Bundesliga’dan Taraftarlara Sadakat Testi


[video=youtube_share;mlpS-ph8-Ec]https://youtu.be/mlpS-ph8-Ec[/video]

Avrupa’da birçok ligde ilk yarıların tamamlanması ile birlikte futbola kısa süreliğine ara verilmiş durumda. Tutkulu taraftarlar bir yandan ikinci yarının başlaması için sabırsızlanırken, bir yandan da ara transfer döneminde takımlarının yapacağı hamleleri merakla bekliyor.

18 takımın mücadele ettiği ve ikinci yarısı 12 Ocak’ta başlayacak olan Alman profesyonel futbol ligi Bundesliga’da da durum farklı değil. Her ne kadar Bayern Münih puan farkını bir hayli açmış olsa da Alman kulüpleri arasındaki yerel ve ezeli rekabet ateşi yanmayı sürdürüyor. Taraftarların ligin ikinci yarısında da tribünleri tıklım tıklım dolduracağını söylemek pek de yanlış olmaz.

Peki ya takımı uğruna her şeyi göze alan taraftarlar, para karşılığında tutkularından bir anda vazgeçebilirler mi? Bundesliga’nın ligin devre arasında yayınlanan reklam filmi aracılığı ile sorduğu soru, tam olarak bu. Borussia Dortmund, Borussia Mönchengladbach ve Bayern Münih taraftarı üç kişinin gizli bir görüşmeye çağrıldığı filmde her üç taraftar da gizli görüşmeye alınıyor ve kendilerini gizli yetenek avcısı olarak tanıtan ikili tarafından para karşılığında takım değiştirmeye davet ediliyor. Filmin sonunda ise dünya malında gözü olmayan üç taraftar da sadakat testinden başarıyla geçiyor.
 
Son düzenleme:
Üst Alt