Bülent Uygun: "Eserinle gurur duy Türkiye!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bülent Uygun: "Eserinle gurur duy Türkiye!"

bulentuygun.jpg

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Başakşehir beraberliğinin ardından ilginç bir isyanda bulundu.

Türkiye'de yabancı sınırlamasını eleştiren Bülent Uygun, "Sahada o kadar çok yabancı oyuncu var ki, İstiklal Marşı neredeyse okunmuyor. Takımda türkçe konuşacağım adam yok. Yabancı oyuncu doldurduk ülkeye. Soyunma odasında İngilizce konuşmak zorunda kalıyoruz. Yabancı çöplüğü oldu ülke. Eserinle gur duy Türkiye" ifadelerini kullandı.

Bana mecburlar anlayışına sahip karakterdeki Türk oyuncular sebebiyle yabancı sınırlamasının kalkmasını destekliyorum. Afedersiniz it gibi çalışmak zorundalar!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu açıklama skandaldır. Basketbolda tüm oyuncular(genci-yaşlısı-yerlisi-yabancısı) İngilizce biliyor ve konuşuyor. Bizim cahiller de anca böyle boş konuşsun.

Osmanlıspor,Beşiktaş 9 yabancı sayesinde Avrupa'da müthiş işler yapıyor. Avrupa'ya iki senedir önceki 10-15 yıldan 2 kat fazla oyuncu gitti.

Daha söylencek çok şey var ama kendisi buna değer biri değil.

Bu adamdan oldum olasi nefret ederim ,ki nefret kelimesini benden pek de duymazsiniz.

Burada deginilmemis ama bu yabanci konusunun tek kotu yani var , haliyle yabanci oyuncu havuzu daha buyuk oldugu icin herkes bu hakki kullaniyor , yerli oyuncularin fiyat firlamasini da onlemistir , hepsi dogrudur

Ama takim aidiyetine zarar verdigi kesin. Ya bir ekol belirleyip tonla almani , balkan kokenliyi veya iskandinavi dolduracaksin , ya da bukalemun gibi oldugunda ,hele bir de sure anlaminda sabir gosteremiyorsan malesef o takim kimyasi tutmuyor

Bakın daha önemli bir şey söyleyeyim; Bugün Anadolu takımları ile büyükler arasındaki fark inanılmaz daraldı. Eskiden iyi yerlisi olanı hemen kapıyorlardı ve makas artıyordu.

Bu seneye bakın; Her takım her takımı yenebiliyor. Artık iyi scouting kuran bir anadolu takımı çok iyi yerlere geliyor. Bu sistem tembelliği değil çalışmayı amaçlıyor. Artık 2 maç iyi olan yerliyi almayacaksın. Ama bizim milletimiz tembel olduğu için bu sistemi beğenmiyor.

Bana kalırsa bu sistemde bile eksikler var ama şimdilik değinmeyelim.

bulentuygun.jpg

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Başakşehir beraberliğinin ardından ilginç bir isyanda bulundu.

Türkiye'de yabancı sınırlamasını eleştiren Bülent Uygun, "Sahada o kadar çok yabancı oyuncu var ki, İstiklal Marşı neredeyse okunmuyor. Takımda türkçe konuşacağım adam yok. Yabancı oyuncu doldurduk ülkeye. Soyunma odasında İngilizce konuşmak zorunda kalıyoruz. Yabancı çöplüğü oldu ülke. Eserinle gur duy Türkiye" ifadelerini kullandı.
Arsenal - Kulup profili | Transfermarkt
Lejyonerler: 21 77,8 %

Barcelona - Kulup profili | Transfermarkt
Lejyonerler: 13 59,1 %

Real Madrid - Kulup profili | Transfermarkt
Lejyonerler: 15 62,5 %

Ne diyor bu kaltak ?

‘8 yemem’ diyen Bulent Uygun’a tarihi hezimet! - Spor Haberleri

'Benim takımım 5 yer 6 yemez, 7 yer 8 yemez' diyerek Beşiktaş ve G.Saray'a gönderme yapan Bülent Uygun, Katar'da 8-0 yenildi ve istifa etti

Üst Alt