Bülent Korkmaz ve Forma Aşkı


" Galatasaray Genç takımındayız Türkiye Gençler Şampiyonasında bir üst gruba çıkmak için Altay ile zorlu bir maça çıkacağız.. Ancak ben maç öncesi 39-40 derece ateşle yatıyordum.. Erkan abi (Masör Erkan Kazancı) beni hastaneye götürdü, iğne oldum bir süre hastanede kaldıktan sonra tekrar otele döndük.. Ayakta duracak halim yoktu.. Hem ateşim vardı hem de üşüme geliyor zaman zaman titriyordum..

Maç saati yaklaşıyordu. Hocamız Bülent Ünder ve rahmetli Salih Bulgurlu bana "Bülent sen otelde kal. Dinlen" dediler. Ama ben ısrarla maçı seyretmek istediğimi söyledim.. Hocalarımızda kulübede seyredeyim diye beni yedek listesine yazmışlar.. Ben de giyindim. Forma ve şortun üzerine iki eşofman giydim. Onun üzerine de mont giydim.

Yedek kulübesinde zaman zaman gelen titreme yüzünden bir de battaniyeye sarıldım.. Yedek arkadaşlar arasında "Adalı Bülent" diye bir arkadaşımız daha vardı. Adımız karşımasın diye ona "Adalı Bülent" diyorduk.. Takımımız 2-0 mağlup durumdaydı.. Bülent Hoca ve Salih Hocalar "Bülent soyun oğlum" dediler. Kendimde olmadan bir de baktım soyunmuşum, üzerimde ne battaniye kalmış, ne eşofmanlar bir de baktım ayakkabılarımı bağlıyorum.. Kafamı kaldırdığımda Bülent Hoca ile Salih Hoca'nın yüzleri ile karşılaştım.. İkisinin de gözleri buğulanmıştı.. O zaman bende jeton düştü.. Onların "Bülent soyun" diye "Adalı Bülent" arkadaşımızı kastettiklerini anladım.. Öyle göz göze bir kaç saniye kaldıktan sonra, Bülent Hoca "Hadi Koçum" dedi sırtıma vurdu ve sahaya çıktım.. Skoru 2-0 dan 3-2 lehimize çevirdik.. Ancak son dakikalarda bir gol daha yedik 3-3 oldu.

Penaltılarla Altay'ı eledik ve bir üst tura çıktık..."Bülent KORKMAZ

Yeni sezon formalarını incelerken aklıma geldin Kaptanım.

Parçalı forma içinde hayal ettim seni.

Özledim be kaptanım..İsyanını özledim...Sami Yen'de son maçta giy parçalıyı tak pazubandını çık sahaya..

Mabed'in son maçında sen olmalısın sahada..

Son üçlüyü sen çektirmelisin taraftara..

Son gideri sen yapmalısın rakibe, son itirazı sen etmelisin hakeme..

2 sene önce Eski Açık'ta açılan pankart gibi..

Unut Dediler Unutamadık !!

Bülent Korkmaz .. Bizde HALA öyle..

alıntıdırmükemmel bir anı..
 
Cevap: Bülent Korkmaz ve Forma Aşkı..Keske teknik direktorluge bu kadar erken gelmeseydi. Onca taraftar terbiyesizlik edip,istifa diye bagirmasaydi. :(
 
Cevap: Bülent Korkmaz ve Forma Aşkı..o Hacettepe maçı varya....ahh ulan ahh..hacettepe degilde bir hafta onceki ankara macında 90dakkada golu ye ertesi hafta hacettepe ye tökezle aykut kocaman fenere gelmek için herşeyi ortaya lpydu degerini aldı bizde o macta 3 puan alsak belki şampiyonlugu oynayacazama gel gorki sonraki haftalar neler oldu ve bulent kocamızda gitti ligdede 5 olduk
 
Cevap: Bülent Korkmaz ve Forma Aşkı..Bülent Korkmaz: "Galatasaray'ın yararınaysam kalırım, zararınaysam giderim" Galatasaraylılık bunu gerektirir !

 
Cevap: Bülent Korkmaz ve Forma Aşkı..Yabancı Teknik Direktörler'e gösterebildiğimiz töleransları "Bülent"lere gösterebilseydik. Nice "Fatih Terim" ler çıkarırdık.... diye düşünüyorum.

Sonuç'ta Sayın ; Fatih Terim bu yerlere geldiyse "yönetim ve taraftarın" töleransları ile gelmiştir. Bunu kimse inkar edebilir mi ?Sevgiyle kalın.
 
Çok güzel bir anı. Kaptan o halde ve o yaşta bile nasıl konsantre olmuş ve de nasıl forma sevdası var içinde. Avrupa Futbolu'nun son yarım asırı için "Unutulmaz Kaptanlar" listesi hazırlasalar, kesin listeye girer.​
 
Üst Alt