Burak Yılmaz'a Dev Teklif! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Yılmaz'a Dev Teklif!

Cevap: Burak Yılmaz'a dev teklif!

Burak iyi bir golcü ama o kadar. "Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler" yorumuna ben de katılıyorum.Ne yazık ki Türk futbolunda son Hakan Şükür, Ümit Karan ve Necati Ateş üçlemesinden sonra aynı kalitede golcü yetiştiremedik.Fatih Tekke, Gökhan Ünal, Semih Şentürk şimdi de Burak Yılmaz...İçlerinde Burak daha istikrarlı gibi görünüyor ama bu yıl da göstereceği performansı takip etmek gerek.

Şu anda dahi Necati'nin Türkiye'de son vuruşları en düzgün olan futbolcu olduğunu düşünüyorum.Yaşı ne olursa olsun alternatifsizlik içinde yıllardır Galatasaray'dan uzak olmasını hatta hiç bir büyük takımın transfer gündemine girmemesini bir türlü aklım almıyor.Hele milli takımın bu adamı değerlendirmemesini hiç anlamıyorum.

Biraz da büyük takımda olmamasından kaynaklanıyor sanırım o durum. Var malesef böyle birşey milli takıma oyuncu seçilirken.

Gerçi Burak şimdi Necati'den daha formda o da ayrı konu.

Semih te eskiden oyuna sonradan girer özellikle milli takımda iyi işler yapardı onun da yıldızı söndü sanırım.

Azerbaycan ve Kazakistan gibi 9-10 kişiyle kapanan takımlara karşı hücum yapamamamızın sorumlusudur Burak.Top saklanamasını bilen bir adam değil, kaleye sırtı dönük ver-kaç yapıp orta sahayı oyuna sokup pozisyonları artıracak oyun bilgisi malesef yok.Bunlar bir santrafor da olmazsa olmaz şeylerdir.Burak Yılmaz'ın Azerbaycan ve Kazakistan maçlarında savunmanın arkasına sarkıp gol atması iki takımın da savunma oyuncularının hatalarından kaynaklanan bir durumdu.Kapalı savunmalarının arkasına kaçıp gol atmak ne kadar zor ise, Almanya gibi açık oynayan bir takımın savunmasının arkasına kaçıp gol atmak o kadar kolay.Ben göremedim Almanya savunmasının arkasına kaçıp da gol vuruşu yaptığını.Hücum futbolunda olmaması gereken bir forvet tipi Burak Yılmaz daha çok kontra futboluna yatkın.

Ben hala inanmıyorum büyük topçu olabileceğine(olduğuna).Formdayken ve günündeyken iyi oynuyor da sağlam bir santrafor olabilmek için çok eksiği var.

Burak ı alacak takım iki katını bize ödeyip Selçuk u da alırsa çok iyi iş becermiş olur bence. Şimdi Burak kazma falan demiyelim. Adam ligte Trabzon un attığı bütün golleri atmış, geçen sezon onca gol atmış. Bizim forvetlerde aynı takımlara karşı oynuyorlar. Yani kıyas yapılabilir. Peki kıyas yapılırken neyi baz alacağız? Gol sayısı. Bizim takımdaki 3 forvetin toplam gol sayısı Burak ın gol sayısına ulaşabiliyor mu? Hayır. Demekki son iki sezondur Burak bizim forvetlerimizin hepsinden daha iyi top oynuyor. Bize gelirse Selçukla beraber coşacağına inanıyorum. Çünkü birbirini tamamlayan böyle ikili ben çok nadir görmüşümdür. Selçuk un oyun felsefesi araya top atmak. Burak ın oyun felsefesi ise araya kaçıp gelen topları gol yapmak. Tencere-kapak, Edi-büdü, lorel-hardi gibi bu ikisi bence.

Top sürmelerini daha isabetli yapabilirse, daha da ileriye götürür futbolunu ve golcülüğünü..

Sözleşmesinde avrupadan teklif gelirse 5m'e giderim diye madde koydurmuştu.Açıkçası 5m verilip alınabilecek bir futbolcu.

besiktas ve fenerden sonra kariyeri bu kadar yerle bir olmusken tamda birden zirveye çıktı helal bence

İngiltere'de ilk maçında çimlerin içine girer. Dünkü maçtan sonra Burak'ın iyi bir oyuncu olmadığını, sadece bizim lig de iyi durduğunu gördük.

İngiltere'de ilk maçında çimlerin içine girer. Dünkü maçtan sonra Burak'ın iyi bir oyuncu olmadığını, sadece bizim lig de iyi durduğunu gördük.

dünkü maçtan sonra bunu söylemek bence yanlış olur. Ercan Taner le Rıdvan ın söylediği gibi dünkü maçta bir sol kanatta bir sağ kanatta bir forvette oynayıp durdu. Bence ayakları çok güçlü burağı. Topu diziyle kontrol edip hemen ardından topa vurmaya çalışması kendini ne kadar geliştirdiğini gösterir.

Üst Alt