Çağın Modası; Profesyonellik - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çağın Modası; Profesyonellik

Cevap: Çağın Modası; Profesyonellik

Bugün tribundergi'de itiraf köşesi vardı. Belki hala devam ediyordur itiraflar ancak 24 sayfa boyunca Galatasaray'ın taraftarını kıskanan tek bir kişinin bile olmayışı -son 10 yılı konuşursak- aslında büyük bir sorunumuz olarak rakip taraftarlar tarafından tescil edilmiş gibi. İşin mali boyutundaki şanssızlıklar becerisizlikler bi yana, Ersan'ı alsak Drogba'yı alsak istenilen herkesi alsak misal olarak. Seneye aldığımız herhangi bir oyuncunun başarısızlık durumunda şerefsiz damgası yemeyeceğinin garantisini verebiliyor muyuz Galatasaray taraftarları olarak?

Neden bu ülkede Arda sürekli kaka Sabri kaka Servet kaka. Ama G.G mükemmel Lugano müthiş Ersan süper ötesi? Yönetimlerimizin belki de en büyük hatası medya ve lobi güçlerini kaybetmiş olmalarıdır bence. 2000 sonrası sürece bunu da katmalıyız. Yeni yönetimin ilk hamlesi medyada psikolojik baskı kurmak oldu ki başardı sanırım. Ama bu durumun dalga konusu olmaması ve ters tepmemesi için somut hamleleri de göstermeleri lazım. Çıtayı fazla yukarı koyduk üstümüzdeki toprağı atalım derken ve onun sancılarını çekiyoruz bu dönemde taraftarlar olarak. Yönetimin de iyi niyetli hatası burada galiba.

Yapıcı bir tartışma. Hakikaten herkesin haklı olduğu noktalar var. Elinize sağlık

Bunların hepsi fakir edebiyatından kaynaklanıyor hocam . Medya da Arda'nın Sabri'nin bu kadar tukaka gösterilmesi yönetim suçudur .

Gökhan Gönül Gs maçında Pino'nun şutuna 30 mt depar atıp çizgiden çıkartıp Bosna Hersek maçında 1 tane olumlu orta kesemiyorsa ve Milli takım performansıyla herkesin takdirini kazanmayı hak eden Sabri günah keçisi ilan ediliyorsa , bunun suçlusu biziz .

Çıta doğru koyuldu fakat gelen giden borç bu kadar kaldı , şu şöyle oldu felan dedi gerçekten işi bilen Profesyoneller gelmedi ,gelemedi . Çok pesimist olmayım diyorum ama yine geç kalıyoruz başarı için.

Bugün tribundergi'de itiraf köşesi vardı. Belki hala devam ediyordur itiraflar ancak 24 sayfa boyunca Galatasaray'ın taraftarını kıskanan tek bir kişinin bile olmayışı -son 10 yılı konuşursak- aslında büyük bir sorunumuz olarak rakip taraftarlar tarafından tescil edilmiş gibi. İşin mali boyutundaki şanssızlıklar becerisizlikler bi yana, Ersan'ı alsak Drogba'yı alsak istenilen herkesi alsak misal olarak. Seneye aldığımız herhangi bir oyuncunun başarısızlık durumunda şerefsiz damgası yemeyeceğinin garantisini verebiliyor muyuz Galatasaray taraftarları olarak?

Neden bu ülkede Arda sürekli kaka Sabri kaka Servet kaka. Ama G.G mükemmel Lugano müthiş Ersan süper ötesi? Yönetimlerimizin belki de en büyük hatası medya ve lobi güçlerini kaybetmiş olmalarıdır bence. 2000 sonrası sürece bunu da katmalıyız. Yeni yönetimin ilk hamlesi medyada psikolojik baskı kurmak oldu ki başardı sanırım. Ama bu durumun dalga konusu olmaması ve ters tepmemesi için somut hamleleri de göstermeleri lazım. Çıtayı fazla yukarı koyduk üstümüzdeki toprağı atalım derken ve onun sancılarını çekiyoruz bu dönemde taraftarlar olarak. Yönetimin de iyi niyetli hatası burada galiba.

Yapıcı bir tartışma. Hakikaten herkesin haklı olduğu noktalar var. Elinize sağlık

Bu Galatasaray ozelinde degil aslinda, PR'dan degil taraftar sorunundan bahsediyorum. Misal vermek gerekirse Tugay'in jubilesinde Brezilya milli takimi muthis bir jest yaparak tam kadro gelmisti. Top her Ronaldinho'nun ayagina geldiginde inanilmaz bir islik yukseliyordu. Neden Ronaldinho'yu isliklarlar oyle bir macta? Adam kalkmis gelmis senin oyuncun icin hem de kendi kariyerinin doruk noktasinda 'dunyanin en iyi oyuncusu' iken. Senin sahana gelmis senin icin oynuyor, ama yok hep bir agizdan muthis bir islik.

Ajax gelmis stadinin acilisi icin sahaya cikarken hep bir agizdan islik.. Dur bir dusun, niye gelmis bu adamlar kimin icin gelmis vs.

bir suru ornek var, sacma insanlariz bazi konularda, bunun da futboldan daha baska seylerle alakasi var bence.

Tamam bende onu diyorum. Adamın olduğu dönemde şampiyonluklar yaşadık, demek ki başarısız değilmiş, demek ki boşuna hedef arıyormuşuz. Sırf maddi açıdan sorunlu olduğumuz dönemde yerine getirilemeyen transferler nedeniyle adamı kızağa çekiyorsunuz, sürekli damga yapıştıracak yer arıyorsunuz. Söyleyeyim adamda damga vurulacak bir yer kalmadı daha...

Bak mesela beğenmediğin adam gitti Elmander'i getirdi, demek ki problem adamda değilmiş, bizdeymiş. ;)

Kıstas olarak TSL ' de şansa gelmiş son dakika şampiyonluğunu alacaksak tamam hocam bu yolda devam edelim .Sen Saido , İnamato izlemek istiyor olabilirsin ama ben yakıştıramıyorum çürük çarıkları . Elmander konusunda ayrıca konuşurum ama konu dağılır .

Bu Galatasaray ozelinde degil aslinda, PR'dan degil taraftar sorunundan bahsediyorum. Misal vermek gerekirse Tugay'in jubilesinde Brezilya milli takimi muthis bir jest yaparak tam kadro gelmisti. Top her Ronaldinho'nun ayagina geldiginde inanilmaz bir islik yukseliyordu. Neden Ronaldinho'yu isliklarlar oyle bir macta? Adam kalkmis gelmis senin oyuncun icin hem de kendi kariyerinin doruk noktasinda 'dunyanin en iyi oyuncusu' iken. Senin sahana gelmis senin icin oynuyor, ama yok hep bir agizdan muthis bir islik.

Ajax gelmis stadinin acilisi icin sahaya cikarken hep bir agizdan islik.. Dur bir dusun, niye gelmis bu adamlar kimin icin gelmis vs.

bir suru ornek var, sacma insanlariz bazi konularda, bunun da futboldan daha baska seylerle alakasi var bence.

Öyle Emre garibiz. Galatasaray'dan umutlu olmak bile dalga geçilecek konu haline geliyor. Gerçi 2000 yıllarındaki taraftarın tribünlerden çekilmesinin de payı var.

Murat'a da 1 konuda katılıyorum ama eski yönetimler gibi oldukları için değil bence bu kongre yüzünden ve T.D belirsizliği sebebiyle yerli piyasasına derslerini çalışmamışlar yeni yönetimimiz. Seneye bu hataya düşeceklerini düşünmüyorum.

Öyle Emre garibiz. Galatasaray'dan umutlu olmak bile dalga geçilecek konu haline geliyor. Gerçi 2000 yıllarındaki taraftarın tribünlerden çekilmesinin de payı var.

Murat'a da 1 konuda katılıyorum ama eski yönetimler gibi oldukları için değil bence bu kongre yüzünden ve T.D belirsizliği sebebiyle yerli piyasasına derslerini çalışmamışlar yeni yönetimimiz. Seneye bu hataya düşeceklerini düşünmüyorum.

Hocam inşallah seneye Selçuk felan bulalım da veya iyi topçular çıksında alt yapılardan hem biz nemalanalım hem de Türk futbolu .

Hocam inşallah seneye Selçuk felan bulalım da veya iyi topçular çıksında alt yapılardan hem biz nemalanalım hem de Türk futbolu .

İnşallah Murat valla hepimiz için çok kötü bi seneydi. Yani mutlu olmasakta şu anki durumdan, umudu yitirmemek lazım. Yoksa mutsuzluk kısımlarında haksız olduğunu düşünmüyorum. :) Altyapıdan Aydın patlayacak inşallah bekleyelim bi 5 yıl daha. :p

Oyuncuların profesyonelliğinden yana sıkıntımız yok ama Türk halkı keskin slolomlara alışkın bir millet değil.

İki gün sonra "Bileklerimi kesseler sarı-kırmızı akar" abilerim diyeceksen neden o gün o formayı giyiyorsun. Ya da neden bu takımı istiyorum diyerek adres belirtiyorsun. En baştan söyle profesyonelim diye. Taraftara yaranma çabası özellikle de yönetici ve menejerlerin yönlendirmeleri dışarıdan çok kötü bir görüntü çiziyor..

Murat'ın söylediği herşey doğru. Tartışmanın manası yok.

Ancak, Barcelona topiğinde olduğu gibi, biz Barcelona değiliz, onu da hatırlamakta fayda var. Biz batılı bir kulüp olabilmiş değiliz. Hiç bir TSL ekibi değil, uzun sürede olamaz. Neden ? Futboldan anlamayan, köyden gelen adamlar ülke futbolunu yönettiği için.

Drogba konusunda ise şunu söyleyeyim : Drogba hakikaten diğer futbolculardan ayrı, ve o fizikle gittiği her takımda iş yapar. O yüzden ne olursa olsun, Drogba sahada ise, her zaman gol atma şansınız var. O yüzden alınması yarar sağlar, zarar sağlamaz. Stancu'ya 5 milyon vermedi mi bu kulüp. Drogba'ya da versin.

En büyük transfer Fatih Terim oldu bence, Fatih Terim de bayağı bir seyirci çekecektir stada.Transfer olmaması beni üzmüyor, gayet mutluyum, sıkışınca bir de alt yapımızı kullanırız belki.

Fatih Terim'in değerini bilmiyoruz maalesef.Adama her seferinde 2. gelmesinde başarısız,dediğim dedik gibi yakıştırmalarda bulunuyoruz.İlk önce negatif yönden bakma gibi bir alışkanlığımız var.

Profesyonellik dedikleri şey yavşaklıktan yalakalıktan başka bişey değildir.

Profesyonellik tek başına çok büyük dert(futbol için).Amatörlükte işin içinde olmalı.Sadece profesyonellik takım yenildikten sonra gece kulübüne gitmektir.

Profesyonel kavramının içine ettiler, Türkiye sınırları içinde kullana kullana, yakışmıyor bize öyle cümleler.

Bana bu ekonomik durumun kotu olmasi surekli basarisizliklarin ustunu ortmek icin kullanilan bir kilif gibi gelmeye basladi.

Futbolda yanlis adim atip ekonomik durumu iyice berbat hale getiriyorlar. Ekonomik durum biraz duzelse bile bunun futbolda basari getirecegi garanti degil. Cesitli yollar var. Ekonomik durum kotu iken gidip bonservizsiz oyunculari secip onlarin yilliklarina onlarca para gider ve bu oyunculardan yararlanamazsin lig gider Avrupa gider vs. vs. Digerinde de dogru hamleler yapilir futbol adina borclanma olsa bile ligden gelen para Avrupa'da kupalara katilmaktan gelen para vs. vs. daha avantajli konuma gecersin.

Yani fakir edebiyati yapilip futbolda basarisiz yaptiklari hamleleri gizlemeye calisiyor gibiler.

Altyapidan oyuncu cikartamamanin, yetenekli gencleri bulamamanin para ile falan alakasi yok futbolu yonetememek ile alakasi var ki az falan da para harcamiyoruz transferlere. Trabzondur, Bursadir tam bilmiyorum da bizden cok mu daha fazla para harciyorlar transferlere.

Bana bu ekonomik durumun kotu olmasi surekli basarisizliklarin ustunu ortmek icin kullanilan bir kilif gibi gelmeye basladi.

Futbolda yanlis adim atip ekonomik durumu iyice berbat hale getiriyorlar. Ekonomik durum biraz duzelse bile bunun futbolda basari getirecegi garanti degil. Cesitli yollar var. Ekonomik durum kotu iken gidip bonservizsiz oyunculari secip onlarin yilliklarina onlarca para gider ve bu oyunculardan yararlanamazsin lig gider Avrupa gider vs. vs. Digerinde de dogru hamleler yapilir futbol adina borclanma olsa bile ligden gelen para Avrupa'da kupalara katilmaktan gelen para vs. vs. daha avantajli konuma gecersin.

Yani fakir edebiyati yapilip futbolda basarisiz yaptiklari hamleleri gizlemeye calisiyor gibiler.

Altyapidan oyuncu cikartamamanin, yetenekli gencleri bulamamanin para ile falan alakasi yok futbolu yonetememek ile alakasi var ki az falan da para harcamiyoruz transferlere. Trabzondur, Bursadir tam bilmiyorum da bizden cok mu daha fazla para harciyorlar transferlere.

Galatasaray'da herşey değişir ama vizyon değişmez . Çürük çarık tablosu çıkartacağım sezon sezon . Apayrı bir yazı yazacağım bununla ilgili . 10 senelik bir periyodu mercek altına alalım ki , bu sezonla arasında ne kadar fark var , oturup birlikte düşünelim .

Üst Alt