Bülent Uygun: "Sneijder, Türkiye'ye dönmek istiyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bülent Uygun: "Sneijder, Türkiye'ye dönmek istiyor"

5172887.jpg

Deneyimli teknik adam Bülent Uygun, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a konuştu.

Bülent Uygun çarpıcı açıklamalarda bulunurken kariyer planlarını, transfer tekliflerini ayrıca Galatasaray'ın gündemine giren eski öğrencisi Wesley Sneijder hakkında konuştu

İşte Uygun'un açıklamaları:

"Wesley Sneijder'in bir kere alacağı yok. Sneijder iyi bir Galatasaraylı. Sürekli konuştuk, Fatih Terim hoca gelince zaten şampiyon Galatasaray olacak demişti. Zaten bizim 11 maçta 8 galibiyet almamızda büyük rol oynadı. Hollanda Milli Takımı ile jübilesini yapacak. Galatasaray takımı ve hocası isterse tabii seve seve gelir. Olur mu olmaz mı onu yönetim ve teknik ekip bilir."

"Sneijder, Türkiye'ye dönmek istiyor. Geleceği zaman mutlaka fedakarlık yapacaktır"

"Sneijder, Türkiye'ye dönmek istiyor. Geleceği zaman mutlaka fedakarlık yapacaktır. Bu sonuçta yöneticilerin kararı. Futbol hayatı bittikten sonra sanki Türkiye'ye yerleşecekmiş gibi duruyor. Hayalinde dört tane takımın teknik direktörlüğü var. Galatasaray, Ajax, R. Madrid, Inter takımları hayalinde var"

"Sneijder'in fiziksel durumu hakkında şöyle bakmak lazım Ibrahimovic mesela sakatlandı 7 ay oynamayacak dediler 4,5 ayda geri döndü. Şimdi şov yapıyor. Bu oyuncular zaten yetenekli. Sezon başında gerekli çalışmayı yaparsa sorun olmaz."

Belhanda mı? Sneijder mi?

"İkisi de kaliteli oyuncu. Belhanda ya da başka oyuncu hakkında karşılaştırma yapmak ne kadar doğru olur bilemiyorum. Galatasaray camiasını şampiyonluklarından dolayı kutluyorum. Başakşehir, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin de bu çekişmeli sezonda katkısı oldu. Beşiktaş Şampiyonlar Ligi dönüşünde hep zorlu maçlar oynadı."

Kaynak: Ajansspor

Daha önceki konuda yazdığımı yine yazayım. Beşiktaş-Demba Ba örneğinde olduğu gibi çok cuzi bir yıllık ücrete, 1 senelik kontrata gelip yedek olmayı kabullenecekse bence olur. Ama artık öyle senelik 1.5-2 milyon euro devri geçti.

Dönsün Sneijder. 36'ya kadar oynar geniş kadromuzun olması gerekiyor. Yedekten Selçuk yerine Sneijder girse kötü mü olur ?

Nice'te kaç paraya oynuyorsa 900 bin filandı heralde oynayacak ise neden olmasın? Bu tutum tabii sadece Sneijder'e özel tutulmamalı, bu sezon alınacak herkes normal maaşlar almalı. İşlerine geliyorsa, sanki köy takımına geliyorlar gibi hak ettiklerinin 3 katını veriyoruz herkese bu saçmalık. 27 yaşındaki Sneijder tarzı profillere elbette ayrıcalık tanınabilir ama biz şimdi Muğdat'ı bile alsak 1,5 filan vereceğiz bu standart ile.

[device_name] cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ne Sneijder'mis arkadas. 34 yasina girdi artik.

Nice'de 900 bin euro aliyordu. Yine bos mukaveleye imza atarim ayagina gelecek 2 milyon isterim diyecek. Gerek yok. Katar'da 1-2 macta seyrettim, fizik olarak iyice bitmis. Sneijder'in su haliyle garanti ücreti 750 bin euroyu gecmez.

Çok makul bir ücrete gelecekse ve ekseriyetle yedekte oturmayı problem etmeyecekse isterim şahsen. Sene sonunda da teknik ekibe girerse tadından yenmez, TD'liğe çok yakıştırdığım bir isim.... Gelecek için tabi.

Turk gazetecilerdeki gerizekali sorulara bayiliyorum.
Lan ikisinin numaralari disinda ortak bir noktasi yok mevkileri bile neredeyse ayni degil su aptal soeuyu niye sorarlar anlamiyorum.
Buradan gerizekali gazetecilere sesleniyorum sneijder ile belhanda birbirinin alternatifi veya dizilis farkindaki birbirinin muadilleri degiller ikisi yan yana oynayabilme sansina sahip farkli bolge oyunculari.

Neyse gel gelelim kampa ilk katilacak oyuncu olursa yikin oyuncusu olur. Ha birde babamin oglu bile olsa su anda yokluklarin takimiyiz 1 milyondan fazla verebilecek paramiz yok denilebilir.
Bu firsattan istifade eren-tolga-selcuk yamyanlarina tekme vurup daha ucuz muadillerini almamiz gerekir. Yedek oyuncu max 1.25 almasi gerektigini onceki yazilarimizdan birinde soylemistik

Valla uygun bir maaşa gelecekse ve yazın iyi çalışıp fazlalıklarından kurtulacaksa ben çok isterim

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 senede bizden 20 milyon euro koparan yetenek fakiri Tarık Çamdal'a bu kadar ses çıkartmayıp Sneijder gibi adamın aldığı para batmıştı bizim taraftarımıza.Şimdi cıkıp yoo biz tepki verdik demeyin zaten tepki verseydiniz adamı döverek kovardınız coktan kulüpten

Üst Alt