__M%F6nchengladbach_-_Galatasaray_Istanbul_232.jpg

Eski Gladbachli oyuncu Marek Heinz

Ts__28_07_06__M%F6nchengladbach_-_Galatasaray_Istanbul_312.jpg

Ts__28_07_06__M%F6nchengladbach_-_Galatasaray_Istanbul_226.jpg

(Kaynak: 28.7.6 Monchengladbach - Galatasaray Istanbul - PugBowler )

Evet beyler simdilik benden bu kadar, detayli yazmadim, aklima ne geldiyse onu yazdim. Mesela kulüp ne zaman kurulmus falan hic deginmemisim, neyse önemli degil. (1900 da kuruldu bu arada :D)

Umarim bu baslik altinda Gladbach'in yeni basarilarini konusuruz :)
Katılıyorum üstat iyi ki bu başlığı açmışsın. Memleketinden sonra ikametini de bilmek isterim müsaaden varsa üstat??? Düsseldorf taraflarında mı ikamet ediyorsun???

IBB maçındaki kötü performanstan sonra yine kabız bir maç bekliyordum açıkçası ama 13 dakika da dağıttık Augsburg'u.

Evet bayağı zamandır liderlik görmemiştik. Rose nin futbol düşüncesi yavaş yavaş oturuyor takımda, iyi bir hoca bulmayı başardılar nihayet Favre hocamdan sonra.

Hava kötü ve yağmurlu ama stad da iyi atmosfer var bugün.

sent via GSC

UEFA'yı sallamıyor herhalde seninkiler

Üst Alt