Bu Ne Melo Takıntısıymış? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Ne Melo Takıntısıymış?

Yahu tamam ben de çok istiyorum gelsin. Elde takır takır işleyen bir düzen var bozulmasın... Ama en nihayetinde benzerleri olan bir futbolcu bu Melo. Bakıyorum yorumlara; Melo gelmezse Galatasaray benim için bitmiştir diyenden, başkan istifa etsin diyene, yapılan transferler benim için anlamını yitirir diyenden, Melosuz olmaz diyene kadar bir sürü yorum dolmuş forum. Ne zaman Galatasaray'ın önüne geçti bu arkadaş ben anlamıyorum. Evet hepimizin gönlünü fethedecek bir futbol oynadı, hepimiz şampiyonluktaki büyük katkısını gördük ama rasyonel düşüncemize ne oldu? Galatasaray'ın transferde izlediği tavır ortada. 3'e 5'e bakmıyorlar. Gidip neyse parası Amrabat'ı aldılar mesela. Hamit'e azımsanmayacak bir transfer ücreti verdiler. Bu transfer henüz gerçekleşmediyse demek ki iş gerçekten mantık sınırlarını aşan bir noktada.

Bir arkadaş Galatasaray Sözlükte Melo analizi yapmış. Fazla abartılı olmasına ve tamamına katılmamama rağmen doğruluk payı var, biz sadece adamın artılarını görüyoruz evet geriden topu güzel çıkarıyor, risk almaktan korkmuyor, oyun sıkıştığında orta sahada dripling yapabiliyor ama bahsettiğimiz adam Yaya Toure yada Xabi Alonso değil. Bakın ne demiş (Özellikle bolt kısımlara dikkat):

requiescatinpace' Alıntı:
bizden aldığı paranın yarısına, kendisini isteyecek kulüp bulamayacak oyuncu. o yüzden %100 g.saray'da kalacak. şu an transfer pazarlığı ve tatil yapmakla meşgul. hani 300-500bin ne kadar koparırsam kar mantığında. ayrıca kendisinin timsah gözyaşlarına hastayım. bir insan anca bu kadar sahte ağlar. ayrıca sahada yaptığı köpek taklidi kadar sevimsiz,saçma bişey yok. normal sevinsene be kardeşim. riera'yı soyunma odasında pataklaması bile başlı başına bir skandal. bir de savunmada topa kafa vurunca, maçı kazandık zannediyor galiba. bu hırs değil tribüne oynama. demek ki bu çabaları, meyvesini vermiş, herkes kalmasını istiyor. koca sezon 1 asist. öyle böyle değil hücuma inanılmaz katkısı var gerçekten. kendisi orta saha oynuyor hatırlatayım. attığı 12 golün 4'ü penaltı , 4'ü kornerdeki karambollerden. beğenmek zorunda mıyım arkadaş. kendisiyle aynı bölgede oynayan fernandes: 7 gol 16 asist. baroni: 10 gol 6 asist. ayrıca fernandes>baroni>melo. bana göre yeterli bir orta saha değil. fazla defansif.

ister katılın ister katılmayın bu da bir düşünce biçimi.

Ben eminim ki Melo'nun alınması için yönetim maksimum çabayı sarfedicektir. Şu ana kadar transferin gidişatı zaten onu gösteriyo, Fatih Terim'in istekleri doğrultusunda gidip Kayserispor'u bile muhattap kabul edip adamlarla anlaştık. Gerçi Amrabat'da bu transferi gerçekten hakediyordu. Melo da haketmeli. Çünkü biz ona kariyerini bitmekten kurtarma imkanı verdik. Melo'nun kendisi toplamda 5 senelik 4 milyon EU'dan kontrat isteyecekse, menejeri bu transfer için 3 milyon EU, Juventus da atıyorum 10 milyon EU talep edecekse varsın olmasın bu iş. Benzerini hatta daha iyisini bulmak mümkün. Zaten Melo alınmazsa daha iyisi kesin alınacaktır. Çileğe ihtiyacımız kalmamışken görünen o ki hala çilek aranıyor. O parayla çileği şişmiş forvet mevkiine değil de Melo'nun mevkiine alıveririz. Endişeye ve bir futbolcuyu koca Galatasaray takımının önüne geçirmeye mahal yok. Elimizde oluşumu bitmek üzere olan müthiş bir kadro var, Melo veya değil eksik mevkiler gereken oyuncularla tamamlanacak, Fatih Terim memnun edilecekir, kimsenin şüphesi olmasın.

Ha yanlış anlaşılmak da istemem. Melo gelsin gene gelsin, ben de çok istiyorum. Ama akla mantığa uyan ölçülerde hatta bu ölçülerin maksimumunda gelsin. Fakat bize Arap takımı muamelesi yapıyorsa, kabul edilemez taleplerde bulunuyorsa varsın kariyerini başka türlü devam ettirsin. Bize futbolcu gerçekten ama gerçekten çok. Bu yönetim bir dakka durmaz gerekirse Lass'ı, gerekirse Gökhan İnler'i getirir. O sebeple az sakin olup gelişmeleri izleyelim. Transferde rüzgar nasıl 2 günde tersine döndüyse yine aynısı olacak ve taraftarın ağzı kulaklarına varacaktır. Herkesin isyanlarda olduğu dönem söylüyordum yine söylüyorum, Ünal Aysal ve yönetimine güvenim tam. 33 yaşındayım daha bu kadar ne yaptığını bilen kişilerce, aklı başında idare edilen bir futbol takımı görmemiştim Türkiye'de. Şu an itibarıyla arkama yaslandım, elimde biram önümde çerezim, ayaklarımı da uzattım keyifli keyifli izliyorum transfer sezonunu. Siz de öyle yapın.

Cevap: Bu Ne Melo Takıntısıymış?

Ama en nihayetinde benzerleri olan bir futbolcu bu Melo

anlatamıyoruz galiba Melo'nun onemini,

cift yonlu ve motor gibi defansif, harika pas atan ve yuksek teknigi olan, Selcuk'la super ten uyumu olan bu cocugun takım icin ne derece onemli oldugunu anlayacaksınız alınmadıgı zaman, fakat is isten gecmis olacak-

sadece Melo'suz 3 adet macı izleyin -BASKA BIRSEY ISTEMIYORUM-.

Birebir ayni stilde ve ayni pozisyonda, Melo'dan daha iyi olan tek oyuncu; Yaya Toure

Alabiliyor musun? Yok.

anlatamıyoruz galiba Melo'nun onemini,

cift yonlu ve motor gibi defansif, harika pas atan ve yuksek teknigi olan, Selcuk'la super ten uyumu olan bu cocugun takım icin ne derece onemli oldugunu anlayacaksınız alınmadıgı zaman, fakat is isten gecmis olacak-

sadece Melo'suz 3 adet macı izleyin -BASKA BIRSEY ISTEMIYORUM-.

Aynen.

ya her şeyi sallayın, sadece Selçuk'un Melo hakkındaki açıklamalarını dinleyin, bu konunun ne kadar çöp olduğunu anlayacaksınız.

İşte hep benzerini alırızlarla bu noktaya geldik zaten;geçen sene bundan kurtulduk ve başarı geldi.

Takım uyumunun ne kadar önemli olduğu ve takımın en zor alışan noktasının ise defansla hücum bloğu arasındaki orta nokta olduğu biliniyor mu acaba? Gidersin bir oyuncu alırsın 6 milyon bonservis ve 2-2.5 milyon en fazla yıllık verirsin alışana kadar takımın iskeleti çöker ya da hiç alışamaz, diğer yandan sistemi bilen yanında oynayacağı oyuncuları tanıyan bir oyuncu alırsın ne kadar fazla verirsen ver yıl sonu sana kar olarak geri döner.

Adaptasyon ve oyuncu değişimi ne zaman yapılır Melo'nun son demlerine doğru onun yapısında genç ve yetenekli bir oyuncu alınır yavaş yavaş takıma adapte edilir aynı bu seneki Ujfa Dany olayı gibi.

@fatih gelgör

fernandes ve baroni ofansif orta saha melo ise ön libero.

tamam dediklerinin bazılarında haklısında biraz fazla alaşağı etmişsin gibi

SELCUK INAN ;

yüzde olarak hesap yapamam belki ama bu yıl melo ile çok iyi anlaştık. Birbirimizi çok iyi tamamladık. İkimizin toplam gol adedi 25. Saha içinde o beni çok iyi anlayabiliyor. Ben de onu. Gönül ister ki, tekrar birlikte oynayalım. Transferi biterse galatasaray’a çok büyük katkı sağlayacaktır. Özellikle Şampiyonlar ligi için lazım bir isim.

asdasd

@fatih gelgör

fernandes ve baroni ofansif orta saha melo ise ön libero.

tamam dediklerinin bazılarında haklısında biraz fazla alaşağı etmişsin gibi

1q33bl.gif

bu arada sözlükteki o eleman, ne b.k olduğu belli olmayan beşinci nesil bir yazar. sızıntı olabilir, trol olabilir... Bunlardan hiçbiri değilse de, kedi g.tü kadar futbol bilgisiyle ağır saçmalamış.

Hagi-Felipe, Keita-Pino, Song-Meira, Tomas-Servet, Mondragon-Orkun vs. hic tutmadi, tutmaz.

Bizde henuz Melo'yu yollayip Arturo Vidal'i monte edecek bir Conte vizyonu yok. Hoca iyi olsada, yonetim hocaya ayak uyduramaz bu konuda.

Melo-X, yine tutmayacak. Onun icin gerek yok macera aramaya.

hepsine olmasada bir çoguna katılıyorum. her adamın yeri dolar. kendini bir bok sanıp para artisligine giren bir adamı hiç istemem. bize gelmese brezilyanın bel altı takımlarında dolaşıyordu aldıgı paranın yarı fiyatına . herkes gider birileri gelir . sorun yok. bu kadar oyuncunun kopegi oluck bir takım , klup ve taraftar degiliz.

Melo sadece oynadıgı iyi futbolla değil takım arkadaşlarını sahada pozitif yönde etkiliyor. Melo alınmazsa büyük bir güç kaybetmiş oluruz. Melo ayarında bir oyuncu almaya kalksak yıllık 4/5 milyondan az istemez. Bonservisini hiç demiyorum bile.. Melo ne yapıp ne edip üçe beşe bakılmadan hemen alınmalı.

Bu tip yorumları gercek Galatasaraylılar sakın ciddiye almasın kus olabilir

fernandes ve baroni nasıl melo'dan iyi yahu neyin kafası bu.

Adamı 17 maç stad'ta izledim. Müthiş defans katkısı,yüksek top tekniği,hücuma katkısı yadsınamaz.

Melo yoksa selcuk'tanda bir parca eksilmis olur. Herşeyi geçtim adam fene v derbisinde taraftar uyuyorken gaza getirdi taraftarı, taraftar inanılmaz bağırmaya başladı o gazla gol attık la. Bu bile bir katkıdır herkes yapabiliyor mu bunu?

hepsine olmasada bir çoguna katılıyorum. her adamın yeri dolar. kendini bir bok sanıp para artisligine giren bir adamı hiç istemem. bize gelmese brezilyanın bel altı takımlarında dolaşıyordu aldıgı paranın yarı fiyatına . herkes gider birileri gelir . sorun yok. bu kadar oyuncunun kopegi oluck bir takım , klup ve taraftar degiliz.

kimsenin yeri dolmaz, her oyuncu ozeldir kimi tutar kimi tutmaz,

Melo-Selcuk tuttu, bunu bozarsın-boku yersin <-- bu kadar nedt :ka21:

Sakin ol şampiyon, Melo para için gelmiyor kısmı hikaye,biraz medya uyutması,biraz bizimkilerin zaman kazanması.Asıl olan bonservis,o işlere de Melo bakmıyor.

Üst Alt