Brezilyalı Ronaldo mu, Portekizli Ronaldo mu? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Brezilyalı Ronaldo mu, Portekizli Ronaldo mu?

?

• Kullanılan toplam oy
    14
Cevap: Brezilyalı Ronaldo mu-Portekizli Ronaldo mu?

Bu konunun dışında ama Maradona-Messi kıyaslamasında da çok fark var,sadece dünya kupası ile alakalı bir durum değil.... Karşılaştırmalara o yüzden karşıyım. Futbolcuların eksik yanlarını görmekten ve aşağıya çekmekten başka bir işe yaramaz bu karşılaştırmalar, ego tatmini yapılacaksa. (Genel manada)

Messi kendisi aynen şu ifadeleri kullanıyor mesela :“Maradona’yla kıyaslanmayı asla kabul edemem. Milyon yıl boyunca oynasam da Maradona’nın futbolculuğuna yaklaşamam. Tüm zamanların en iyisi o. Kendimi Maradona’yla karşılaştıramıyorum bile. Ben kendi tarihimi yazmak istiyorum”

Messi veya Ronaldo bırakalım kendi tarihlerini yazsınlar. Yüzyılda 1 gelecek adamlarla neden kıyaslayıp,yaptıkları iyi şeyleri görmezden gelmek için kendimizi zorluyoruz ki....

Celta maçını izleyin Gol nasıl atılır gösteriyo...

Ronaldo'ya hakarettir o Apaçyusu karşılaştırmak...:eek:

Bu anket beni öldürmek için açılmış sanırım... Yahu ayıptır, günahtır, yazıktır... Bugün cristiano'nun hareketlerini hayranlıkla izleyenler bilsinler ki hepsi Ronaldo'nundur aslında. Ve bu arkadaş gibi sırf havaya yapmazdı. Ronaldo o hareketleri yaptığında bilirdiniz ki iki üç oyuncunun beli kırılmıştır. Kaleci ve defans oyuncusunu oyun alanının dışında çarpıştırabilen bir adamdan bahsediyoruz. Bu iyi futbolculuk yanı. Bir de büyük futbolculuğu vardır ki katıldığı 4 dünya kupasında 3 final görmüştür. Bu kadar yazmak ayıp, bilmeyenler en azından şu videoyu izlesinler, belki düştükleri gafleti anlarlar?:(

YouTube - ronaldo amazing skills

Brezilyalı Ronaldo İtalya'ya gidip o defanslara öyle çalımlar atınca çok ağır sakatlıklar yaşadı..:) İtalya'ya gitmeseydi çok daha büyük bir ünü olabilirdi..

Brezilyalı Ronaldo İtalya'ya gidip o defanslara öyle çalımlar atınca çok ağır sakatlıklar yaşadı..:) İtalya'ya gitmeseydi çok daha büyük bir ünü olabilirdi..

Daha 19 yaşında barcelona tarihinin en golcü ismi oldu bir sezonda. İlk sezonunda. 37 golle. Messi daha yeni kırdı o rekoru. Anlamadığım şey Barca nasıl bıraktı ya da Ronaldo neden gitti? Üstelik Cruyff şöyle diyor o dönem;

"Bir metrekare çim alan ve bir top verin. Ronaldo neden dünyanın en iyisi olduğunu size göstersin"

Bu anket beni öldürmek için açılmış sanırım... Yahu ayıptır, günahtır, yazıktır... Bugün cristiano'nun hareketlerini hayranlıkla izleyenler bilsinler ki hepsi Ronaldo'nundur aslında. Ve bu arkadaş gibi sırf havaya yapmazdı. Ronaldo o hareketleri yaptığında bilirdiniz ki iki üç oyuncunun beli kırılmıştır. Kaleci ve defans oyuncusunu oyun alanının dışında çarpıştırabilen bir adamdan bahsediyoruz. Bu iyi futbolculuk yanı. Bir de büyük futbolculuğu vardır ki katıldığı 4 dünya kupasında 3 final görmüştür. Bu kadar yazmak ayıp, bilmeyenler en azından şu videoyu izlesinler, belki düştükleri gafleti anlarlar?:(

YouTube - ronaldo amazing skills

Ne denir ki bu videoya?:)

luis+nazario+de+lima+ronaldo

King :D

Tabii ki Brezilyali ronaldo

ozledik seni Ronaldo

Yonetim Al su 1sene yedekte otursun yeter bize ,

Formasini alacagim!!

Daha 19 yaşında barcelona tarihinin en golcü ismi oldu bir sezonda. İlk sezonunda. 37 golle. Messi daha yeni kırdı o rekoru. Anlamadığım şey Barca nasıl bıraktı ya da Ronaldo neden gitti? Üstelik Cruyff şöyle diyor o dönem;

"Bir metrekare çim alan ve bir top verin. Ronaldo neden dünyanın en iyisi olduğunu size göstersin"

Çünkü Barcelona bugünkü Barcelona değildi..Barcelona'nın Avrupa'yı ve ligi domine ettiği dönemler 2000'li yıllarla başladı...Yani sistem takımı denilen, yıllardır böyle başarılı denilen Barcelona diye bir şey aslında yok..Genelde Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda elenirdi Barcelona o dönemde..Ligde de büyük bir Madrid üstünlüğü vardı..İnter de o dönem çok büyük yıldızları katıyordu kadrosuna..Ronaldo da oraya şampiyonlular yaşamak ve en büyük olmak için gitti..

tabiki brezxilyalı ronaldo 2 sinide izleyip cristiano dienlere söleyecek sözüm yok zaten ama el fenemenoyu izleme fırsatı bulamayanlar tabiki cristianoyu daha iyi görebilirler

Daha 19 yaşında barcelona tarihinin en golcü ismi oldu bir sezonda. İlk sezonunda. 37 golle. Messi daha yeni kırdı o rekoru. Anlamadığım şey Barca nasıl bıraktı ya da Ronaldo neden gitti?

İtalya Ligi'nin çekiciliği muazzamdı o zamanlar... Yani Inter bile, ki Milan ile Juventus'un çok gerisindeydi o dönemlerde, ligin çekiciliği,cazibesi ve paranın çok fazla dönmesiyle Barcelona'nın en iyi oyuncusunu alabiliyordu.Ronaldo'nun farklı bir takımda ki Milan ve Juventus'un gerisinde kalması muhtemel olan bir takımda,farklı bir ligde ki dünyanın en sert liginde, kendini göstermek istemesi bile başlı başına bir büyüklüktür.Şimdikilerin fazla cesaret edemeyeceği bir olgu....

Özledim o zamanları,yıldız kaynıyordu ortalık.Gözlerini Messi ve C.Ronaldo ile açanlar elmalarla armutları birbirine karıştırıyorlar... Ha o zamanlar bir de Zidane diye bir adam vardı.Gerisini siz düşünün artık.

Brezilyali Ronaldo Peleden sonra gelmis geçmis en iyi forvettir. Efsane o adam.

Barcelona'daki ilk ve tek sezonunda 49 maçta 47 gol atmıştı ayrıca Ronaldo..20 yaşındaydı henüz..

dediğim gibi 2 futbolcuyu izleyenler böyle bi tartışmaya girmez hatta ben yaşım dolayısıyla pele ve maradonayı izleyemedim ama izlediğim futbolcular arasında en iyisi ronaldodur tabiki brezilyalısı

Üst Alt