Bu Stat Bize Extra Extra Large | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Stat Bize Extra Extra Large

Daha önce de tartışıldı, topicler açıldı, maç topiclerinde üstünde duruldu ama yine de değişen birşey yok. Hatta bilet fiyatlarının ucuzladığı, maçın başlama saatinin daha da ileriye alındığı bir haftada Gaziantepspor gibi önemli bir takıma karşı oynarken neredeyse kapasitenin çeyreği kadar dolulukta kişi izledi maçı Aslantepe'de. Hangi Aslantepe'de mi? Yıllardır Galatasaray taraftarının hasretle beklediği, yolunu gözlediği, günlerce yapımını kare kare takip ettiği, koyulan her tuğlasının canlı canlı izlendiği bir Aslantepe'de boş kaldı tribünler ve kalmaya da devam ediyor.

12 milyonluk şehirde yapılan türlü türlü anketlerde en fazla taraftara sahip olduğu söylenen Galatasaray bırakın stadın tamamını doldurmayı 40000 rakamına bile ulaşamadı sezon başından beri. İşin enteresanı kombine alanlar bile gitmiyor maça. Madem gitmeyecektin neden aldın, gitmiyorsan eğer ver başkasına da en azından oturduğun yer boş kalmasın. Bu kadar skor endeksli bir taraftar olmamalı Galatasaray seyircisi.

Fenerbahçe 10 yıla yakın zamandır büyük kapasiteli bir statta oynuyor ama en iddiasız, en kolay lig maçlarında bile dünkü gibi boş bir statta oynamadılar. Belki sıradan Türkiye Kupası grup maçlarında oynamışlardır ama ligde hiç rastlamadım. Tamam stada ulaşım zor, dönüşler sıkıntılı belki ama yine de bu kadar boş olmaya bahane değil. Olimpiyat Stadında oynadığımız sezon bile daha fazla sayıya ulaşıyorduk ki Tamas-Petre-Bratu vs gibi rezalet kadroya rağmen. Üstelik Olimpiyat Stadının o dönemki ulaşımı Aslantepe'den kat be kat beterdi.

Artık daha mantıklı çözümler üretilmeli ve bir şekilde o stat doldurulmalı. Forum olarak da daha organize olmalıyız ve taraftarı stada çekebilecek şeyler üretmeliyiz. Forum olarak bir taraftar grubu da kurulabilir belki de. Her iç saha maçında eleleme rezil oluyoruz. Hep bu şekilde gidecekse bence düşük kapasiteli bir stat daha yapılsın ve çok önemli görünen maçlar harici maçlar o küçük statta oynansın.

Cevap: Bu Stat Bize Extra Extra Large

Maç hafta içi. Yer Seyrantepe. Başlangıç Saati 20:30 Bitiş takriben 22:30 Staddan çıkarken dağcılık yapıyorsun yada otoparkta sabah namazı kılıyorsun. F7 nin stadı Söğütlüçeşmede. Trenle maltepe 25 dk. Metrobüsle avcılar 30 dk. Kadıköy meydandan anadolu yakası ayağının altında avrupaya geçmek için vapur ve motor seferleri var. Üstelik stadda mahsur kalmıyorsun. Bizim bağlantı yollarımız stad çevresinin düzeni bitsin emin ol o çekirdekçileri katlarız. Bekle ve gör. Ha bir notumda bizim her maçımızı Ya pazar akşamına yada haftaiçi uygunsuz saate veren tff ye başaramayacaksınız. O stad eninde sonunda dolacak. Lütfen şu Angutlarla negatif yönde kıyaslamalarda bulunmayalım.

Stad topiği açılmasın artık. Stada gelme kültürünü zamanla edinicez. Azcık bekleyin yahu.

Bu alışkanlık geçen sene edilemedi ne yazıkki bazı şeyler başarıylad doğru orantılı başarılar gelmeye başladıkça o stad daha çekici gelecek insanalara. İçerdeki Muhteşem ambiansın dışarıdaki iz düşümüde bir okadar kötü görüntüler içeriyor. Herşey zamanla rayına oturacak ve Arenada taraftar için bir ASY havasını yakalayacak. Hem unutulmamalıki şartlar böyleyken bile ASY nin en az 1,5 katı seyirci geliyor bu stada.

Stad topiği açılmasın artık. Stada gelme kültürünü zamanla edinicez. Azcık bekleyin yahu.

kapasitenin çeyreği kadar

35.000 kişi yarısından fazla oluyor. Tek sorun kameranın çekti karşı bölüm. Orası boş durunca stad komple boş gibi duruyor gerçekten kötü bir görüntü. Oranın fiyatlarını kırmak lazım. Ayrıca akşam 8.30 fln saatler saçma. Ara sıra gündüz maçları da olmalı.

Şu anda bırakın stada gitmeyi doğru dürüst maç izlemiyorum çünkü eskisi gibi zevk almıyorum.anlıyorum gitmeyenlerı.nasıl olsa masa başında anlaşmalar yapılmıştır.

35.000 kişi yarısından fazla oluyor. Tek sorun kameranın çekti karşı bölüm. Orası boş durunca stad komple boş gibi duruyor gerçekten kötü bir görüntü. Oranın fiyatlarını kırmak lazım. Ayrıca akşam 8.30 fln saatler saçma. Ara sıra gündüz maçları da olmalı.

bencede gündüzleri de olmalı maçlar, ingiliz ligi şöyle bizimki böyle diyoruzda, adamların ligine öyle bi özeniyorum ki :)

İnsanlar sorunları abartarak birbirine anlatırsa yazarsa ederse medyada zaten buyuk destek buluyor bu olay taraftar gidicekken gitmekten vazgeciyor. Yahu neden dagcılık yapıyosun ne sabah namazı ya sen stattan cıkmayı bilmiosun ya bana hiç denk gelmedi.Kac kere maca gittim şu statta hiçbirinde aşırı bi sorun yaşamadım.Tabiki kalabalık oluyormu oluyor bazen ama okadar olsun ya . Sanki bu abarta abarta yazanlar eskiden samiyende degilde emirates te mac izliyorlardı sanırsın. Gayet rahat stat ben hiçbir zaman aşırı sorunla karşılaşmadım kız arkadaşımla gitmemem ragmen ve yakın cevremdende duymuyorum buyuk bi sıkıntı. Abartamayın artık degerlerinize sahip cıkın biraz be. Stat rahat kardesim herkesin gidip gormesi lazım.Aralıkta ben askere gidicem bu yuzden kombine almadım.Ama donunce ilk işim kombine olucak yollar hiç yapılmasa bile! cunku şuan bile turkiye standartlarının cok ustunde mac izliyoruz. Taraftar stadı doldurucaktır hele bi alışsın hel bi şu milletin gazına gelip gelmiyenlerde gelsin 40 bin kombine yaparız her sezon goruceksiniz.

Ayrıca tvden oyle gozukuyor ve ben resmi rakamlara inanmıyorum 35000 diyor mesela ama bakıyorum statta tribunlere kesin 40bin ustu doluluk var.

herşeyi şu şikeciler ile kıyaslayıp durmayın, ne kadar çok büyütüyorsunuz bu adamları şikeciler şöyle,şikeciler böyle,şikecilerin maçına şu kadar kişi geliyor,bu kadar kişi gidiyor.

Stad 53.000 kişilik diyorlar ama Tvden baktığımızda stad 60-62.000 kişilik gibi duruyor sanki.:confused:

Oradaki boşlukları görüp de yorum yapıyorlarsa YUH diyorum. 35.000 kişiden bahsediyoruz. O kombineleri alıp da gelmeyenlerin de aklından şüphem var. Yahu sadece maddi yardım diye bilet mi alınır. Ver başkası gelsin o zaman, sonra uğraşıyoruz burada, stadda 10.000 kişi var zannediyorlar

Gündüz maçını unutun. Türk futbolunun en büyük sorunlarından birisi de LİGTV dir

taraftara laf yok simdilik 35 bin kisiye oynuyoruz zamanla full dolacaktir stadimiz.. az sabir..

Emrah, dürüstçe cevaplamanı istiyorum Arenada maça gittinmi? Eğer bir sefer gitseydin illallah ederdin. İnsanlığından çıkıyor insan o çıkış rezilliğinde. Bu hafta yaya yolu falan yapıyorlar ama hikaye gelenlerin neredeyse tamamı (mecburen) metroyu kullanıyor cücük gibi delikten geçiriyorlar insanı. Özel arabanla gelsen ayrı dert iki kişinin yan yana çıkamıyacağı 5 katı penceresiz merdivenlerden çıkmak zorundasın, çıkıver nolucak dediğini duyar gibiyim. Değil işte ilerlemiyor nefessiz milim milim ilerliyor. Metro? Öyle gazetelerde okuduğunuz gibi 6 dk da geliyor lafı hikaye, 1. saate yakın metro beklemesi binmesi sürüyor.

Örneğin kombine kartım olmasına rağmen 20:30 daki maça işten çıkıp gitmek zulüm gibi olduğu için gitmedim. Metro metrobüs minübüs yapmam gereken aktarmalarla gece 1:30 2:00 gibi evde olunca isyan edesi geliyor insanın ertesi gün yine erkenden kalkmaya.

Herşeye rağmen gidiyoruz gidiliyor ve 35 bin ortalamaya oynanıyor o yüzden ekran karşısından yorumlamayalım, kolay gözüküyor ordan.

Ben cevap vermeye gerekli görmedim. Adam sabah namazına kalma işini bile ciddiye alıp ben hiç kalanı görmedim o olsa olsa nafile namazdır diyor. :)

Emrah, dürüstçe cevaplamanı istiyorum Arenada maça gittinmi? Eğer bir sefer gitseydin illallah ederdin. İnsanlığından çıkıyor insan o çıkış rezilliğinde. Bu hafta yaya yolu falan yapıyorlar ama hikaye gelenlerin neredeyse tamamı (mecburen) metroyu kullanıyor cücük gibi delikten geçiriyorlar insanı. Özel arabanla gelsen ayrı dert iki kişinin yan yana çıkamıyacağı 5 katı penceresiz merdivenlerden çıkmak zorundasın, çıkıver nolucak dediğini duyar gibiyim. Değil işte ilerlemiyor nefessiz milim milim ilerliyor. Metro? Öyle gazetelerde okuduğunuz gibi 6 dk da geliyor lafı hikaye, 1. saate yakın metro beklemesi binmesi sürüyor.

Örneğin kombine kartım olmasına rağmen 20:30 daki maça işten çıkıp gitmek zulüm gibi olduğu için gitmedim. Metro metrobüs minübüs yapmam gereken aktarmalarla gece 1:30 2:00 gibi evde olunca isyan edesi geliyor insanın ertesi gün yine erkenden kalkmaya.

Herşeye rağmen gidiyoruz gidiliyor ve 35 bin ortalamaya oynanıyor o yüzden ekran karşısından yorumlamayalım, kolay gözüküyor ordan.

Üst Alt