Bu Hafta Derhal VAR Hakemlerinin Tamamını Değiştirtmeliyiz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Hafta Derhal VAR Hakemlerinin Tamamını Değiştirtmeliyiz

Bu sene her aşamada, her kademede, her kurulda pisliğin zirve yaptığını görsek ve bilsek de pisliğin görünürdeki merkezi VAR Odasındakilerdir. Kulüp olarak bu hafta ilk olarak bütün VAR ve AVAR hakemlerinin MOUSE’LARINI ASTIRIP annelerinin evine göndermeliyiz. Tamamen yeni bir VAR Hakem kadrosu ile devam edilmeli artık. Bu normal hakemlere de artık ayağınızı denk alın mesajı olur zaten. O Emre Malok, Erkan Engin isimli malum takım holiganı monitör kanaryaları bu ülkede hala hakemliğe devam edebiliyorsa biz başımıza gelenleri hak ediyoruz demektir.

Hakemlik Kanunu çıkmalı

Herkesin hakemlik statüsü sıfırlanmalı

Hakem kadroları yeniden sınavlarla oluşturulmalı. Bu sınavlar için UEFA'nın yaptığı sınavlar esas alınabilir ve IFAB'dan destek istenebilir

Sınavlar yüzde yüz şeffaflıkla yapılmalı ve tüm 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bu sınavlara katılabilmelidir. Ardından bu sınavlarda alınacak puanlara göre hakemler 5 sınıfa (Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig, Amatör) bölünmelidir

Bu sadece orta hakemler için değil yan hakemler ve VAR hakemleri için de yapılmalıdır

Hakemlerin maç performanslarını notlayan gözlemci ekibi yabancı uyruklu bilirkişiler tarafından oluşturulmalıdır. Hakemlik sınavları altı ayda bir yinelenmeli, klasmanlar arası geçişler maç performansından gelen puanlar ve bu ara sınavlarla gerçekleşmelidir

Bunların da ötesinde esas tesis edilmesi gereken malvarlığı konusunda şeffaflıktır. Tüm hakemler düzenli olarak maliye müfettişlerince sıkıca denetlenmelidir

Hakemlik Kanunu çıkmalı

Herkesin hakemlik statüsü sıfırlanmalı

Hakem kadroları yeniden sınavlarla oluşturulmalı. Bu sınavlar için UEFA'nın yaptığı sınavlar esas alınabilir ve IFAB'dan destek istenebilir

Sınavlar yüzde yüz şeffaflıkla yapılmalı ve tüm 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bu sınavlara katılabilmelidir. Ardından bu sınavlarda alınacak puanlara göre hakemler 5 sınıfa (Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig, Amatör) bölünmelidir

Bu sadece orta hakemler için değil yan hakemler ve VAR hakemleri için de yapılmalıdır

Hakemlerin maç performanslarını notlayan gözlemci ekibi yabancı uyruklu bilirkişiler tarafından oluşturulmalıdır. Hakemlik sınavları altı ayda bir yinelenmeli, klasmanlar arası geçişler maç performansından gelen puanlar ve bu ara sınavlarla gerçekleşmelidir

Bunların da ötesinde esas tesis edilmesi gereken malvarlığı konusunda şeffaflıktır. Tüm hakemler düzenli olarak maliye müfettişlerince sıkıca denetlenmelidir
Utopik bir devlette bunlar olur ama bizim ulkede olmaz.

beni rahatsız eden dün yaşanan değil aslında

dün verildi verilmediyi de geçtim

bunun çok çok dha net olanalrı bu sene kaç kez bize verilmedi

aynısı geçen sene başında erden beye konuşana kadar da vardı

var dolayısıyla fenerin 2 sezondur tek bir mağduriyeti ya vardır ya yoktur

bizim ise sadece ben 10 tane hatırlıyorum geçen sene ve bu sene

beni rahatsız eden dün yaşanan değil aslında

dün verildi verilmediyi de geçtim

bunun çok çok dha net olanalrı bu sene kaç kez bize verilmedi

aynısı geçen sene başında erden beye konuşana kadar da vardı

var dolayısıyla fenerin 2 sezondur tek bir mağduriyeti ya vardır ya yoktur

bizim ise sadece ben 10 tane hatırlıyorum geçen sene ve bu sene

Eminim yarın şu pozisyon Antalya kalesinde olsa hiçbir şey olmamış gibi kale vuruşu verilecek

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bu VAR uygulaması Türkiyede yanlış uygulanıyor hep, Yüzde100 olmayan pozisyonlarda VAR devreye girmemeli, yurtdışında uygulama böyle ama bu ülkede VAR eyyamın kralıdır. Ya ülkede VARı kaldırın ya da uygulamayı güncelleyin. Keyfe göre Var uygulaması olmaz. Var canı isteyince devreye giriyor. VAR hakrmleri de hep tecrübesiz hakrmler yani operasyon için uygun hakrmler, böyle saçmalık olmaz.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akşam kafayı yedim eskiden şaibesi oluyordu pozisyonların insan alenen verebilir mi ya dleiriyorum birde rakip takım başkanları fener olunca suspus oluyorlar

hakem atamaları yerine - her hafta kura ile hakem çeksin ev sahibi takımlar- deplasman takımlrıda VAR hakemi çeksin .

her çektiklerinde son 2 hafta onların maçında yer alanlar olmasın.

çok mu saçma ?

Batman'deki Two-Face mantığı - katoik ama bir bakıma adil.

Süper ligde maç bile alamayan derecede hakemlikten uzak bu ucuz satılık şerefsizler milyonlarca euro ve emek harcayan takımların hakkını çalıyor

Üst Alt