Bunlar Galatasaraylıysa... - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bunlar Galatasaraylıysa...

Cevap: Bunlar Galatasaraylıysa...

Fenerbahçe'ye, Galatasaray taraftarlarından sürpriz

15:05 | 11 Temmuz 2011

UĞUR DEMİRKIRDI, DÜZCE / DHA

Galatasaraylı taraftarlar Fenerbahçe'ye destek olmak için Topuk Yaylası'na gittiler...

Yeni sezon hazırlıklarının 2. etabını Düzce'deki Topuk Yaylası'nda bulunan tesislerde tamamlayan Fenerbahçe'ye bugün Galatasaraylı taraftarlar sürpriz yaptı. Düzce Galatasaraylılar Derneği temsilcileri antrenman sonrasında Fenerbahçeliler ile kol kola girerek resim çektirdiler. Düzce Fenerbahçeliler ve Galatasaraylılar Derneği temsilcileri zor günler için birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Ezeli rakip, ebedi dost sloganıyla hareket eden taraftarlar 100 yılı aşkın tarihe sahip olan kulüplere leke sürülmemesi gerektiğini ve Türk futbolunun değerinin düşürülmemesi gerektiğinin altını çizdiler.

FENERBAHÇE’Yİ UĞURLADILAR

Fenerbahçeli futbolcular antrenmandan sonra yedikleri öğle yemeğinin ardından İstanbul’a dönmek üzere otobüslere binerken, sarı-lacivertli taraftarlarla birlikte Galatasaraylı taraftarlar da tezahürat yaptı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile Galatasaraylı taraftarlar görüşürken, Kocaman desteklerinden dolayı sarı-kırmızılılara teşekkür etti.

Galatasaraylı taraftarlar daha sonra otobüsten inen kaptan Alex ile fotoğraf çektirdi.

"FENERBAHÇESİZ BİR LİG İSTEMİYORUZ"

Düzce Galatasaraylılar Derneği üyesi olduğunu ve fanatik bir Galatasaray taraftarı olduğunu belirten Selman Tutkun, son yaşanan olaylardan sonra Fenerbahçe’ye destek olmak için Topuk Yaylası’na geldiklerini belirterek, "Fenerbahçesiz bir lig istemiyoruz" dedi.

Tutkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayları çok ağır bulduklarını içeri alınanların terörist gibi muamele gördüğünü ileri sürerek, "Şike falan deniliyor. Türkiye liginde böyle şeylerin daha önce başka takımlar tarafından da yapıldığına inanıyorum. Suçu olan cezasını çekebilir. Belki yasadan sonra böyle durumlar oluştu. Ama rekabetin sahada devam etmesini, böyle durumlarda bir araya gelmenin önemini göstermek için buraya gelip destek verdik" dedi.

Kendisinin fanatik bir Galatasaraylı olduğunu özellikle vurgulayan Tutkun, şöyle devam etti:

"Ben Kadıköy deplasmanlarına gitmiş fanatik bir Galatasaray taraftarıyım. Ama böyle durumlarda birlik olmamız gerektiğine inanıyorum. Aynı durumun başka zaman olduğunda Fenerbahçeli taraftarların da böyle yapacağına inanıyorum. Bu yapılanları onaylamadığımızı, desteklediğimizi göstermek için geldik. Belki Düzce’deki Galatasaraylı arkadaşlarımız bizi eleştirecek. Biz her

şeyi göze alarak geldik. Yarın, Beşiktaş’ta ve Trabzonspor’da da inanmadığımız şeylerle karşılaşırsa onların da yanında oluruz. Tamam birbirimizi kızdırıyoruz ama bu tür şeylerle kızdırmak biraz ağır oluyor. Bunu biraz askıya almamız lazım. Fenerbahçesiz bir lig istemiyoruz. Onların da bizsiz bir lig istemeyeceğini düşünüyoruz."

Tiplerinde hayır yok bunların Galatasaraylı olamazlar kesinlikle.

Gerçekten Galatasaraylılar ise yazıklar olsun diyorum.

Hepsinde güneş gözlükleri takılı olarak gelmiş olmaları ilginç tabi,her şeyi göze almışlar çünkü(!)

Ben hiç bir zaman Galatasaray'ın Uefa ve Süper kupasına tesadüf diyen kişiyi ve bu takımın taraftarının yanında olmam.

Ben hiç bir zaman 2010-2011 yılında kötü geçirdiğimiz bir sezon sonrası "küme de kal Galatasaray" diye bağıran 1 sene boyunca dalga geçtikleri takımın taraftarı olarak onların yanında olamam.

Kadıköy deplasmanında,maçtan önce deplasman tribününündeki her koltuğa poşetler içinde b.k koyan taraftarın tuttuğu takımın yanında olamam.

Her kadıköy deplasmanından sonra stad ışıklarını kapatarak 2.500 Galatasaray'lıyı karanlığa mahkum eden zihniyetin yanında olamam.

Daha geçen ay;kendi kongresinde egosunu tatmin etmek,şakşakçılarının gözüne girmek için "Burası Galatasaray değildir" diyerek aklınca bi b.k söylediğini zanneden zihniyetin yanında olamam.

Milyonlarca taraftarın verdiği paraları,yüzlerce futbolcunun akıttığı teri hiçe sayarak şike yapıp ligin sonucunu sahada değilde masa da belirleyen zihniyetin yanında olamam..

Tam dayaklık işte bunlar.Biz fenerliler ne yüzle azize sahip çıkıyo derken bu resim sinirimi zıplattı

basketbol takımının kendini bilmez bir kaç alt düzey yöneticisinin ''hazırlık maçında'' galatasaray büyüklüğüne yakışmayan bir hile yaptığı ve bu hazırlık maçı yüzünden basket takımının hak ettiği cezayı fazlasıyla almış olmasına rağmen, binlerce futbol, basketbol, voleybol her ne s.kimse fenerbahçe taraftarının galatasaray lig'den düşsün, avrupa turnuvalarından yıllarca men edilsin diye g.tünü yırtıp, fiba'ya binlerce mail attığından bihaber olup ''sezon boyunca'' bir çok maçta şike olaylarına karışmış olduğu neredeyse kesinleşmiş ''başkana'' sahip bir takıma destek olan sözde taraftarlardır. onlar ne galatasaray'ı, ne de galatasaraylıları kesinlikle temsil etmiyorlar.

İmza

Göz boyamaktan başka bişey değil bu ya. İnanmıyorum o kişilerin Galatasaraylı olduğuna..

Isteyen istedigini yapar iki uc adamin yaptigi Galatasaray taraftarinin destegi olarak gosterilmemeli . Ayni zamanda adamlar birine zarar vermiyor etmiyor istediklerini yaparlar baslik cok agir olmus . Fikrimce ben de bu adamlara katilmiyorum kesinlikle ama herkesin fikrine saygi duymak lazim baskalarina zarar vermedikce .

Fenerbahce.org da vermiş resimleri :eek:

Ezeli rekabet ebedi dostluk

2011-07-11_taraftar446.jpg

Yeni sezon hazırlıklarının ikinci bölümünü Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi Fenerbahçe Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nde gerçekleştirdiği kampla tamamlayan Fenerbahçemiz, karayoluyla İstanbul’a hareket etti. Tesislere gelen ve aralarında formalarını giymiş Galatasaraylıların da bulunduğu taraftarlarımız, Takımımızı pankart ve tezahüratlarla uğurladı.

Bugün sabah saatlerinde yaptığı antrenmanla Topuk Yaylası kampını tamamlayan Takımımız, tesislerde hep birlikte yenen öğle yemeğinin ardından, takım otobüsüyle İstanbul’a hareket etti. Tesislerin önünde toplanan, aralarında sarı-kırmızı forma giymiş ve ellerinde pankartlar taşıyan 9-10 Galatasaray taraftarının da yer aldığı taraftarlarımız, Takımımızı İstanbul’a uğurladı. Fenerbahçeli ve Galatasaraylı taraftarlar, açtıkları pankartlar ve tezahüratlarla, Futbol Takımımız ile Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman’a verdikleri desteği dile getirdiler.

2011-07-11_taraftar1.jpg

2011-07-11_taraftar2.jpg

2011-07-11_taraftar3.jpg

2011-07-11_taraftar4.jpg

2011-07-11_taraftar5.jpg

2011-07-11_taraftar6.jpg

2011-07-11_taraftar7.jpg

2011-07-11_taraftar8.jpg

2011-07-11_taraftar9.jpg

Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi Sitesi / Türkiye'nin En Gelişmiş Spor Kulübü Portalı

(fenerbahçe resmi sitesinden alınmıştır)

Şikeyi destekleyenler şikeyi yapmış kadar suçludur.

Ulan görende feneri kafasına göre düşürülmek isteniyor sanacak. Kanun var, disiplin yönetmeliği var.

Ne mal adamlar var yahu.

Popülist yaklaşımlar bunlar. 3 kişi, milyonlarca taraftarın görüşüne ayna olamaz.

Timur KUBAN

febe tesislerine giden Galatasaraylıların yanındaki fener formalı babalarıymış. Babalarına destek için kafalarına göre şov yapmış oldular...

Üst Alt