BSL 21/22 H:12 | Galatasaray NEF 76-86 Fenerbahçe Beko | MS | 11 Aralık - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BSL 21/22 H:12 | Galatasaray NEF 76-86 Fenerbahçe Beko | MS | 11 Aralık

Bunların başında Obradovic varken ve kadroları daha iyiyken hemen hemen bu sezon ki bütçeyle kurulan takımla içeride geçit vermeyip deplasmanda da saplıyorduk. Bugün maçın kaybedilme nedeni hakemlerdir. Bütçe ayağını geçelim.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
yav şu uğursuzlar gitmesin maçlara.
hele biri var önde crespo'nun kulak işaretini filan yapmış maç bitmeden, herifler dalgaya alır tabi

Bu Melo beni atar etmeye başladı. Maçın başında ne yapacağı belli oluyor. Adam maç verme makinesi gibi.

Uzunsuz bence iyi bile direndik.
Ya bu tarz adamlar böyledir zaten. Düşük bütçeli takımsan böyle 2 ucu keskin bıçak adamları getirirsin ve maksimum fayda almaya bakarsın. Adamı geliştirirsin, defolarını törpülersin sonra bir Euroleague takımı elinden alır. Ritm bulup atmaya başlarsa 40 atar, yoksa çember döver maçı da verebilir. Biz bu adama nerede insiyatif alması gerektiğini, nerede top kullanması gerektiğini öğrettiğimizde en kötü Baskonia'da falan alır zaten soluğu.

Ya bu tarz adamlar böyledir zaten. Düşük bütçeli takımsan böyle 2 ucu keskin bıçak adamları getirirsin ve maksimum fayda almaya bakarsın. Adamı geliştirirsin, defolarını törpülersin sonra bir Euroleague takımı elinden alır. Ritm bulup atmaya başlarsa 40 atar, yoksa çember döver maçı da verebilir. Biz bu adama nerede insiyatif alması gerektiğini, nerede top kullanması gerektiğini öğrettiğimizde en kötü Baskonia'da falan alır zaten soluğu.
Ben maçı izleyemedim melo cok mu kötüydü de macin son periyodunda neredeyse oyuna girmedi? Bana bu karar aşırı saçma geldi de yerine oynayan oyuncu göksenin olunca. Bu karar sebebiyle mağlubiyeti ekrem hocaya yazarim ama tabi bilmiyorum performansını.

Ben maçı izleyemedim melo cok mu kötüydü de macin son periyodunda neredeyse oyuna girmedi? Bana bu karar aşırı saçma geldi de yerine oynayan oyuncu göksenin olunca. Bu karar sebebiyle mağlubiyeti ekrem hocaya yazarim ama tabi bilmiyorum performansını.
Bence çok da kötü değildi de, soğukkanlı kalamıyor bazen kritik anlarda, tercih hatalarına neden oluyor o da.

Bence çok da kötü değildi de, soğukkanlı kalamıyor bazen kritik anlarda, tercih hatalarına neden oluyor o da.
Her koşulda ben göksenin'e karşı tercih ederim ben meloyu. En azından hücumda atamasa bile bir tehdit rakip savunma için. Ve biraz ritim buldumu skor potansiyeli cok fazla. Ama goksenin hücumda kara delik savunma desen tuttuğu adam sayi kralı. Son maçlarda ekrem memnun sürekli yapiyor bu hatayi son periyot goksenin'le baslayip unutuyor çıkarmayı. Karşıyaka maçında da akoon purchel'i almamıştı.

Basketin matematiği futbola göre daha basit, bütçe ile doğru orantılı ama attığın taş ürküttüğün kuşa değmiyor o yüzden sırf fenerle yarışalım diye de dipsiz kuyuya girmeye gerek yok.

Sürekli bütçe muhabbeti yapmanında bir mantığı yok bana göre, sen iyi bir organizasyon olursan oyuncularda değerlenir. Şu feneride cok rahat yenerdin. Yıllardır cok kötü yönetilen bir camiayız..

cory higgins, baby dixon, will clyburn, brad wanamaker, wilbekin, daha cok sayılabilir, nerelerden gelmişler bakmak lazım, cok mu para alıyorlardı ilk avrupaya geldiklerinde. elimizde melo, purcell gibi adamlar var, bunlar iyi bir organizasyonda euroleage'e sıçrama yapabilecek oyuncular.. Yıllardır adam gibi bir organizazyon yapamadık, cok para harcamadanda yapılabilir.

Yarı saha hucumlarında hiç yokuz, farkı yarattıgımız bölümde fener cok kötü hucum etti hızlı hucumlardan öne geçtik. iş sete sete dönünce abuk subuk şutlar denedik. purcell salladı bir tane, birde de bost salladı.. orada çak molayı takımı organize et.. 63-58 di galiba..

Nusret 15 senelik arkadaşımdır sapına kadarda Galatasaraylidir. Sinirden güldüğü belli. Herkes küfür edecek değil ya. Hemen kuş muamelesi yapmayın. Ceza yiyecek bir olayda görmedim açıkçası.

Maça gelecek olursak: bütçe farkının önemini gördük yine. Bu takımın kaptanı goksenin ama yıllardır katkı verdiğini görmedim. Sabrının basketbol versiyonu. Hakemlerde sagolsun yardım edince mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

Fenerbahcenin hocası bile çıkıp:mactan once başkan beni arayıp bu maç fenerliler için cok önemli olduğunu beyan etmiş. Şaşırdık mı hayır tabi ki de. Adamların işi gücü Galatasaray.

Üst Alt