Burak Elmas: "Badou Ndiaye'nin satılması söz konusu değil" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Elmas: "Badou Ndiaye'nin satılması söz konusu değil"

''Mustafa Cengiz'e kendi kişisel düşüncemi söyledim. Eksiklerimiz var ama öncelikle bu kadroyu mutlu edip, ücretlerini ödemek birinci hedef olmalı. Bunun dışında transfere sıcak bakmıyorum. Öncelik mevcut takımı rahat ettirmek.''

bittik biz
doğru söylüyorsun futbolcuların ücretlerini ödemeyi boş verip transfer yapmamız lazımdı.

doğru söylüyorsun futbolcuların ücretlerini ödemeyi boş verip transfer yapmamız lazımdı.
Şu şartlarda transfer talep eden net FMcidir. Solbek alınca şampiyon olunmuyor. Oyuncuların parasını verirsen başlarını okşarsan olursun. Galatasaray tarihinin en kritik şampiyonluk yarışlarından birindeyiz. Diğer oyuncular ekstra oynarsa solbekin zayıflığı göze çarpmayacaktır.

Transfer yapayacaklarsa para ödemeyeceklerse neden geldiler deniyor. Evet dursun kalsa bu paraları bulurdu. Şahsi kefaletle kulübü kendine borçlandırarak bulacaktı. Tıpkı yıldo Demirören gibi. Sonrada yıllarca feda yapacaktık gittiğinde.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ulan dursun Allah belanı versin senin. Sene başı olmadık paraları olmadık adamlara gömdün, şimdi maaş bile zor ödeniyor.

Ulan dursun Allah belanı versin senin. Sene başı olmadık paraları olmadık adamlara gömdün, şimdi maaş bile zor ödeniyor.

Buranin 90% i o gunlerde "dursun cok hatalar yapti ama simdi dogru isler yaparken de hakkini vermeliyiz" demiyor muydu

bilincsiz seyirci anca transferden anlar , sokaktaki adama da o gelsin bu alinsin dedirtirsin

onemli olan onun degerlendirmesini yapabilmektir

Buranin 90% i o gunlerde "dursun cok hatalar yapti ama simdi dogru isler yaparken de hakkini vermeliyiz" demiyor muydu

bilincsiz seyirci anca transferden anlar , sokaktaki adama da o gelsin bu alinsin dedirtirsin

Ah ah sakalimiz yok ki dinlesinler.

2-3 transfere kanip Dursun'a büyük baskan diyen dolu taraftar gördü bu gözler yazin. Resmen tutarsizlik.

Transfer yaparak iyi baskan olunmuyor.

Edit: %90 demeyelim, daha azdir. Benim gibi cok elestiren de vardi yazin.

Son düzenleme:

Transfer konusunda bu sezon iyi işler yapıldı. Bazı oyuncular için çok para ödendi ama kalite açıdan transferlerin büyük bölümü Galatasaray seviyesinde olan oyunculardı

Bunun için Dursunun hakkını vermek yanlış değil. Ha sırf iyi transferler yapıldı diye ona iyi başkan demek doğru mu değil tabi.

Transfer konusunda bu sezon iyi işler yapıldı. Bazı oyuncular için çok para ödendi ama kalite açıdan transferlerin büyük bölümü Galatasaray seviyesinde olan oyunculardı

Bunun için Dursunun hakkını vermek yanlış değil. Ha sırf iyi transferler yapıldı diye ona iyi başkan demek doğru mu değil tabi.

Sifre "cok para odendi" lafi zaten , sorun da bu , cok para odemeyeceksin

erene 4 milyon oderken bir 5 de gomis e odeme , eren e onu odediysen kullan , ahmet e donk a 2,5 ar odedin , o zaman fernandoyu alma hakkin yok , sneijder i tasarruf icin gonderip dogru bir is yapmisken gidip ondan daha fazla maliyetle belhanda alma

tamam sag bekin yok , sabriden filan artik kurtulman lazim , sozlesmesi bitmis , al mariano yu tamam

serdar in yanina saglam stoper lazim al maiconu

ama selcuk a 3,5 oduyorsun , tolgaya 2 oduyorsun , orada donk var , ustune ndiaye , ustune fernando , bunlardan zaten 2 si oynayacak , nasil karsilayacaksin bu maliyetleri

eger yanlis transferler yapti isen ve satamiyorsan , o oyuncuya para odemey devam edeceksen mecburen hatanin bedelini odemeye , gidip bir tane daha bir tane daha alirsan belki takimi biraz duzeltirsin ama klubeye de dunyalari harcarsin

kayseri deplasmaninda o veya bu sebeple oynamayan adamlarla 5 tane basaksehir kurarsin

fernando
maicon
belhanda
gomis

Takım içi maaşlar bu durumdayken transfer yapmak çok hoş olmayacaktır yapılacaksa da holebas, evra gibi kiralık + opsiyon veya boşta olan bir sol beki ucuza almayı deneyebiliriz onun haricinde para yokken önce oyuncu maaşlarını ödeyelim bir şekilde sol beki rotasyonunu Latov + Hakan hatta ters ayaklı Denayer + Linnes'le beraber götürürüz kısaca kenetlenmemiz ve tamamen destek olmamız lazım bu zor süreci aşmak için sinerji ve enerji lazım o yüzden kulübün kararı ne olursa olsun bizlere sonuna kadar destek olmak düşer

Mesela ndiaye yi sattik diyelim . Hemen bir geyik basliyor , yerine kim alinacak diye . Cevap cok basit ! KIMSE

sen atiyorum ndiaye yi 17-18 e satsan , kendi ne aliyor bilmiyorum ama 2,5 filandir , 4 senede 10 milyon da odemez 28 milyon euro yukten kurtulursun

eger boyle bir teklif varsa ve o teklifin geldigi sirketin yonetim kurulu uyesi "ndiaye filan satilamaz" gibi bir demec veriyorsa apacik ihanet ediyordur calistigi yere

Mesela ndiaye yi sattik diyelim . Hemen bir geyik basliyor , yerine kim alinacak diye . Cevap cok basit ! KIMSE

sen atiyorum ndiaye yi 17-18 e satsan , kendi ne aliyor bilmiyorum ama 2,5 filandir , 4 senede 10 milyon da odemez 28 milyon euro yukten kurtulursun

eger boyle bir teklif varsa ve o teklifin geldigi sirketin yonetim kurulu uyesi "ndiaye filan satilamaz" gibi bir demec veriyorsa apacik ihanet ediyordur calistigi yere

28 gelecek 100 milyon gidecek en az ne anladık o işten

Yahu kardeşim adamı niye satalım şampiyon olunca satsak dahamı az para verecekler iyi oyuncuysa herzaman taliplisi çıkar. Domala domala taş ararız sonra

Ndiaye bu sene sonunda sözleşmesindeki serbest kalma maddesini 40 m euro gibi rakama çıkarırdım bunun nedenlerine gelirsek dünya kupası ve seneye şampiyonlar ligi gibi platformda kendini gösterdikten sonra 18-20 m euro gibi bir fiyata satmak bu kulübe büyük ihanet olur. Cenk'in o paralara gittiği bir dünyada Ndiaye gibi bir futbolcu 40-45 hatta 50 m euro gibi rakamlar yapar tabi ülke şartlarını göz önünde bulundurursak iyi performans sonrası 40 m euro gibi fiyata elden çıkarabiliriz

Futbol kulubu degil de AVM genel direktoru gibi olaya bakiyorsun. O zaman basari da istemeyecek taraftar, siradan bir kulup olarak takilacaksin ligde. Statlar neden bos demiyeceksiniz o vakit.

3 buyukler oturup konusacak ve diyecek ki

2018 itibariyle 5 sene boyunca hicbir turk oyuncuya 1.5 milyon € 'dan fazla para odemeyelim diyecek

yapilabilirse bu yabanci oyuncu icin de 2 milyon € limiti koyulacak

imza parasi da max. 500 bin

su anda elde edilen gelirlerle avrupa devleriyle yarismayi birak turnuvalara katilamiyorsun veya transfer yasagi yiyorsun

3 buyuk kulup oncelikle maas butcelerini 30 milyon € 'lara dusurmeli

avrupada 1.5 maas alip %40ini vergiye veren yabanci oyuncu turkiyede 3 milyondan kapiyi aciyor

inanin gs, fb, bjk su karari alip 5 yil uygulasalar simdikinden daha guclu olurlar

gelecek vaadeden potansiyelli genc oyunculari bulmak zorunda kalacaklar

ve scouting isini de ogrenmis oluruz 5 yilda

tmm iyi güzel herkesi satalım yerine de kimseyi almayalım eyw da sonra ne olucak yani futbolda bi hedefimiz olmayacak mı bundan sonra

Her sezon kaliteli topçular alan/alabilen bir kulüp olsaydık sana hak verirdim ama son 4-5 seneyi bakarsan transfer dönemlerimizin büyük bölümü öyle buram buram yetenek kokan topçuları alarak geçmedi.

Mesela aşağı yukarı 2 sezon yaşadığımız defansif orta saha problemi bu sezon ancak çözebildik. Eboue gittikten sonra Veyseller Tarıklar alındı sağ bekte Sabri oynuyordu.

Belki Fatih Terimin gelmesi ile bu değişebilir ama Galatasaray yönetimi önemli oyuncuların yerini doldurmaya gelince yıllardır dengesiz, istikrarsız davranıyor. Sadece işin maddi tarafina bakmamak lazım.

Üst Alt