Bu Teknik Ekiple Oyuncu Geliştirme Hedefi Gerçekleşir mi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Teknik Ekiple Oyuncu Geliştirme Hedefi Gerçekleşir mi?

Koca bir sıfır. Gsc de azda olaa aydınlanma var terim konusunda. Sezon yarısına kadar gider terim eğer taraftar gerçek tepkisini koyarsa. Giderse yerine kim gelecek diye soran arkadaşlar var son çare Terimi savunmak için. Ben hala Jurgen-klinsman yada Fonsecanın gelmesini istiyorum. Şuanda en kötü hoca terimden kötü olmaz

Eskiden "hoca tarz gereği gençlerle çok ilgilenen biri değil, Ajax gibi olamayız önceliği şampiyonluktur. " şeklinde bir söylem vardı. Şimdi takım tamamen genç jenerasyona döndü. Bu söylemin üstüne toprak atıldı.
keşke ajax,porto,benfica gibi olsak çünkü o takımlar hem yetiştirici hem de yarışmacı,şampiyonluğun favorisi olan takımlar. bizde gençleşmeyi nedense şampiyonluktan vazgeçmek, hedef küçültmek olarak algıladı bazı insanlar ve cidden 3 yıl verin falan diyerek saçmalayanlar var. fatih hoca sanki biz leipzig gibi şampiyonun belli olduğu bi ligde oynuyoruz da 3 yıl verin diye bi saçmalık ortaya atıyor. galatasaray her sene şampiyonluğun en büyük adayı olmak zorunda, yetiştirici misyonu olacaksa da bunu yan görev olarak yapmalıdır. biz her daim yarışmacı takımdık ve öyle kalmak zorundayız, yetiştiricilik sonra gelir. genç oyuncu yetiştirecez diye şampiyonluktan vazgeçip, takımı küçük takım psikolojisine sokacaklarsa batsın öyle yetiştiricilik.

Koca bir sıfır. Gsc de azda olaa aydınlanma var terim konusunda. Sezon yarısına kadar gider terim eğer taraftar gerçek tepkisini koyarsa. Giderse yerine kim gelecek diye soran arkadaşlar var son çare Terimi savunmak için. Ben hala Jurgen-klinsman yada Fonsecanın gelmesini istiyorum. Şuanda en kötü hoca terimden kötü olmaz
klinsmann cöp

fonseca hakkinda bisey diyemem

Mevcut ekiple mümkün değil bir takımın hiç mi bir şeyi gelişmez ? Ligde 5 maç oynamışız 39 korner kazanmışız tehlike yarattığımız tek pozisyon yok bunu hocaya soracak bir tane basın mensubu da yok ...

Terim gittiği an Okan Buruk gelir muhtemelen Terim sonrasında kendisine geçeceği söylenmiştir o yüzden Milli takım konusunda uzun yıllık planlamayı kabul etmemiştir özellikle futbol olarak geçiş oyununu belki de ülkede en iyi oynayan hoca olabilir Akhisar ve Rize'de inanılmaz işler yaptı pas hızını en yüksek seviyeye çıkarıp direk dikine sonuç almaya götürüyor üstüne dar alanda verkaç ve arkaya sarkmaları da başarılı şekilde uygulatıyordu. Başakşehir'de de şampiyon oldu CL'de ve Avrupa liginde fena olmayan işler yaptı.

Fatih hocanın ne yazık ki Babel, Feghouli ısrarları sürdüğü sürece ciddi şekilde kredisini yiyip eksiye götürmeye başladı Kayseri maçında da bu adamlar yedek kadrosunda bile olup tekrar sokulduğu an puan kaybı gelirse bu sefer hocaya tepkiler daha fazla artacaktır. Taraftarla inatlaşma hoca Babel ve Feghouli artık yedek kadrosuna dahi girecekse yeter artık...

Bu teknik ekip kendini geliştirememiş ki oyuncuları nasıl geliştirsin.
Kesinlikle yurt disindan birileri sart. Ben sahsen gerekirse milyonlari buraya harcarim, misal biraz Ajax'dan, biraz Barca, biraz Dortmund'dan ayri ayri 1-2 adam getirmeye calisirdim. Okullar acilir, yerliler egitim görür vs. ayriyetten. Disariya bagli olmazsin illerki senelerde. Maalesef cok gerideyiz bu islerde. Yabancilar gelirlermi, birakirlarmi orasi ayri konu.
Fatih Terimin'in avrupadan bir cok tanidigi vardir, özellikle Italya'dan. Ama iste F. Terim böyle bisey istemediginden eminim, yoksa simdiye kadar coktan birileri gelmisti. Ne bileyim ya daha cok eksiklerimiz var. Hoca makas aciliyor diyor ama böyle seylere önem verilse, daha fazla acilmaz, avrupada firca yiyip gelmezsin.
Kendi alt yapindan yetistir diyer yandan disardan transfer yap yetistir sat sonra. Max. 20 milyon degil, 30-50 milyona satarsin. Yeterki alt yapin teknik ekibin saglam olsun. Bizden giden oyuncuda gittigi takimda tutunabilsin. Örnegin O. Kabak gibi ordan oraya kiralanmaz, gittigi takimda istikrarli olur. Zamanla sonra sende gider 50 milyonluk topcuyu satin alirsin. Bak bakalim ozaman makas aciliyormu daraliyormu.
Günü kurtarma pesindeyiz hep. Bu sezon biseyler yapmaya calisiyoruz, bakalim neler olacak, hayirlisi...

30 yaşında eli belinde sahada dolaşan, oynadığında her maç takımı eksik bırakan profesyonelliğin yanından bile geçmeyen bir yardımcı hocamız var. Takımda abilik yapacak kişi Barcelona’dan başakşehire direkt düşüş yaşamış, orda bile forma giyemeyen, özel hayatındaki rezaletlere değinmiyorum bile. Bunların, kariyerlerinin başında olan gencecik çocuklara pek yardımcı olabileceklerini düşünmüyorum.

Liverpool, City, Dortmund, Bayern vs genel olarak teknik Direktörlerinin yanında sahada en az 20 tane antrenman çalıştırıcıları var analizcileri var taç, korner, duran top antrenörlerine para harcıyorlar öyle uçuk kaçık rakamlarda değil tesislerine son model teknolojileri getirip oyuncuların gelişimine katkı sağlıyorlar. Bizde ise tam tersi bir durum var bir takım 4 senede 200 maçta 10 tane duran top golü atamıyorsa ciddi sıkıntı var özellikle son 2 senede toplam 3-4 duran top golü atıyorsak ciddi anlamda sıkıntı var demektir.

30 yaşında eli belinde sahada dolaşan, oynadığında her maç takımı eksik bırakan profesyonelliğin yanından bile geçmeyen bir yardımcı hocamız var. Takımda abilik yapacak kişi Barcelona’dan başakşehire direkt düşüş yaşamış, orda bile forma giyemeyen, özel hayatındaki rezaletlere değinmiyorum bile. Bunların, kariyerlerinin başında olan gencecik çocuklara pek yardımcı olabileceklerini düşünmüyorum.
Futbolculuklarini gectim, basda egitim yok egitim. Sirf camiayi taniyorlar, havasini suyunu biliyorlar diye getirildiler, baska bisey yok zaten.
Genc yetenekli oyuncular getirdik ama hala daha günü kurtarma derdindeyiz, ya tutarsa ya ucarsa...

Terim asla yanında birini yetiştirmiyor. Bunu bilerek, boynuz kulağı geçmesin diye yapıyor... Otoriter biri olsaydı yanında, yeni hoca hazır olacaktı.

Liverpool, City, Dortmund, Bayern vs genel olarak teknik Direktörlerinin yanında sahada en az 20 tane antrenman çalıştırıcıları var analizcileri var taç, korner, duran top antrenörlerine para harcıyorlar öyle uçuk kaçık rakamlarda değil tesislerine son model teknolojileri getirip oyuncuların gelişimine katkı sağlıyorlar. Bizde ise tam tersi bir durum var bir takım 4 senede 200 maçta 10 tane duran top golü atamıyorsa ciddi sıkıntı var özellikle son 2 senede toplam 3-4 duran top golü atıyorsak ciddi anlamda sıkıntı var demektir.
Duran toptan neden gol atamiyoruz diyoruz ya, hocaya kiziyoruz. Ben hocaya nede dogru dürüst calistiramiyorsun diye kizmiyorum, buna özel calistiracak bir ekibin olmayisina kiziyorum kendisine. Sonucta her seye hoca yetisemez, birer birer ilgilenemez en üst seviyede. Eminim bunun farkinda ama istemiyor bir tecrübeli teknik ekibin gelip el atmasini. Yönetimin bundan haberi bile yoktur.

kadroyu gençleştirmek doğru karar ama hocayı da genç bulmalıydık kafa aynı kafa olunca ortaya genç futbolcu da olsa yaşlı da olsa kötü futbol çıkıyor.

ideal şekilde gerçekleşmesi imkansız.

mevcut şartlar ve isimler üzerinden düşünecek olursam; şampiyon olamayacağımız bir sezonda kaliteli oyuncular yetiştirip takım değerini katladığımız ve Avrupa'da birkaç güzel maç çıkarttığımız bir sezon benim için yeterli olacaktır.

Üst Alt