Call Of Duty WW2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Call Of Duty WW2

ef2e6244b75742b6e8c08db8d136f977.jpg

Muazzam oyun olmuş. Oynayan var mı? Grafikler cidden müthiş, kendinizi direk olayın içinde sanıyorsunuz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konuyu görünce walkthrough videolarına şöyle bir göz attım da hakikaten muazzam bir şey olmuş gibi görünüyor. Grafikler harikulade zaten de oynanış ve atmosfer de insanı içine çekiyor. Videoları izlerken bile heyecanlandım.

Biz oyunlarda 2. dünya savaşı atmosferi ile Medal of Honor Allied Assault(2001) denen şaheser sayesinde tanışmıştık. O döneme göre grafikler olsun, heyecanı, müzikleri ve atmosferi olsun dibimiz düşmüştü. Artık yüzüne bakmayız. Hey gidi hey :) Şimdi ise grafiklerin geldiği noktaya bak. Gerçekliğe 1 kala olmuş resmen.

@Mehmet Arslaner benim makine yetmez ama sen bu oyunu alır oynarsın diye tahmin ediyorum :D

Konuyu görünce walkthrough videolarına şöyle bir göz attım da hakikaten muazzam bir şey olmuş gibi görünüyor. Grafikler harikulade zaten de oynanış ve atmosfer de insanı içine çekiyor. Videoları izlerken bile heyecanlandım.

Biz oyunlarda 2. dünya savaşı atmosferi ile Medal of Honor Allied Assault(2001) denen şaheser sayesinde tanışmıştık. O döneme göre grafikler olsun, heyecanı, müzikleri ve atmosferi olsun dibimiz düşmüştü. Artık yüzüne bakmayız. Hey gidi hey :) Şimdi ise grafiklerin geldiği noktaya bak. Gerçekliğe 1 kala olmuş resmen.

@Mehmet Arslaner benim makine yetmez ama sen bu oyunu alır oynarsın diye tahmin ediyorum :D

Bunu bitireli 1 ay falan oluyor :D Grafikleri evet güzel ama Battlefield 1 çok daha iyi o anlamda, physics konusunda ise 10 gömlek falan üstündür.

BF1 bir başyapıt bence, yeri dolmaz kolay kolay.

Multiplayer'ı sıkıcı olmasa son 10 yılın en iyi ilk 3 oyunudan biri olurdu şüphesiz, online oynarken atmosfere ağzın açık kalıyor ama çok kısa süre sonra sıkmaya başlıyor en azından bende öyle oldu.

Konu aldığı dönem ciddi kısıtlıyor, yoksa şu rakamları en az 10 ile çarpmak gerekirdi Battlefield 1 Stats

Campaign efsaneydi yalnız.

manyak biseydi yaw
hele sahile cikis kismi
piu dedirtiyordu

manyak biseydi yaw
hele sahile cikis kismi
piu dedirtiyordu
Hakikaten öyleydi. Normandiya çıkarması ile kendimizi Saving Private Ryan filminde gibi hissederdik. Bu arada bu bahsi geçen oyunda da Normandiya çıkarması var hatta gördüğüm kadarı ile oyun Normandiya ile başlıyor. Baya bir izledim fena hakikaten. Grafik ve atmosfer daha bir dehşet olmuş. Lakin MOHAA'nın gönlümüzdeki yeri apayrıdır değişmez.

Multiplayer'ı sıkıcı olmasa son 10 yılın en iyi ilk 3 oyunudan biri olurdu şüphesiz, online oynarken atmosfere ağzın açık kalıyor ama çok kısa süre sonra sıkmaya başlıyor en azından bende öyle oldu.

Konu aldığı dönem ciddi kısıtlıyor, yoksa şu rakamları en az 10 ile çarpmak gerekirdi Battlefield 1 Stats

Campaign efsaneydi yalnız.

İşin içerisinde bizim Ortadoğu da olması bir artı bence, tabi campaign düşman askeri olarak oynanıyor ama BF Serisine gerçekten muhteşem bir oyun daha eklenmiş. Bu arada BF3 benim nezdimde hala güncel bir oyun, ara sıra yine oynarım Canals haritasında. BF serisini seviyorum ciddi bir şekilde :)

Son düzenleme:
Bir şey daha söylemem gerekiyor. Grafik kalitesi muhakkak ki çok önemli lakin her şey grafik demek değildir. COD oyunları da dahil olmak üzere MOHAA'dan sonra hiçbir WW2 oyunundan bu kadar keyif alamadım. Çünkü MOHAA'nın diğer oyunlarda bulunmayan çok önemli özellikleri vardı. Birincisi oyunda sabotaj mantığı vardı ve takım halinde değil de genelde görevleri tek başına hallediyorduk. Yani yalnızlık hissini çok iyi veriyordu. Yani sadece çatışma ortamı yoktu. Aynı zamanda yalnız kurt gibi takılan bir suikastçı gibi hissederdik. İkincisi ve en az bunun kadar önemlisi ise oyunun müzikleri ve o müziklerin oyunun atmosferine olan muazzam etkisiydi. Oyunun soundtrack kalitesi gerçekten de nadir görülebilecek cinstendi. Hiçbir WW2 oyununda dönemle bu kadar örtüşen ve atmosfere yansıyan müzikler görmemişimdir. Sanki bir Steven Spielberg filminin içindeymiş gibi hissettirirdi.

Birkaç örnek ile hatırlatalım;

https://www.youtube.com/watch?v=N1WPfxz0Jdo

https://www.youtube.com/watch?v=r9w3ekvvF34

Bu vesile ile tekrardan dinlemiş oldum ve yemin ediyorum tüylerim diken diken oldu. Hayri P. Cund heyiz bilmem bu söylediklerime katılır mısın?

Son düzenleme:
Aslına bakarsanız fps oyunları multiplayer'a yoğunlaşmadan önceki her ww2 oyunu çok güzel, açıkçası MOHAA'nın Cod-Cod 2-Cod united offensive'den ayıran ektra bir özelliği yok bana göre. Eşit derecede iyi oyunlar, bir de türünün ilk başarılı örnekleri olması sebebiyle gözde büyütüyor olabiliriz.

Mesela singleplayer'da call of duty modern warfare'ı hepsinin önüne koyarım, senaryo işleyişi olarak hepsinin eline verir. Sonra yine singleplayer için battlefield 3 bu anlamda çok iyiydi,belki senaryosu üst düzey değildi ama oynanışı inanılmaz keyifliydi özellikle şu görev inanılmazdı ; https://www.youtube.com/watch?v=z-3foCU2Cnk Tank görevi de yine öyle.

İnşallah Doğu cephesi ve Afrika Cephesi ile ilgili versiyonlarını da yaparlar güncel olarak. Şu ana kadar yapılan 2. dünya savaşı oyunlarında Doğu cephesi hiç görmedim. Savaşa baktığımızda savaşın kaderini asıl belirleyen savaş Doğu’da yapıldı

İnşallah Doğu cephesi ve Afrika Cephesi ile ilgili versiyonlarını da yaparlar güncel olarak. Şu ana kadar yapılan 2. dünya savaşı oyunlarında Doğu cephesi hiç görmedim. Savaşa baktığımızda savaşın kaderini asıl belirleyen savaş Doğu’da yapıldı

Memoşinga, film öner beybi.

Üst Alt