Resim_1504167712.jpg


Çaykur Rizespor'da çılgın atan bir oyuncu. 22 yaşında hızlı, çalım atabilen, seri bir forvet

Forvet bölgesinin her yerinde oynayabiliyor. Bayadır aklımda olan bir oyuncuydu konusunu açmak bugüneymiş

Sezon sonu sözleşmesi bitiyor, şuan Rize'de kiralık

25 maçta 15 gol 5 asisti var

Yedek forvet ihtiyacını ucuza doldurabilecek bir oyuncu
 
Brezilya ikinci liginden bulmuşlar bunu. Baya iyi istastik yapmış bizim ikinci ligde.

Merak ettim. Bir ara izlemek lazım neyin nesi diye
 
Birçok kez izledim kendisini; bulunacağı yeri iyi seçen, hareketli ve süratli bir oyuncu. Bir santrafordan ziyade Garry Rodriguez tarzında gole yakın bir futbol oynuyor. Karambol futbolu oynanan 1. Lig takımları için mükemmel bir lavabo açıcı işlevi görüyor.

Ancak Süper Lig'de yedek seviyesinde bir oyuncu mudur ondan bile emin değilim. İlk dokunuşlarında ve oyun zekası anlamında kendisini ciddi anlamda geliştirmeli. Vedat Muriq gibi olabilir sonu Süper Lig'de, hele ki bizde.

Tüm bunlar haricinde Ptt topçularının bir sene 20 gol atıp diğer sezonu boş geçmek gibi kötü bir alışkanlığı da olabiliyor.
 
rize 1mio verip kapmış sözleşmesi 3 senelik. Tehlikeli bi adama benziyor. Bu sene izlenir, seneye 2-3 verip alınır tutarsa.
 
Asıl mevkisi santrafor ama Vedat Muriqi sonrası kanat forvet gibi oynuyor. İnanılmaz hızlı, dripling özelliği de var. Gol yüzdesi gayet iyi.

Bu sene isminden sıkça bahsettirecek belli.
 
Bu tip patlama olasılığı yüksek öngörülen futbolcular, bizim ülkemize gelirken keşke sözleşmelerine ( 3-5M Euro ) opsiyon koydurtsalar da, şu fırsatçı Anadolu kulüp yönetimlerinin ağızlarında sakız olmasak.
 
Üst Alt