Brezilyalı Ronaldo mu, Portekizli Ronaldo mu? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Brezilyalı Ronaldo mu, Portekizli Ronaldo mu?

?

• Kullanılan toplam oy
    14
Cevap: Brezilyalı Ronaldo mu-Portekizli Ronaldo mu?

İtalya Ligi'nin çekiciliği muazzamdı o zamanlar... Yani Inter bile, ki Milan ile Juventus'un çok gerisindeydi o dönemlerde, ligin çekiciliği,cazibesi ve paranın çok fazla dönmesiyle Barcelona'nın en iyi oyuncusunu alabiliyordu.Ronaldo'nun farklı bir takımda ki Milan ve Juventus'un gerisinde kalması muhtemel olan bir takımda,farklı bir ligde ki dünyanın en sert liginde, kendini göstermek istemesi bile başlı başına bir büyüklüktür.Şimdikilerin fazla cesaret edemeyeceği bir olgu....

Özledim o zamanları,yıldız kaynıyordu ortalık.Gözlerini Messi ve C.Ronaldo ile açanlar elmalarla armutları birbirine karıştırıyorlar... Ha o zamanlar bir de Zidane diye bir adam vardı.Gerisini siz düşünün artık.

Zidane dedin ve tüyler diken diken oldu. Yeni nesile yazık gerçekten. 1995-2005 yıldızları değişilmez sanırım. Ben 11 yaşımda Fransa 98'i izlerken aşık olmuştum futbola. Sonra 15 yaşımda Ronaldo bizi yarı finalde elediğinde, en azından Ronaldo'nun golüyle elendik demiştim. :eek:

Çünkü Barcelona bugünkü Barcelona değildi..Barcelona'nın Avrupa'yı ve ligi domine ettiği dönemler 2000'li yıllarla başladı...Yani sistem takımı denilen, yıllardır böyle başarılı denilen Barcelona diye bir şey aslında yok..Genelde Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda elenirdi Barcelona o dönemde..Ligde de büyük bir Madrid üstünlüğü vardı..İnter de o dönem çok büyük yıldızları katıyordu kadrosuna..Ronaldo da oraya şampiyonlular yaşamak ve en büyük olmak için gitti..

Biliyorum Barca o dönem bu kadar iyi değildi ama her daim İnter'den büyük bir klüp olmuştur herşeyiyle. İnter italyada ancak üçüncü büyüktür. Avrupa kupalarında da hiçbirşey yapamazdı.

İtalya Ligi'nin çekiciliği muazzamdı o zamanlar... Yani Inter bile, ki Milan ile Juventus'un çok gerisindeydi o dönemlerde, ligin çekiciliği,cazibesi ve paranın çok fazla dönmesiyle Barcelona'nın en iyi oyuncusunu alabiliyordu.Ronaldo'nun farklı bir takımda ki Milan ve Juventus'un gerisinde kalması muhtemel olan bir takımda,farklı bir ligde ki dünyanın en sert liginde, kendini göstermek istemesi bile başlı başına bir büyüklüktür.Şimdikilerin fazla cesaret edemeyeceği bir olgu....

Özledim o zamanları,yıldız kaynıyordu ortalık.Gözlerini Messi ve C.Ronaldo ile açanlar elmalarla armutları birbirine karıştırıyorlar... Ha o zamanlar bir de Zidane diye bir adam vardı.Gerisini siz düşünün artık.

Senin söylediklerinde doğru. İtalyanlar o dönem çok iyilerdi. Hatta 2000'lerin başında da Juve ve Milanla şampiyonlar liginde şov yapıyorlardı. Onlardan birine gitse itirazım olmazdı, ama senin dediğin gibi de hedeflemiş olabilir. Büyük topçunun düşünce yapısını anlamak zor...

Sakatlıkları bir değil iki değil. Bir türlü peşini bırakmadı Fenomeno'nun...

ankettende belli olduğu gbi cristiano el fenomenonun kramponu bile olamaz :D

Çünkü Barcelona bugünkü Barcelona değildi..Barcelona'nın Avrupa'yı ve ligi domine ettiği dönemler 2000'li yıllarla başladı...Yani sistem takımı denilen, yıllardır böyle başarılı denilen Barcelona diye bir şey aslında yok..Genelde Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda elenirdi Barcelona o dönemde..Ligde de büyük bir Madrid üstünlüğü vardı..İnter de o dönem çok büyük yıldızları katıyordu kadrosuna..Ronaldo da oraya şampiyonlular yaşamak ve en büyük olmak için gitti..

Cruyff'un 90'lardaki Barcelona'sı da inanılmazdı. Çok korkutucu bir takımdı. Bizle C.L. oynadıkları sezonları hatırlayanlar bilir o takımı,"Rüya Takım" derler: Stoitchkov,Romario,M.Laudrup,Koeman,Guardiola,Nadal,Baquero.Bir dönem Hagi yedek :)

2 kez final oynayıp 1 kez de Şampiyon Kulüpleri alıp ve ligi domine ettikleri(1990/91, 91/92, 92/93, 93/94 lig şampiyonlukları) dönemler oldu hatta....

Ve bu takımla Barcelona, aslında şu anki sistemin sac ayaklarını oluşturdu.

Hatta Hristo Stoichkov'un şöyle bir demeci var: “Guardiola’nın takımı bizimki kadar kudretli değil. Bizim takımda işler sarpa sarınca Koeman, Nadal ve Stoichkov sahneye çıkıp takımı kurtarırlardı. Bu takım oyun biraz sertleşince mental açıdan çok naifleşiyor ve büyüsü kaçıyor. Chelsea ile Nou Camp’ta oynanan maçta bunu yakından gördük.”

Zidane dedin ve tüyler diken diken oldu. Yeni nesile yazık gerçekten. 1995-2005 yıldızları değişilmez sanırım. Ben 11 yaşımda Fransa 98'i izlerken aşık olmuştum futbola. Sonra 15 yaşımda Ronaldo bizi yarı finalde elediğinde, en azından Ronaldo'nun golüyle elendik demiştim. :eek:

O dönemin yıldız oyuncuları çok başkaydı...Maradona'dan sonra dünya futbolundaki "lider","yetenekli" ve "hükmeden" oyuncu profilinin en son olduğu dönemlerdi.Ve bu futbolcuları ve oluşturulan takımları görenler dediğin gibi şanslılar.Şimdi futbol daha tüketimsel bir olgu. "Orgazm noktaları" denilen oyuncular gözde.Çünkü artık oyundan çok "skor odaklı" futbol var. Gözlerini Messi ve C.Ronaldo ile açanları,yetiştikleri şartlar dolayısıyla da anlıyorum; ama şu futbolcuları görenlerden önlerinde eğilmemizi,tapmamızı falan beklemesinler.Hele ki Maradona'yı izleyenlerden.... Bünye kabul etmez bir kere :) Asla Messi veya C.Ronaldo hayranı olmam,olamam...-ama kötülemem de eğer ileri gitmezlerse-

Biliyorum Barca o dönem bu kadar iyi değildi ama her daim İnter'den büyük bir klüp olmuştur herşeyiyle. İnter italyada ancak üçüncü büyüktür. Avrupa kupalarında da hiçbirşey yapamazdı.

Senin söylediklerinde doğru. İtalyanlar o dönem çok iyilerdi. Hatta 2000'lerin başında da Juve ve Milanla şampiyonlar liginde şov yapıyorlardı. Onlardan birine gitse itirazım olmazdı, ama senin dediğin gibi de hedeflemiş olabilir. Büyük topçunun düşünce yapısını anlamak zor...

Sakatlıkları bir değil iki değil. Bir türlü peşini bırakmadı Fenomeno'nun...

Barça o dönem bu kadar iyi olmasa da yine başa güreşen bir ekipti,Inter'den yine üstündü. Inter; Juventus ve Milan'ın gölgesindeydi. Sonra şike skandalları falan derken bir baktık ki Inter canlanmış.Hatta o dönemleri yaşayınca, insan şaşırıyor şu anki duruma...Ayrıca Ronaldo'nun Barça'dan Inter'e gitmesinin geçmişte daha dengesizini Maradona Napoli'ye giderek gerçekleştirmişti. Tabi ki gidiş nedenleri çok farklıydı. Maradona Barça'dan isteyerek ayrılmadı. Aslında Barça'da da mükemmel maçlar çıkarmıştı, ama Kral Kupası finali vardır onların; İspanya Kralı'nın önünde Bilbao'lu oyuncularla tekme tokat kavgası sonunu hazırlamıştır Barcelona kariyerinin.Daha sonra iddia edilen şekilde İtalyan mafyasıyla Napolî'ye kazandırılmıştı "uzaylı". Ve iyi ki de kazandırılmış :)

Brezilya´lı Ronaldo´yo yaklaşabilen , ona bu kadar benzeyen bir tane futbolcu vardı o da kendini yaktı . Ronaldinho´dan bahsediyorum .

Beşiktaşlı Ronaldo :lol:

ronaldo.jpg

C'si olmayan Ronaldo.

Hani şu Barça'dan İnter'e İnter'den Real'e sonra bizim Nihat'a gol krallığı şansı tanımayan Ronaldo futbol EFSANE'si olan Ronaldo

Üst Alt