Bu Sezonun Tek Sorumlusu Sayın Fatih Terim'dir - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Sezonun Tek Sorumlusu Sayın Fatih Terim'dir

Zaten hocamızın 3 senedir teknik anlamda takıma bir şey kattığı maç sayısı 5'i geçmez. Her zamanki insan yönetimi sayesinde 3 yıl önce çöp görünen Donk, Garry, devre arası aldırdığı Onyekuru gibi adamlardan şampiyonluk katkısı aldırdı. Zaman içinde halihazırda takımın içinde bulunan tüm oyunculardan ise sistemsizliği nedeniyle performans kaybı gördü. Bir teknik direktör 3 yılda 6 santrafor aldırıp Adem Büyük dışında hiçbir katkı alamıyorsa burada büyük sıkıntı vardır. Ligi yine iyi kötü, hakem bahanesine sığınacak kadar götürdü. Ama ŞL'de kendine denk, potansiyeli para eden bebebelik Brugge'a karşı 2 maçta da rezilleri oynaması, Porto ve Benfica'nın U21 takımlarına yenilmesi, deplasmanda dengesiz Moskova'ya karşı bile karakter koyamaması artık oyun olarak ne kadar çağdışı kaldığının ispatıdır. Türkiye'de rakipsiz olduğu insan ve medya yönetimi konusunda 2 sezonda çamurdan 2 şampiyonluk çıkarması bu yetersizliklerinin üstüne, bilhassa Avrupa arenasında örtmüyor. Hocamızın Galatasaray'a güçlü olduğu konularda verebilecekleri başkanlık veya daha alt düzey bir yöneticilik makamında çok daha etkin ve ivedi bir şekilde işimizi görür. Camia olarak ligin geri kalan hemen her takımı gibi teknik anlamda Fatih Terim'den çok daha iyisine ihtiyacımız olduğu aşikar. Türkiye'nin en büyük teknik direktörü, 3 yıldır ligin en değerli kadrosuna sahip olup deplasmanda bile bir oyun standartı oturtamıyorsa bu bütçelerin yerli teknik adamlara emanet edilmesinin absürdlüğünü de daha net bir şekilde idrak edebiliriz.

Tamam bu sene formsuz diyelim o zaman o kadarlik kredisi bile yokmu bu sene sampiyon olamayi versin .
kardeşim devlet bankasımı galatasaray kişilere kredi versin profesyonel bir iş yapıyorsan başarılıysan ödülü alırsın başarısızsan işinden olursun ya da cezalandırılırsın ne kredisi?

Fatih terim galatasaraya kredi veriyormu bu zamana kadar sizden çok kazandım birazda kazanmayım diyormu?

Herkes işe profesyonel açıdan bakacak ama taraftar hep duygusal düşünsün hep ona buna prim verilmesi için bir malzeme olarak kullanılsın oldu!

Biri de sormamis ki kendi sahamizda niye hic bir büyük macta tek gol dahi atamadik diye. Sahi niye?

Her sene sifirdan kadro kurmana ragmen takimda sürekli bulunan oyuncularda bile ciddi bir dalgalanma ve ciddiyetsizlik oluyor.

Bu Selcugun hala bir sekilde oynamasi, Belhanda'nin el üstünde tutulmasi, forvetlere bir sürü para vermemize ragmen istenmeyen adam ilan edilen Diagne kadar katki yapmamasi. Dahasi sezona Mariano-Nagatomo-Feghouli-Babel kanatlariyla cikip full ihtiyar ve temposuzlarla oynatmaya calismasi.

FB ve BJK'nin olmadigi ortamda TS, IBFK ve Sivas'in arkasinda kalmak ciddi bir sekilde basarisizliktir. Ic sahada-dis saha fark etmeksizin ayni sekilde baski yiyoruz. Ugultunun tezahürat veya islik olmasi hic etkilemiyor. 2 sene süren ic saha üstünlügümüzü bile yitirdik.

Deplasmanlarda oyun planimiz nedir? Terim'in bazi ufak takim deplasmanlarinda bile galibiyet cikaramamasi neden?

Fatih Hocanin artik gercekten saglam bir antrenör ekibi kurmasi lazim zira böyle sadece günü ve kendini kurtariyor. Galatasaray'in gelecegi icin A takim düzeyinde ben bir calisma göremiyorum. Stoperde Taylan Antalyali'yi oynatip Emin Bayram'i seyircisiz maclarda bile kenarda tutmak ayiptir. Kaldi ki o stopersiz takim 3 dakikada bir Antep'e pozisyon verdi.

kardeşim devlet bankasımı galatasaray kişilere kredi versin profesyonel bir iş yapıyorsan başarılıysan ödülü alırsın başarısızsan işinden olursun ya da cezalandırılırsın ne kredisi?

Fatih terim galatasaraya kredi veriyormu bu zamana kadar sizden çok kazandım birazda kazanmayım diyormu?

Herkes işe profesyonel açıdan bakacak ama taraftar hep duygusal düşünsün hep ona buna prim verilmesi için bir malzeme olarak kullanılsın oldu!
Ben taraftarim benim isim duygusal dusunmek zaten ben Profesyonel dusunebilsem her sene kim iyi top oynuyorsa gider onu desteklerim Taraftarlik basli basina bi duygusallik isi zatenki .Bu sene bu takimin basina gelen pismis tavugun basina gelmemistir coronadir carttir curttur bunlara ragmen azda olsa sampiyonluk sansimiz var Fatih terimin yaptiklarini yapacaklarini yapacak baska bi adma goremiyorum ben Turkiyede ve Avrupada

Muslera Mancini-Prandelli-Tudor-Riekerink-Denizli dönemlerinde de kaledeydi. He Fatih hocanın yönetiminde Muslera'nın performansı über derecede artıyor ve tek başına şampiyon yapmaya başlıyorsa o da ayrı bir yetenek olsa gerek.

Hacı aşırı kötü oynadık uzun bir süre. Ortamız yok yani ya rezalet oynuyoruz ya da yok ediyoruz. Bu kadronun o kadar kötü oynaması sakatlıklar-hakemle vs açıklanamaz. Ya kadro mühendisliği yanlıştı ya da oyuncuların çalıştırılma şekli. Bunda tabii ki en büyük sorumluluk hocanın. Yani suçlanması gayet normal. İlk yarıdaki ş.l. maçları işkence gibiydi korkudan maç izleyemiyorduk. Şampiyon olsak da benzer şeyler söylenmeliydi. Tabii oyun sistemini baya değiştirdik, defanstan topla çıkma kısmını otomatize etme falan sancılı geçti. Seri'nin mevkisi+performansı, Falcao'nun bir türlü randıman vermemesi vs. Bunlar anlaşılabilir şeyler bir raddeye kadar. Pandemi öncesi-sonrası arasındaki makas da bizde aşırı açık. Dediğim gibi ortamız yok.
tudor donemınde musleramıydı kaledeki eray gibi oynuyordu o dönem Ç:=)

Mesele bu sene değil. Mesele uzun vadede FT bize ne katacak? Gelecek sezon başarılı olacak mıyız? Ya sonraki sene? Ben hiç ihtimal vermiyorum. Hatta bu gidişle Terim 2 yıl sonra kümede kalmaya oynatır takımı. Takımın sürekli performansı düşüyor 3 yıldır. Nereye kadar bu? Sonunda Terim bizi kümede tuttu diye sevineceğiz galiba.

Mesele bu sene değil. Mesele uzun vadede FT bize ne katacak? Gelecek sezon başarılı olacak mıyız? Ya sonraki sene? Ben hiç ihtimal vermiyorum. Hatta bu gidişle Terim 2 yıl sonra kümede kalmaya oynatır takımı. Takımın sürekli performansı düşüyor 3 yıldır. Nereye kadar bu? Sonunda Terim bizi kümede tuttu diye sevineceğiz galiba.

Terim hiçbir zaman gelecekle ilgili plan yapmadı ki. Hep günü kurtarma üzerineydi herşey. Ama hakkını vermek lazım bu işi de iyi yapıyor. Kümede tutma gibi bir durum olmaz. Biraz ağır olmuş o.

En fazla 2 senesi var Terim’in. Sonrasında emekli olacağını düşünüyorum.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Lig hebele hübele hakem makem neyse de,
AAK üstadın deyişiyle Avrupa'da yalnızca 1 gol atmamız ve takımın kondisyon seviyesinin CL'de yer alan 32 takımdan 31 veya 32. kulüp olarak ortaya çıkması rezaletini gündeme getirmek gerek.

Terim hiçbir zaman gelecekle ilgili plan yapmadı ki. Hep günü kurtarma üzerineydi herşey. Ama hakkını vermek lazım bu işi de iyi yapıyor. Kümede tutma gibi bir durum olmaz. Biraz ağır olmuş o.

En fazla 2 senesi var Terim’in. Sonrasında emekli olacağını düşünüyorum.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

iki sene değildir de 4 senedir. Elbette Terim’in o kadar vakti kalmadı ama bu performans grafiği oraya gidiyor. Yukarı gitmiyor yani. Yukarı gidecek mi? Bir taraftar olarak bilmek istiyorum. Ama hiç ihtimal vermiyor doğrusu. Terim daha siddin sene başarılı olamaz. Işık vermiyor adam. Dünyanın masrafını yapıp sürekli geriye Gitmek kabul edilebilir değil.

Ben şampiyonluğunda da değilim. Çok şampiyonluk gördüm, bir çoğu Terim ile. Ama son yıllarda şampiyonluklara sevinemiyorum bile. Oh, bu sene de kıçı kurtardık modundayım.

Su yorumlara oluyorum ya bu 3.senesi gorende geldiginden beri hep 6 veya 7. Olmusuz sanir. bu adam 3 te 2 yapti sen neyden bahsediyonki hatta cok kucuk bi ihtimal olsa bile 3te 3 yapma sansida var.Adam geldiginden beri Ful sampiyon oluyoruz ikinci Devre bayada iyi gidiyorduk ama 3 aylik ara bize yaramadi .Bana oyun Moyunda demeyin sampiyon yapti mi 2 sene boyunca yapti bu sene olamayiz diger senede boyle devam eder o zaman derizki hocam yeter artik buraya kadar .Bu Klubun efsanesini ilk basarisizliginda kapi disari mi edecek bu taraftar .

Su yorumlara oluyorum ya bu 3.senesi gorende geldiginden beri hep 6 veya 7. Olmusuz sanir. bu adam 3 te 2 yapti sen neyden bahsediyonki hatta cok kucuk bi ihtimal olsa bile 3te 3 yapma sansida var.Adam geldiginden beri Ful sampiyon oluyoruz ikinci Devre bayada iyi gidiyorduk ama 3 aylik ara bize yaramadi .Bana oyun Moyunda demeyin sampiyon yapti mi 2 sene boyunca yapti bu sene olamayiz diger senede boyle devam eder o zaman derizki hocam yeter artik buraya kadar .Bu Klubun efsanesini ilk basarisizliginda kapi disari mi edecek bu taraftar .

Çocuk gibi yapboz oynuyor Galatasaray takımını üzerinde. Çok pahalı takımlar kuruyor ve başarı gelmezse büyük zarar Görüyoruz. O masrafları yapıyorsan şampiyon olmak zorundasın zaten. Yoksa kulüp bataklığa saplanıyor. Biz artık daha düşük bütçeli bir sistem oturtmalıyız. Hem şampiyon olamazsak zarar görmeyecek, hem şampiyonluğa oynayabilecek sistemi olan bir takım olmamız gerekiyor. 3 milyon Euro maaş alacaksın, 4 milyon Euro alan çöpler isteyeceksin. Sonra habire yaptığın değişikliklerle son dakika maç vereceksin. Eleştiri almayacaksın. Hayat FT’ye güzel.

Bu maliyetleri daha fazla kaldıramaz kulüp. Artık ne kadar çabuk bu yeniden yapılanmaya gidersek o kadar iyi olur. Terim ile devam etmek zaman kaybından başka bir şey değil. Elbette kiminle çalışacağına yönetimler karar verir. Bizim tasarrufumuzda değil. Ama benim fikrim Terim bundan sonra asla başarılı olamaz. 70 yaşına geliyor zaten, olmasa da olur. Emeklilik yaşında adamsın. Git emekliliğini yaşa.

Çocuk gibi yapboz oynuyor Galatasaray takımını üzerinde. Çok pahalı takımlar kuruyor ve başarı gelmezse büyük zarar Görüyoruz. O masrafları yapıyorsan şampiyon olmak zorundasın zaten. Yoksa kulüp bataklığa saplanıyor. Biz artık daha düşük bütçeli bir sistem oturtmalıyız. Hem şampiyon olamazsak zarar görmeyecek, hem şampiyonluğa oynayabilecek sistemi olan bir takım olmamız gerekiyor. 3 milyon Euro maaş alacaksın, 4 milyon Euro alan çöpler isteyeceksin. Sonra habire yaptığın değişikliklerle son dakika maç vereceksin. Eleştiri almayacaksın. Hayat FT’ye güzel.

Bu maliyetleri daha fazla kaldıramaz kulüp. Artık ne kadar çabuk bu yeniden yapılanmaya gidersek o kadar iyi olur. Terim ile devam etmek zaman kaybından başka bir şey değil. Elbette kiminle çalışacağına yönetimler karar verir. Bizim tasarrufumuzda değil. Ama benim fikrim Terim bundan sonra asla başarılı olamaz. 70 yaşına geliyor zaten, olmasa da olur. Emeklilik yaşında adamsın. Git emekliliğini yaşa.
Ama genelde her zaman basari geliyor zaten basarisiz oldugu bi fonem var diye oturluyorum diğer donemleri hep sampiyonluk ezbere konusmaktan vazgecmek lazim.

Muhtemelen 2011'de geldiğinde de başarılı olamayacağını düşünüyordun 2017'de de. Doğru mudur?

Fatih hoca her gittiğinde kulüp ve taraftar arasında büyük bir kaos bırakarak gitmiştir. Korkarım gittiğinde yine bir kaos bırakacak. Çünkü hoca 3 kere takımın başından ayrılmış, gittikten sonraki sezonlarda şampiyon olamamışız. Böyle bir istatistik de var. Şimdi diyorlar ki Riekerink, Tudor şampiyon mu yapmış takımı. Yahu onlara iyi hoca diyen mi var? Bir tanesi yokluktan takımın başına geçmiş beden hocası. Diğeri paok, karabük gibi takımları küme düşmekten kurtardı diye seçilen vasat Tudor. Ki Tudor bizdeyken kötü değildi. Gitmeden önce liderin sadece 1 puan arkasındaydık ikinci yarı fikstür avantajı bizim lehimizeydi bunu da unutmayalım.

Şimdi gelir Pro-Terimciler yine bir bahane bulur ben de meyve kokteylimi içerek mesajlarına katıla katıla gülerim.

Ben Fatih hocanın her sene Temmuz'u sonra Ocak ayını ardından tekrar kısır döngüye girermiş gibi ertelemesinden bıktım. Ee şampiyon oluyormuş. Barça'nın başına sokaktan bir adam koy o da ilk 2'nin dışına çıkmaz zaten.

Üst Alt