Bu Takımın Sorunu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Takımın Sorunu

Takimin kapasitesi kIsitlI olabilir, tartisiriz. Ama maksimum potansiyeli kullanmadigimiz net ortada..

- Her önemli mücadeleden kacinan Hakan Balta ve Semih Kaya ile mi golleri engellemek istiyorsun?
---> Her duran topta neden Sinan Gümüs Yalcin Ayhan'i tutup Sabri Mehmet Batdal'i tutuyordu, basit soru. Varmi baska cevabi? Ne ise yarar stoperlerimiz?
---> Besiktas macinda Hakan Balta aynisini yapmisti. Ilk gol pozisyonunun icinde Chedjou var, ama Chedjou'nun üstünde yükselen 2 oyuncu var. Balta denilen stoperimiz ise ön diregin daha da ilerisinde takiliyor bombos, o gün resimler paylasmistim

- Sabri denen adam aldigi her topu nerdeyse rakibe gönderiyor.
--> Elindeki Carole her topu olumlu kullanirken, Sabri sürekli yeteneksiz oldugundan topu uzun kullanarak rakibe atarak
--> Tehlikeli orta acilacak yerlerden kafasini topa sokup ceza sahasinda 1 oyuncu olmasina ragmen yine de orta acar, topu rakibe teslim eder

- Selcuk Inan forvet ve stoperlerin arasinda girerek orta saha'yi bombos birakir, bombos.
---> Bugün De Jong stoperlere gelip top aliyor, önünde orta saha da kimse yok, Selcuk Eren'in yaninda takiliyor cizgi halinde

Bizim sorunumuz Bruma, Chedjou, Eren, Sneijder, Carole gibi oyuncular degil, bu tip takim oyununu baltalayan yeteneksizler.

Takim dedigim gibi kIstItlI potansiyele sahip olabilir, ama maksimum potansiyeli futbolu oynamasini bilen, teknik kapasitesi bilenler ile gösterebilirsin.

Haftalardir diyorum: Muslera-Linnes-Ched-Serdar-Carole-Tolga-Nigel-Bruma-Wes-Podolski-Derdiyok

Linnes'i kullansan Sabri'den daha mi kötü oynayacak? Sabri'yi bilmiyormuyuz sanki bizler? (Bazi arkadaslar bilmiyorda ama genel icin konusuyorum)

Aciklayin arkadas, bugün 2 stoper niye rakip takimin en uzun oyuncularini tutmaktan kacinir? NEDEN? Soru basit!

Kontra atak oyniyan takimlara karsi Bruma sag acik'ta, Podolski sol acik'ta oynamasi gerekiyor, suan oynadigimiz seklinde 2side iceriye kat ediyor, iceride zaten Sneijder, Selcuk ve Eren oldugu icin ora doluyor ve pozisyon uretemiyoruz.

Boyle takimlar'a karsi, cizgiye inip orta acan kanat oyuncularimiz lazim, bizim bekler orta acmayi bilmedikleri icin kanatlarin iceriye girmesiyle kanatlardan gelip rakibi bogamiyoruz.

Bide stoperlerimizin hepsini toplasan, butun artilarini toplasan yarim stoper yapmaz.

Ben kimin ne edip etmediginden bahsetmiyorum. Sadece elindeki adamlari dogru degerlendirip maksimum verim almak lazim.

Sabri, Hakan, Semih gibi oyunculardan nasil verim alacaksin arkadas? Allah askina ya stoper oyuncularimiz duran topta Batdal'i Sabri'ye teslim ediyor. Buna dur diyecek biri yok mu?

Son soruda problemin futbolcudan değil antrenörden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü kimin kimi tutacağı bellidir. Hakan'a sen Yalçın'ı tut demişse o onu tutardı. Ama bay riki belli ki rakibi iyi incelememiş alan savunması yapmış yine Ched-Serdar gibi Semih-Hakan'a göre hava toplarında etkili stoperlerin ikisini birden dışarıda bırakmış. En kötü Ched'i alıp birine Ched'i, birine De Jong'u verebilirdi. En kötü serbest vuruştan yenen gole engel olunabilirdi.

Ben kimin ne edip etmediginden bahsetmiyorum. Sadece elindeki adamlari dogru degerlendirip maksimum verim almak lazim.

Sabri, Hakan, Semih gibi oyunculardan nasil verim alacaksin arkadas? Allah askina ya stoper oyuncularimiz duran topta Batdal'i Sabri'ye teslim ediyor. Buna dur diyecek biri yok mu?

Iste sorun o, edip etmedikleri yuzunden gol yiyoruz. Hic birinde 5 gram akil yokmusda ulan sabri 1,50 boyunla 1,98lik adami nasil tutacan ben tutim dememis, iste bu yuzden kaybediyoruz devamli.

Dur diyen olmaz, Semih GS'nin evladi olarak goruluyor, Hakan Balta'da savunma bakani ilan edildi.

Katilmiyorum.

Chedjou tonca hata yapabilir, ama nedense her pozisyonda rakip takimin uzunlarini, tehlikeli oyuncularini tutuyordu, yine Besiktas macini örnek veririm. Atiba ve Marcelo birden Chedjou'nun üstüne cikti..

Söyle birsey var; JOR Chedjou'ya bunu diyebiliyorsa, Balta ve Semih'e neden demesin? Inandirici gelmiyor.

He diyelim ki haklisin ve demiyor; Bir stoper mac esnasinda kendisi bunu anlamaz mi? Cougunuz futbol oynadiniz heralde.

@Güray

Son düzenleme:
BJK maçında JOR'un dersine iyi çalıştığı belliydi. Orada rakibin duran toplarda hangi oyuncuları tehlikeli olacağını analiz edip ona göre adam savunması yaptırdığı ortadaydı zaten. Bugün ise tamamen alan savunması vardı duran toplarda muhtemelen JOR rakibin bu etkinliğini hiç değerlendirmemiş zaten, komple alan savunması yapıyorsa takım, Hakan veya Semih tutup adam savunması yapamaz, yapsa ve kendi bölgesindeki adam gol atsa bunun hesabını veremez. Evet bizde futbol oynadık o yüzden böyle kolay değil o işler adam adama savunma olsa ve Sabri-Yalçın'ı eşleştirse hoca dediğin doğru ama alan savunması yaptığı için insiyatif kullanma hakları olmaz. Burada hatanın tamamı hocada Yalçın ve Mehmet'e birebir verip geri kalanlara alan savunması yaptırmalıydı.

Örnegin ben Semih Kaya olsam ve taktik ne olursa olsun Mehmet'i Sabri ile görüyorum, müdahale ederim, uzak oyna ona birak ben yakin oynuyorum derim.

Cok macin örnegini veririm ya, Balta yine BJK macinda golde bakin nerde takiliyor, savunma ile alakasi yok gol oldugunda (1. gol)

Bu 2 arkadas gollerde hatali gözükmemek adina hep tehlikle pozisyonlarda kacak oynuyorlar, yillardir böyle.

Takimin sorunu mac seciyor olusu... Bi bakiyorsun adamlar bi mac oyle bi basliyorlarki rakibi press Île bogup (selcuk sneider hepsi) dikine oynuyorlar ama ertesi hafta 'asagi kasaba kasimpasa' havasinda oynuyorlar... Sorun burada...

+ ben Galatasaray takimin beki olsam ve her iki kanat oyuncusuda iceri girerek oynasa kafadan her mac en az 1 asistle oynarim... Adamlar kac haftadir orta acamiyor halbuki Erenin kafaya yerlestirsen o yapistiracak zaten. Son boyle ortayida Sneijder vermisti galiba...

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Ched in sakat olup olmadigini bilmeyerek soyluyorum takimda hava topunda en etkili isim chedjou.okadar hafta durup batdal gibi isimin oldugu macta oynamamasi skandal otesi.eren sinan selcuk cok duragan oyuncular.sneijder kaleden cok uzakta ve genellikle sol acik oynatilmasa da oyle oynuyor.oyunda herkes topa bakiyor bir kisi topsuz kosu yapmiyor.biz iyi savunma yapan hic bi takimi kolay kolay yenemeyiz. Takimda revizyon sart cok yuksek bedel verdigimiz oyuncular 0 katki ile oynayip takima zarar veriyor.

Takimin kapasitesi kIsitlI olabilir, tartisiriz. Ama maksimum potansiyeli kullanmadigimiz net ortada..

- Her önemli mücadeleden kacinan Hakan Balta ve Semih Kaya ile mi golleri engellemek istiyorsun?
---> Her duran topta neden Sinan Gümüs Yalcin Ayhan'i tutup Sabri Mehmet Batdal'i tutuyordu, basit soru. Varmi baska cevabi? Ne ise yarar stoperlerimiz?
---> Besiktas macinda Hakan Balta aynisini yapmisti. Ilk gol pozisyonunun icinde Chedjou var, ama Chedjou'nun üstünde yükselen 2 oyuncu var. Balta denilen stoperimiz ise ön diregin daha da ilerisinde takiliyor bombos, o gün resimler paylasmistim

- Sabri denen adam aldigi her topu nerdeyse rakibe gönderiyor.
--> Elindeki Carole her topu olumlu kullanirken, Sabri sürekli yeteneksiz oldugundan topu uzun kullanarak rakibe atarak
--> Tehlikeli orta acilacak yerlerden kafasini topa sokup ceza sahasinda 1 oyuncu olmasina ragmen yine de orta acar, topu rakibe teslim eder

- Selcuk Inan forvet ve stoperlerin arasinda girerek orta saha'yi bombos birakir, bombos.
---> Bugün De Jong stoperlere gelip top aliyor, önünde orta saha da kimse yok, Selcuk Eren'in yaninda takiliyor cizgi halinde

Bizim sorunumuz Bruma, Chedjou, Eren, Sneijder, Carole gibi oyuncular degil, bu tip takim oyununu baltalayan yeteneksizler.

Takim dedigim gibi kIstItlI potansiyele sahip olabilir, ama maksimum potansiyeli futbolu oynamasini bilen, teknik kapasitesi bilenler ile gösterebilirsin.

Haftalardir diyorum: Muslera-Linnes-Ched-Serdar-Carole-Tolga-Nigel-Bruma-Wes-Podolski-Derdiyok

Linnes'i kullansan Sabri'den daha mi kötü oynayacak? Sabri'yi bilmiyormuyuz sanki bizler? (Bazi arkadaslar bilmiyorda ama genel icin konusuyorum)

Aciklayin arkadas, bugün 2 stoper niye rakip takimin en uzun oyuncularini tutmaktan kacinir? NEDEN? Soru basit!

1. takım iyi antreman yapmıyor biliyosun ki takımın duran toplarda zafiyeti var çalışmıyosun her maç aynı hataya düşüyosun
2.orta sahamız 3 sınıf kalitede tolga olsa bile box to box bir orta sahamız yok tolga ve selçuk geri pas yan pas oynamaktan başka bir haltı yoklar diceksinizki top çalıyor koşuyor
şimdi 2mil€ alan adam zaten bunları yapması lazım artı yok yani
3.forvet senin pivot satrafora gerek yok artık dünya sisteminde kalmadı böyle oyuncular stiker fw olması lazım hemde duvar olması lazım
4.anlaşıldıki poldi sinan yasinin verdiği performansı veremiyor yasin şuan oynatman lazım
5.defans hattın tr nin en kötü defansı bu kadar kapasiteli oyuncuları bir araya getirmek yetenek ister

sabri ve selçuk en başta göze batan tipler. bunlardan artık kurtulmak şart. onun dışında iyi bir sağbek, mesela denayeri alıp sağbek olarak kullanalım devre arası. onun dışında hareketli bir forvet oyuncusu. yeterde artar toparlanmaya

orta açacak oyuncumuz yok forvetimiz pivot forvet bruma alıyor gidiyor sinan aynı podolski aynı yasin aynı kanatlar orta açamıyor bekler ileri çıkıyor birtek düzgün orta açan carole öncelikle forvetimizi belli etmemiz lazım sighortson daha düzelemedi bile orta sahadamız tolga dışında oturmadı defans zaten evlere şenlik devre arası STOPER-FORVET-ORTA SAHA ihtiyacımız var bence

Serdar 500 bin euro etmez dedik, gidip 10 katını verdiler. Semihler Hakanlar kazmalar oynamaya devam ediyor ve biz garip goller yemeye devam ediyoruz. Yıllardır üstüne basa basa bu takımda Selçuk ve Sabri kangreni var diyoruz. Adamlar hala oynatılıyor hem de kaptan olarak.

Su maçta visca ve duran toplar için batdal ve yalçın i tutsak olay biterdi.
En azından gol yeme sorunumuza hamle yapmis olurduk.
Ched-serdar ikilisine şans verilmeli.
Onun haricinde hava topuna yükselme hariç bisey yapmayan eren var. İlk maçlarda baskı yapar cabalardi şimdi hiçbiri yok.
Yürüyor sahada. Sirti donuk top alıp dağıtması lazım.
İleride en büyük problemimiz zaten bu. Bruma adam eksiltir bisey yaparsa yapıyor yapamazsa kilitlenip kalıyoruz.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt