Call of Duty: Mobile | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pubg mobil oyunun elinden tahtını alır mı?

• Evet,alır.

Kullanılan: 8 42.1%
  • Hayır,almaz.

Kullanılan: 11 57.9%

• Kullanılan toplam oy
    19
call-of-duty-mobile-1.jpg

Oyunseverleri favori oyunları arasında yer alan Call of Duty bilgisayar ve oyun konsollarının ardındın mobil cihazlara geliyor. Activision şirketi merakla beklenen Call of Duty: Mobile ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Şimdi oyunseverler Call of Duty: Mobile ne zaman geliyor sorusuna yanıt arıyor. İşte Call of Duty özellikleri...

CALL OF DUTY: MOBİLE NE ZAMAN GELİYOR?

Dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında yer alan Activision, Call of Duty: Mobile ile ilgili açıklama yaptı. Activision, Call of Duty'nin mobil versiyonunu piyasaya süreceğini Twitter üzerinden duyurdu. Call of Duty serisinden modlar, silahlar ve karakterler içeren oyunun dünya genelinde iOS ve Android platformları için kullanabilir olacağı açıklanırken resmi çıkış tarihi ise henüz duyurulmadı.

call-of-duty-mobile-2.jpg

CoD'un kemik tayfası girse mobil online oyuna pugbiyi yine şamar oğlanına çevirir
bana güvenin, bunu 1 BF'ci olarak söylüyorum

mobil oyunda cod, bf gibi kaliteli oyunların olmaması pugbiyi popüler yaptı. PC ve ps platformlarına bakarsanız COD'un %1'i kadarı ancak pugbi oynuyor.

cod'un mobile girmesi devrim yaratır mobil oyunda, pugbiyi siler atarlar

CoD'un kemik tayfası girse mobil online oyuna pugbiyi yine şamar oğlanına çevirir
bana güvenin, bunu 1 BF'ci olarak söylüyorum

mobil oyunda cod, bf gibi kaliteli oyunların olmaması pugbiyi popüler yaptı. PC ve ps platformlarına bakarsanız COD'un %1'i kadarı ancak pugbi oynuyor.

cod'un mobile girmesi devrim yaratır mobil oyunda, pugbiyi siler atarlar
O değilde bf'nin pc için yeni battle royale ı çok hoşuma gitti
Manyak bisey olmuş

SM-N920C cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

pubg den hileler yüzünden herkes şikayetçiydi bu ara, Cod çok doğru zamanda çıktılar şuan piyasayı süpürme şansı var ve gerçekten sağlam bir oyun olmuş. Modlar çok fazla ve daha beta sürüm bu. Yalnız dikkatimi çeken tek sıkıntı oyun fazla maskülen olmuş. Pubg nin çocuksuluğu renkliliği kıyafetleri item süslemeleri kızların da ilgisini çekme çabası bu oyunda yok. Daha fazla kitleye ulaşmak için bu havayı biraz dağıtmalılar.

Kendi telefonum kaldirmadigi icin abimin telefonundan gunde 3-5 mac atiyorum. 120 levelim su an. İnanilmaz zevkli 1 oyun. PUGB'yi de seviyordum ama COD Mobile baska olmus. Surekli olarak adam öldürmek temeline dayananan klasik bir FPS oldugu icin sabaha kadar oynasaniz sıkılmıyorsunuz. Benim gibi ust levellere ulastiginizda maclarin zorluk seviyesinden dolayi maclar cok git gelli oluyor ki bu da zevki doruklara cikariyor.

Oyuna surekli yeni ozellikler kazandiriyorlar. Oyunun en buyuk artilarindan biri bu.

Canavar robot, tam otomatik bombaatar, patlayici ok atan yay, dusmanlari otomatik olduren sabit minigun, elinizde kullanabildiginiz ultra guclu mobil minigun, gizli helikopter, VTOL, mayın, firlattiginizda dusmanlara intihar saldirisi yapan minik dron, hava saldirisi yapan predator, dusmanin haritasini kör ettiginiz anti radar, silahlarin ekipmanlarini istediginiz gibi ozellestirebilmeniz vs gibi yazmadigim daha bircok eglenceyi tavan yaptiran cok iyi dusunulmus ozellik var.

Diger bi taktir ettigim nokta ise, nerdeyse butun silahlara ucretsiz coin biriktirerek para vermeden cok kolay bir sekilde sahip olabiliyorsunuz.

Favori silahlarim LK 24 ve AK 117. (AK'leri "no optic" sekilde kullanirsaniz cok daha rahat spreylersiniz)

Son düzenleme:
Bende bir şeyler yazayım ek olarak. Favori silah diye birşey yok aslında. Yani var da sezonluk silahlara gelen buff ve nerflere göre değişiyor. Mesela ak117 1. 2. Sezonda en çok tercih edilen ar silahı iken , bu sezonda , 4. De yani, ilk sezonlarda yüzüne bakılmayan asm10 en çok tercih edilen ar silahı oldu. Tabi ak117'yi tercih etmeme sebebi değil bu, gelen nerf horizontal recoilini arttırdı biraz o kadar.

Ama bazı silahlar var ki mesela s36 ,lmg sınıfının en iyisiyken, camperlara karşı getirilen nerf ile yüzüne bakılmayacak dereceye geldi. Lmg'ler çok tercih edilmese de bu sezonda, lmg sevenler için rpd güzel bir tercih. Tabi ilerde kesinlikle buff'lanacak lmgler, kullanımı çok az şu sıra çünkü.

Battle royale modu ile pubg kiyaslamasini yaparsam , pubg daha çok eğlence, cod mobile ise tamamen mücadeleye dayalı oyun keyfi sunuyor. Ben cod mobile'ı tercih ediyorum bu yönüyle.

Lv150
Nick: HairyGoblin
Bu sezonda şimdilik rankim,
Br rank:Legandary
Ço rank:Master 1

Beraber oynamak isteyen ekleşsin, online iken davete icabet edilir.

Bende bir şeyler yazayım ek olarak. Favori silah diye birşey yok aslında. Yani var da sezonluk silahlara gelen buff ve nerflere göre değişiyor. Mesela ak117 1. 2. Sezonda en çok tercih edilen ar silahı iken , bu sezonda , 4. De yani, ilk sezonlarda yüzüne bakılmayan asm10 en çok tercih edilen ar silahı oldu. Tabi ak117'yi tercih etmeme sebebi değil bu, gelen nerf horizontal recoilini arttırdı biraz o kadar.

Ama bazı silahlar var ki mesela s36 ,lmg sınıfının en iyisiyken, camperlara karşı getirilen nerf ile yüzüne bakılmayacak dereceye geldi. Lmg'ler çok tercih edilmese de bu sezonda, lmg sevenler için rpd güzel bir tercih. Tabi ilerde kesinlikle buff'lanacak lmgler, kullanımı çok az şu sıra çünkü.

Battle royale modu ile pubg kiyaslamasini yaparsam , pubg daha çok eğlence, cod mobile ise tamamen mücadeleye dayalı oyun keyfi sunuyor. Ben cod mobile'ı tercih ediyorum bu yönüyle.

Lv150
Nick: HairyGoblin
Bu sezonda şimdilik rankim,
Br rank:Legandary
Ço rank:Master 1

Beraber oynamak isteyen ekleşsin, online iken davete icabet edilir.
LK 24 bufflandiktan sonra bambaska 1 silah oldu yav. Guncellemeden once de cogu kisinin aksine, begendigim ve kullandigim 1 silahti ama bufflandiktan sonra silahin sarjor degistirme hizi bile dustu.
Bu silahin garip 1 yani vardi. Oyundaki isabet orani en yuksek silahlardan biriydi kagit uzerinde. Ama gel gor ki, ates etmeye basladigin anda ilk 3-4 mermi sebepsiz yere daga tasa gidip sonra stabilize oluyordu. Guncelleme ile bu sacma olay da kalkti. Menzilde, hasarda ve hatta sarjor degistirme hizinda bile iyilestirmeye gidildi. Cok kisi kullaniyor su an. Yakinda nerf yer.

Ak117'de ben bir degisiklik hissetmedim acikcasi. Nerf yediyse bile hissetirmiyor. Hala yakin ve orta mesafede delik desik ediyor adamlari.
Tek sevmedigim yani, bi adami öldürürken sarjorun yarisi gidiyor. Acayip hizli tuketiyor mermiyi. :D

Son düzenleme:
LK 24 bufflandiktan sonra bambaska 1 silah oldu yav. Guncellemeden once de cogu kisinin aksine, begendigim ve kullandigim 1 silahti ama bufflandiktan sonra silahin sarjor degistirme hizi bile dustu.
Bu silahin garip 1 yani vardi. Oyundaki isabet orani en yuksek silahlardan biriydi kagit uzerinde. Ama gel gor ki, ates etmeye basladigin anda ilk 3-4 mermi sebepsiz yere daga tasa gidip sonra stabilize oluyordu. Guncelleme ile bu sacma olay da kalkti. Menzilde, hasarda ve hatta sarjor degistirme hizinda bile iyilestirmeye gidildi. Cok kisi kullaniyor su an. Yakinda nerf yer.

Ak117'de ben bir degisiklik hissetmedim acikcasi. Nerf yediyse bile hissetirmiyor. Hala yakin ve orta mesafede delik desik ediyor adamlari.
Tek sevmedigim yani, bi adami öldürürken sarjorun yarisi gidiyor. Acayip hizli tuketiyor mermiyi. :D
Hacı lk24 , bk57 all around sınıfından ar'ler. Yani bir özelliği ne çok iyi ne de çok kötü. Lk24ü , 2. Sezonda Metal Not skinlisini 3000 C ile alip bir süre kullandım, kullanması da hoşuma gidiyor ama tercih etmiyorum artık. Mesela ak47'nin recoilini iyi bi aimle kontrol edebiliyorsam sıralama modunda lk24 kullanmam. Ama diğer normal modlarda kullanıyorum tabi.
Kişisel tercih tabi bunlar hacı. Kişinin kullanım zevkine ya da silahın bir özelliğe önem vermesine bağlı olabiliyor hangi silahı sevdiği falan.
Mesela ak117 hala çok iyi, biraz farkettirse de recoil nerfi, dediğin gibi hızlı ateş etmesi ve az recoil hissettirmesi sebebi ile benim fav. tercihim hala :) asm 10 ile dönüşümlü takılıyorum sıralama maçlarında.

Smg'ler de pdw57 çok tercih ediliyor malum , rus79u'dan vazgecemedim hala bende :)

pubg de eskisi kadar gerçek oyuncu olmamasının sebebi bu oyun mu? veya onun little versiyonu mu ne çıkmış o yüzden falan mı?

Üst Alt