Bursa, Kombinede Fener'i Geçti - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bursa, Kombinede Fener'i Geçti

Olay gelir olsa transfer ve iyi futbol varken de alınmaması lazım.Zaten ayın sonunu zor getiriyorum maçla muçla işim olmaz denmesi lazım her halükarda.Ama transferler varken 30 küsür bin satılıp da yokken satılmıyorsa bunun gelirle melirle alakası yok.

Sen kendi açından bakarsan haklısın ama bunun adı taraftarlık değil müşterilik oluyor o zaman.Müşteri,verdiği para karşısında hizmetini bekler.Taraftarlığın tanımı bu değil.Avrupa'da çoğu takım,skorlardan bağımsız olarak full tribünler önünde oynuyor maçlarını.Biz 4-5 maç üst üste puan kaybetsek Arena 10-15 bine oynar sonraki maç.

İyi yönetilen takım zaten çok çok zor başarısız olur.Bu iyi gün taraftarlığını aklayan bir açıklama değil.
Bu muhim sezonda statta gormek isterim sahsini , klavye taraftarligini birakman dilegi ile.

Avrupa'yla kıyaslayamazsın. Avrupa'da özellikle İngiltere'de futbol kültürü çok net bir şekilde oturmuş. Benim kafamda yaşadığım taraftarlık duygusuyla stadlara gidiyorlar. Eğlencesine ve hobi amaçlı. İngiltere'deki tüm takımlar seviyelerini biliyor. Elbette tüm takımlar şampiyonluk hedefiyle lige başlar ama hepsi seviyesini, bütçesini biliyor. Taraftarda futbol kültürü oluşmuş olaya hobi amaçlı bakıyor. Oynanan oyun üst düzey. Keyif veriyor.

Ama bizler çamurda debeleniyoruz. Her gelen başkan bir yönetim anlayışıyla takımı yönetiyor. Bir tanesi çıkıyor milyon liralar harcayarak takım kuruyor ama ortada sportif başarı yok. Ardından diğer geliyor takımı kurtaracağım vaadiyle takımı duraklama evresine sokuyor. Takımlarımızın hepsi aynı şekilde. Ya çok iyiyiz ya çok kötüyüz. İniş çıkışlarla doluyuz. Bir seviye yok ki. Tüm takımlar çok iyi olsa ve şampiyonluklar 80 puan ve üstünde gelse dediğine katılırım. Hakikaten kaliteli bir futbol olsa buna rağmen şampiyon olamazsak gocunmam devam ederim. Ama bir sene mükemmel bir kadro. Ardından gelen ekonomik çöküntü. Bu çöküntüye rağmen saçma sapan paralarda halı sahada oynatmayacağın oyuncular alıyorsun. Bu debdebe içinde taraftar bekliyorsun. Bu istikrarsızlığı eleştiren, protesto eden taraftara iyi gün dostu ve müşteri olarak tanımlıyorsun.

Bu arada Galatasaray salt gelirler üzerine ve bu gelirlerin branşlara dağıtılması üzerine kuruluysa ve de o kulüp şirketse, adının sonunda A.Ş varsa yönetim zaten taraftarına müşteri gözüyle bakmaktadır. Dolayısıyla senin canın sağ olsun bana müşteri diyebilirsin.

Manchester United son 3-4 senedir hem kötü yönetiliyor hem de oynadıkları oyun kötü kendi klasmanlarına göre,ara ara boşlukları saymazsak.Adamlar yine de fullüyor ama stadlarını?

Ben eleştirene bir şey demiyorum.Ben de eleştiriyorum aksine.Ama stada gitmemek,ürün almamak yönetimi protesto etme şekli değil.Ürün almayarak yönetimi değil Galatasaray'ı cezalandırıyorsun.Senin ürün alıp almaman inan o liselilerin umrunda değil.Ellerinden gelse komple kapatacaklar kulübü,lise lokaline çevirecekler.Bu durum karşısında boykot etmek,onların işine gelir sadece.Adamların da istediği bu zaten.Kulüp kendilerine kalsın kendileri çalsın kendileri oynasın ki,yukarda dediğim gibi protestoların bunla da alakası olduğunu düşünmüyorum.Skor ve başarı varsa taraftar var,yoksa yok.Bu bütün takımlar için geçerli bu ülkede.Fenerliler afra tafra yapıyordu biz takımımızın her daim arkasındayız siz başarı taraftarısınız diye,4-5 senedir onlar da 10 bin kişiden yukarı oynamıyor.

Üst Alt